Jump to content

Μετατροπή Ενυδρειου 96 Λτ Σε Θαλασσινο???


sailor247

Recommended Posts

Το fridmani έτσι είναι στην αρχή κρύβεται συνεχώς

Μετά από λίγο καιρό θα αρχίσει να βγαίνει αλλα για λίγο

Τα άλλα πόσο καιρό τα έχεις?

καμια βδομαδα τα εχω περιπου
Link to comment
Share on other sites

Ναιι άστα ακόμα μερικές ημέρες

και προσπάθησε να μην τα τρομάζεις

πολύ , μέχρι να συνηθίσουν

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο με την βοηθεια φιλων γεμιζει σιγα σιγα και αρχιζει να δειχνει πιο ωραιο τωραΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Και εδω ο καινουργιος μου ψαρης σε καλιτεχνικη ποζα.Δημοσιευμένη  εικόνα

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις bta τι τις ηθελες, επικυνδηνα ζωντανα.. Προσεχετες πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέει ο Άγγελος για bta (δεν ξέρω τι είναι αυτό) αλλά όσο πάει γίνεται όλο και πιο όμορφο !!!!! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ σκόρδα να μην το ματιάσω. Το μόνο κακό ρε Γιώργο αυτές οι φωτογραφίες σου ρε αδελφέ. Όταν τις κοιτάω, ψάχνω να δω πόσα έχω πιει και τα βλέπω όλα θολά :cheers::bigemo_harabe_net-91::bigemo_harabe_net-90:

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις bta τι τις ηθελες, επικυνδηνα ζωντανα.. Προσεχετες πολυ!

Απο την αρχη που ειπα οτι θα φτιαξω θαλασσινο ειχα στο μυαλο μου κλοουνακια με ανεμωνες,ζωανθους και ευφυλια.Ελπιζω να πανε καλα...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέει ο Άγγελος για bta (δεν ξέρω τι είναι αυτό)  αλλά όσο πάει γίνεται όλο και πιο όμορφο !!!!!  ΦΤΟΥ  ΦΤΟΥ   ΦΤΟΥ  σκόρδα να μην το ματιάσω. Το μόνο κακό ρε Γιώργο αυτές οι φωτογραφίες σου ρε αδελφέ. Όταν τις κοιτάω, ψάχνω να δω πόσα έχω πιει και τα βλέπω όλα θολά :cheers:  :bigemo_harabe_net-91::bigemo_harabe_net-90:

Χαχαχαχα!Ο Αγγελος λεει για τις bubble tips anemones(bta) οτι ειναι επικινδυνα ζωντανα και εχει δικιο.Απλα μου αρεσουν πολυ και ηταν ο σκοπος μου να βαλω ανεμωνες και κλοουνακια.Οσο για τις φωτο το προσπαθω οσο μπορω αλλα το φως απο το φωτιστικο μου κανει αντανακλασεις και δεν μπορω να πετυχω καλες φωτο
Link to comment
Share on other sites

Ας τον να λέει και σε εμένα αρέσουν. :thumbsu:

Τώρα που τις έβαλες εσύ, θα δω τι ρόλο βαράνε και αν βάλω θα ξέρω στα σίγουρα…. :bigemo_harabe_net-85:

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου αρεσουν ρε 'σεις, αλλα ειναι ψιλο επικυνδηνες γιατι οτι ακουμπησουν πεθαινει πολυ γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως οποιαδήποτε ανεμώνη ότι ακουμπήσει το νεκρώνει, αλλά το συγκεκριμένο είδος είναι από τα λίγα που δεν βολτάρουν πολύ σε σχέση με άλλες.

Αν βολευτούν κάπου, σπάνια θα κουνηθούν.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο τις εβαλα ακρη ακρη και μεχρι στιγμης δειχνουν να εχουν βολευτει με καποιες μικρες τους μετακινησεις.Η μια εκ των 3 εχει βρει θεση πισω απο τον βραχο και εχει ανοιξει διαπλατσ.Προσπαθησα να της αλλαξω θεση αλλα δεν ξεκολαει με τιποτα και την αφησα

Link to comment
Share on other sites

Για το μονο που φοβαμαι ειναι οι ζωανθοι μου που ειναι κοντα στην μια αλλα προς το παρων δεν τους φτανει οποτε τους αφηνω και βλεπω.Για να ανεβασω kh τι να παρω?Εκανα μια μετρηση και εχει πεσει στο 7!

Έγινε επεξεργασία - sailor247
Link to comment
Share on other sites

Ειτε χυμα ειτε καποιας εταιριας, εγω πχ περνω της seachem το reef builder, αλλοι περνουν της fauna marin κτλπ...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια!Χρειαζετε να μετραω ca και mg απο τωρα η μονο στα sps?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρισκω με τιποτα στην κυκλοφορια.Αναρωτιεμαι μηπως ειναι πολυ δυνατη μιας και τα ψαρια κρυβονται συνεχεια.Εχω 2 κυκλοφορητες koralia, ο ενας 1600 λτ/ωρα και ο αλλος 900 λτ/ωρα οι οποιοι δουλευουν κυκλικα.Ο μεγαλος χτυπαει προς τα κατω στην πισω πλευρα και ο αλλος βαραει επιφανεια στην μπροστινη πλευρα σταυρωτα με τον αλλον.Ελπιζω τουλαχιστον μολις ερθει ο wp-10 που εχω παραγγειλει να στρωσει το πραμα

Έγινε επεξεργασία - sailor247
Link to comment
Share on other sites

Θα παιδευτεις μέχρι να βρεις

την σωστή θέση θέση των κυκλοφοριτων

Δοκίμασε ο μεγάλος να χτυπάει το

μπροστινό τζαμί

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω κι αυτο μηπως το πετυχω.Αραγε με τον jebao θα χρειαζεται να εχω και αλλον κυκλοφορητη στο ενυδρειο η θα κανει την δουλεια μονος του?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως θα είσαι υπερκαλυμμένος

Περίμενε και τα παιδιά που την χρησιμοποιούν

να σου πουν με σιγουριά

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο, αν και οι bta ειναι οι πιο φλωρικες, μη ξεχνας να βαζεις γαντι φιλε οταν τις πιανεις και μετα καλο πλυσιμο τα χερια.

Εγω να σου πω βαζω και λιγο οινοπνευμα αν στρεσαρω τα ζωανθακια μου και βγαλουν κανενα ζουμι στο νερο.

Εχουμε και μωρα φιλε, θελει προσοχη..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...