Jump to content

Tanganyika Volcano Cave !!!


saxlina

Recommended Posts

Να τα δωσω μια ευκαιρια ακομη λες;ο φωτισμος;να βαλω μια ροζ;

Link to comment
Share on other sites

Kανε υπομονη. Εγω αυτο προτεινω. Τα τροφεους θελουν υπομονη, ουτως η αλλως απο τη στιγμη που δεν εχεις σωστες παραμετρους + φαι γιατι βιαζεσε? Δωσε πρωτα αυτα που πρεπει και πιστευω θα παρεις πισω ανταμοιβη. Στο ειπα και πριβε τα τροφεους θελουν ρουτινα, στρεσσαρονται για πλακα. Μεχρι και τις αλλαγες νερου να τις κανεις σε στανταρ μερες, ωρες και συγκεκριμμενα λιτρα. Και το πιο σημαντικο, οχι χερια μεσα στη γυαλα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε και παλι ευχαριστω!το οχι χερια ειναι σχετικο αφου αναγκαστικα βαζω για τις πετρες και να καθαρισω το πισω τζαμι!

Link to comment
Share on other sites

Και να βρωμίσει λίγο δεν τρέχει τπτ... άστο για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τα τζουλιντοχρωμακια που εχεις μεσα πως τα πανε?

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το λές; (αν ναι, είμαστε σε λάθος θέμα...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα,μεγαλωνουν,δεν τα πειραζουν,ουτε καν ασχολουνται!

Ενταξει δεν ειδα γεννες,αλλα γενικα κινουνται ωραια αναμεσα στα βραχια και στα κολλημενα πανω στην πλατη

Link to comment
Share on other sites

Εδω οι σημερινες μετρησεις μετα την αλλαγη,ποσο φαινεται να ειναι;

DSC_0182_zpsefad13d0.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Που λεει ο λογος!

Ξυπνησα το πρωι και ενω ντυνομουν τι να δω,αλλο ενα θυμα!σκ@@τά!

Δεν παει κατι στραβωσε!θα μετρησω τα παντα το μεσημερι, εριξα epsom salt το πρωι, θα βαλω και ανθρακα!

Εε ειπαμε δυσκολα ψαρια αλλα να ζησει και κανενα!!!!!

Γιαννη λεω να το παω πανω απο 8.5!

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ρε φιλε.Μηπως θελουν παραπανω λιτρα?

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους το ειπα και ειχαν παλια, μου ειπαν οτι μπορουν και σαυτα τα λιτρα!αλλα δεν νομιζω οτι αυτο ειναι το πρωτο πρόβλημα!δεν ξερω τι αλλο να κανω !!!

Δηλαδη περνεις ψαρια να κανεις το χομπυ σου να χαλαρωνεις και με αγχωνουν πιο πολυ ρε φιλε!δεν μας φτάνουν τα προβλήματα μας!

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους το ειπα και ειχαν παλια, μου ειπαν οτι μπορουν και σαυτα τα λιτρα!αλλα δεν νομιζω οτι αυτο ειναι το πρωτο πρόβλημα!δεν ξερω τι αλλο να κανω !!!

Δηλαδη περνεις ψαρια να κανεις το χομπυ σου να χαλαρωνεις και με αγχωνουν πιο πολυ ρε φιλε!δεν μας φτάνουν τα προβλήματα μας!

Εχεις ανοιξει κανενα ψοφιο? Αν ειναι μαυρο μεσα εχεις bloat. Οταν τρωνε κανουν σα να βηχουν και φτυνουν τη τροφη? Παρατηρησε τα...

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες το εχω δει οταν τρωνε jbl algae sticks!επειδη ομως ειναι πιο μεγαλη τροφη απτο φιλαρακι φανταστηκα γι αυτο τα φτυνουν!αφου γεμιζουν το στομα τους σαν μπουκωμενα!τωρα η αλλη τροφη που δινω και πραγματικα δεν με ξετρελανε ομως ειναι η nls cichlid formula

Link to comment
Share on other sites

Mε τις τροφες πρεπει να παιξεις... αν θυμαμαι αυτα τα ψαρια τα ειχες παρει μεγαλα απο καποιον αλλο χομπιστα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και ξεκινησα μαυτα που ταιζε κι αυτος,στην συνεχεια προσθεσα και την nls που την προτειναν καποιοι δαγκωτο,και τον προηγουμενο μηνα που προσθεσα αλλα 8μικρα προσθεσα στο μενου και την jbl. Ποτα τα ταιζε αυτος!το μονο φαουλ ισως ειναι η σπιρουλινα που θα την αρχισω και θα δοκιμασω το σκορδο!πες μου λιγο αν η λαμπα θα βοηθουσε αλλιως να μην αλλαξω!

Link to comment
Share on other sites

Η λαμπα ειναι μονο για οπτικη... μην αλλαξεις αν δεν εχεις θεμα οπτικης. Περαν αυτου, ο προηγουμενος σε τι ph τα ειχε? Και τι kh?

Link to comment
Share on other sites

Στην απαντηση 126,γραφει ο Κυριακος οτι ειχε ph9.2!!!!!

Kh δεν λεει!

Link to comment
Share on other sites

Στην απαντηση 126,γραφει ο Κυριακος οτι ειχε ph9.2!!!!!

Kh δεν λεει!

Εδω λοιπον εντοπιζεται το πρωτο προβλημα.. εσυ τα ειχες πολυ καιρο σε Ph 7.. Αυτο λογικα δημιουργησε πολλα προβληματα. Τα τροφεους παντως θελουν κοντα στο 9 οποτε και παλι εισαι χαμηλα να ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...