Jump to content

Tanganyika Volcano Cave !!!


saxlina

Recommended Posts

Ελα τωρα που δεν θα την εβρισκες την ακρη...!Δεν βγηκες τυχαια πρωτος στα malawi!

Link to comment
Share on other sites

μονα τους την βρηκαν την ακρη!!!

οσο και να χτυπιομουν εγω,,,, :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φιλαράκι..!

Πολύ χαίρομαι που αρχίζουν και στρώνουν τα πράγματα.

Με το καλό να πάνε όλα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε,αντε να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό, να πάνε όλα καλά από εδώ και μπρος. Να είσαι καλά να χαίρεσαι τα

ψαράκια σου (και να μαθαίνουμε κι εμείς οι μελλοντικοί Αφρικανοί... χιχιχι)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλος!

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρατηρησα οτι ξεκινησε πρασινη αλγη στα τζαμια,οι γνωστες μικρες βουλες.Το θεμα ειναι οτι αυτες δεν φευγουν ευκολα ουτε με μαγνητη ουτε με σφουγγαρι.Ενταξει την καφε την ηθελα και φαινεται ωραια αλλα αυτη ειναι πολυ ενοχλητικη.Μπορει να φυγει καπως αλλιως;

Έγινε επεξεργασία - saxlina
Link to comment
Share on other sites

Ξύσιμο με τηλεκάρτα ή την πιστωτική της συζύγου.

Μη βάλεις ξυράφι γιατι υπάρχει κίνδυνος να γρατσουνήσεις το τζάμι με καμιά "στραβοτιμονιά".

Έγινε επεξεργασία - Safarpn
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!ασε η συζυγος δεν εχει πιστωτικη!ξυραφι δεν βαζω εννοειτε φιλε!να μειωσω φωτισμο;

Link to comment
Share on other sites

Λογικα μιλάς για green spot algae και ο έντονος φωτισμός ειναι αιτία της εμφάνισής της. Απο φωτισμό τι έχεις; Μπες στις άλγες και διάβασε λεπτομέρειες και τις αιτίες που την δημιουργούν. Κατα καιρούς βγάζω κι εγω αλλα πολυ λίγες κουκίδες και τις ηθών, δε θεωρω οτι έχω πρόβλημα όμως. Μπορείς να βάλεις μια φωτο να δούμε την έκταση του προβλήματος;

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω να βγαλω μια το βραδυ,οσο πιο καθαρη γινεται.Δυο λευκες osram εχω στα 39 watt, αναβουν 5μιση με 10μιση.

Link to comment
Share on other sites

Green spot algae, διαβασα το αρθρο με τις αλγες.

Εντω μεταξυ ειχα και στο προηγουμενο στησιμο,και ειχα αγορασει excell αλλα δεν το δοκιμασα γιατι ξεστησα,και προσφατα εδωσα ολο το μπουκαλι!πως το ξεχασα!κανει δουλεια αραγε;

Εχω ρε παπ τετοιο εργαλειο αλλα το φοβαμαι λιγο!

Link to comment
Share on other sites

Μην φοβάσαι καθόλου. Αν είναι καινούριο το ξυραφάκι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Φοβάσαι γιατί σου έχει δημιουργήσει προβλήματα στο παρελθόν ;

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε δεν το δοκιμασα ποτε!

Θα το δοκιμασω με προσοχη και τα ξαναλεμε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα ! Για αυτόν τον λόγο είναι κατασκευασμένο. :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια!

Με το PH λεω να προσθεσω μαγειρικη σοδα,αλλα δεν ξερω ποση,και αν θα κανει καλο ή θα χαλασει η σταθεροτητα ηπου εχει τωρα στο 7,8!

Link to comment
Share on other sites

Σταυρακι μου κατσε κ απολαυσε το ενυδρειο σου.Πανω που βρηκε την ησυχια του κ τις ισσοροπιες του.Γνωμη μου προς το παρον αστο λιγο να σταθεροποιηθουν τα πραγματα να ηρεμησουν κ τα τροφεους σου κ μην το "σκαλιζεις".Εγω στη θσεη σου θα το αφηνα για κανα μηνα τουλαχιστον να τρεχει ως εχει.Δεν θα προσθετα ουτα θα αφαιρουσα τιποτα.Ειναι κ λιγο ευαισθητα στις μεταβολες κ στρεσαροντε ευκολα τα τροφεους

Link to comment
Share on other sites

Σταυρακι μου κατσε κ απολαυσε το ενυδρειο σου.Πανω που βρηκε την ησυχια του κ τις ισσοροπιες του.Γνωμη μου προς το παρον αστο λιγο να σταθεροποιηθουν τα πραγματα να ηρεμησουν κ τα τροφεους σου κ μην το "σκαλιζεις".Εγω στη θσεη σου θα το αφηνα για κανα μηνα τουλαχιστον να τρεχει ως εχει.Δεν θα προσθετα ουτα θα αφαιρουσα τιποτα.Ειναι κ λιγο ευαισθητα στις μεταβολες κ στρεσαροντε ευκολα τα τροφεους

:thumbsu: :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Οκ δικιο εχεις!αλλαξα νερο και καθαριση με το σκραπερ του παπ,εκανε δουλιτσα!ανεβασα και θερμοκρασια στους 26,γιατι την ειχα στους 24,5...

Link to comment
Share on other sites

Οκ δικιο εχεις!αλλαξα νερο και καθαριση με το σκραπερ του παπ,εκανε δουλιτσα!ανεβασα και θερμοκρασια στους 26,γιατι την ειχα στους 24,5...

:thumbsu:

χαχα της tetra είναι !

Link to comment
Share on other sites

Της τετρα ηταν παλια!τωρα ειναι δικο σου!αρα σωστα κι εγω καθαρισα με το δικο μου!χα!

Link to comment
Share on other sites

μερικες νεες φωτο...

δυστυχως η μανα εφαγε τα αυγα την τριτη μερα ,

αλλα δεν πτοουμαστε καθως βγηκε και δευτερο ζευγαρι....

DSC_0048_zps47d37e75.jpg

DSC_0046_zps87504c71.jpg

DSC_00452_zpsb8d5d4f9.jpg

οπως βλεπετε ηρθαν και τα χρωματα...

DSC_0043_zps4130e4bd.jpg

DSC_0041_zps228de1f6.jpg

DSC_0051_zpsaba66378.jpg

DSC_0054_zps34fb3870.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...