Jump to content

Μετατροπή Ενυδρειου 96 Λτ Σε Θαλασσινο???


sailor247

Recommended Posts

Μου φαίνεται βγήκαν λίγο καλύτερες.Στην τελευταία το φωτιστικό εν δράση

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερες τώρα

Και καθαρό το μπροστά τζαμί , το πίσω

γιατί βρόμικο :P

Που φαίνεται πω πειραξες

πολύ την ευκρίνεια , στην επεξεργασία

?

Link to comment
Share on other sites

Να ρε που δεν βγάζεις καλές φωτογραφίες. Αυτές είναι μια χαρά !!!!

Πολύ ωραία δουλειά έχεις κάνει. !!!!!! :bow:

Link to comment
Share on other sites

Όχι!Όπως ήταν οι ρυθμίσεις του κινητού τις έβγαλα απλά καθάρισα το φακό.Είχε δίκιο ο Αίολος

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ μπράβο το κινητό

Τελικά τώρα που φαίνεται καλύτερα

έχεις καλό φωτισμό

Γιατι στις προηγούμενες ήταν πιο

σκοτεινό

Link to comment
Share on other sites

Είδες κάμερα το κινέζικο?Και το έχω στην πιο χαμηλή ανάλυση για να μπορώ να ανεβάζω φώτο.Ήταν κάπως πιο μπλε γι'αυτό φαινόταν σκοτεινό.Τώρα έχω ανάψει την 27βατη λάμπα και πρόσθεσα και το λευκό δεκαβατο

Link to comment
Share on other sites

Όχι!Όπως ήταν οι ρυθμίσεις του κινητού τις έβγαλα απλά καθάρισα το φακό.Είχε δίκιο ο Αίολος

To "έκοψα" εγώ ότι δεν ήταν θέμα τζαμιού του ενυδρείου, αλλά λερωμένου φακού.

Link to comment
Share on other sites

To "έκοψα" εγώ ότι δεν ήταν θέμα τζαμιού του ενυδρείου, αλλά λερωμένου φακού.

Τελικά όντως ο παλιός είναι αλλιώς!!;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα παλιού και νέου... απλά αναγνώρισα το "πρόβλημα"

...και μη νομίζεις ότι αν και "παλιός" τα ξέρω όλα.... πάντα έχουμε να μάθουμε κάτι όσο παλιοί και να είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα παλιού και νέου... απλά αναγνώρισα το "πρόβλημα"

...και μη νομίζεις ότι αν και "παλιός" τα ξέρω όλα.... πάντα έχουμε να μάθουμε κάτι όσο παλιοί και να είμαστε.

Σίγουρα μαθαίνουμε συνεχώς.Απλά οι παλιότεροι έχουν περισσότερες εμπειρίες και με αυτές μπορούν να καταλάβουν το κάτι παραπάνω.Εν τω μεταξύ παρατηρώ στο ενυδρείο ότι φεύγει σιγά-σιγά η διατομικη αλλά εμφανίζεται σε ορισμένα σημεία τριχοειδής.Είναι φυσιολογικό ή πρέπει να κάνω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Θα το περάσεις και αυτό το στάδιο.... είναι οι "παιδικές ασθένειες" του κάθε νέου ενυδρείου που ξεκινά με νεκρό βράχο.

Θα το έχεις για ένα διάστημα σαν φυτεμένο !!! Όλοι τα περάσαμε αυτά, άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Θα το περάσεις και αυτό το στάδιο.... είναι οι "παιδικές ασθένειες" του κάθε νέου ενυδρείου που ξεκινά με νεκρό βράχο.

Θα το έχεις για ένα διάστημα σαν φυτεμένο !!! Όλοι τα περάσαμε αυτά, άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο.

Μου αρέσει που είπα ότι καθάρισε επιτέλους το ενυδρείο.:P Τι να κάνω?Θα έχω ένα φυτεμένο με γλυκό και ένα με αλμυρό
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που είπα ότι καθάρισε επιτέλους το ενυδρείο. :P Τι να κάνω?Θα έχω ένα φυτεμένο με γλυκό και ένα με αλμυρό

Ρίξε μέσα τώρα ζωντανά κωπήποδα να πολλαπλασιαστούν... καλό θα κάνουν κακό δεν θα κάνουν

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο φετααααααααααα..........

Χαχαχαχα!Έτσι πρέπει

Ρίξε μέσα τώρα ζωντανά κωπήποδα να πολλαπλασιαστούν... καλό θα κάνουν κακό δεν θα κάνουν

Είχα ρίξει αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά όπως στα ψάρια.Τα αδειασα από το σακουλάκι σε σακούλα μεταφοράς ψαριών και μετά κανονικά προσαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Εε τοτε λογικα αμα κοιταξεις στα τζαμια που εχουν λιγη αλγη θα τα δεις, σαν ψειρες ειναι...

Link to comment
Share on other sites

τα κοπίπωδα θέλουν πάρα πολύ προσαρμογή τόσο για την θερμοκρασία που συνήθως είναι πολύ χαμηλή (ίσως και ψυγείου), αλλά και αλατότητας που θα είναι και 1018... άρα 2 ώρες και με "σταγόνα σταγόνα τα δάκρυ σου πίνω" !!!

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

τα κοπίπωδα θέλουν πάρα πολύ προσαρμογή τόσο για την θερμοκρασία που συνήθως είναι πολύ χαμηλή (ίσως και ψυγείου), αλλά και αλατότητας που θα είναι και 1018... άρα 2 ώρες και με "σταγόνα σταγόνα τα δάκρυ σου πίνω" !!!

Κατάλαβα!Οπότε θα πάω να πάρω κανενα σακουλάκι ακόμα και θα τους κάνω ακόμη πιο αργή προσαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο, βαλε και μια σαλιαρα να αρχισει να τρωει καμια αλγη..

Ναι Πέτρο.Το έχω υπόψιν να πάρω μια
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια τα ψαρακια σας κρυβονται συνεχως?Εμενα τα κλοουνακια κρυβονται συνεχως πισω απο τους κυκλοφορητες, το chromis viridis κρυβεται σε διαφορα σημεια χαμηλα και ενα fridmani που πηρα χθες τριγυρναει αναμεσα στις σπηλιες του βραχου και πισω απο αυτον.Να φταιει το πολυ φως?Να φταιει η κυκλοφορια?Το οτι δεν εχω κοραλλια?

Sent from my W910 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Το fridmani έτσι είναι στην αρχή κρύβεται συνεχώς

Μετά από λίγο καιρό θα αρχίσει να βγαίνει αλλα για λίγο

Τα άλλα πόσο καιρό τα έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...