Jump to content

Από Το Γλυκό Στο Αλμυρό(Θαλασσινό).


mixalhs+stella

Recommended Posts

Καλως φιλος με την ΔΕΗ συγουρα... Γιατι δεν πας σε κατι πιο μικρο;;

Link to comment
Share on other sites

Αμα πας σε 75 με 2χ24 θα εισαι καλα, αλλα παιζουν ρολο οι λαμπες μεταλου, εκει δεν ξερω να σου πω πια να παρεις γιατι δεν ξερω...

Εγω σου εχω πει, θα πηγαινα σε 6χ24 Τ5...

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Αγγελε με 30 ευρώ που έχει ο προβολέας...το φωτιστικό με την έρευνα που έχω κάνει μέχρι τώρα πάει πάνω από 200....Οπότε για την ώρα θα είμαι καλά πιστεύω....ξέρεις κανέναν με μεταλλου να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσα και με led να παίξω αλλά δεν ξέρω την τύφλα μου από αγγλικά και τι να παραγγείλω...να το φτιάξω μπορώ...να ψάξω να τα πάρω .....δεν...

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαριος(discus) εχει εμπειρια με μεταλου, συγουρα κι αλλοι αλλα εκεινος κου ερχαιτε στο μυαλο.... Συγουρα μπορει να σου πει για τι λαμπα να παρεις...

Αμα το κανεις λογο οικονομικου μαζι σου :) απλα διαβασε για τα υπερ και τα κατα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..το ψαράκι blennies ecsenius bicolor midas είναι παμφαγο η αλγοφαγο..μου το έδωσαν για αλγοφαγο αλλά διαβάζω ότι είναι τσαμπουκάς και παμφαγο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τσαμπουκάς, απλα δεν κανει με αλλα blennies και gobbies. Τρωει και άλγες.

Προσεχε το ομως οταν βάλεις κοράλλια γιατι μπορεί να τα τσιμπάει, οπως και τα clams.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν στο aquario πριν λιγο. Τιγκα στα σαλιγκάρια και τις γαρίδες ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μαριος(discus) εχει εμπειρια με μεταλου, συγουρα κι αλλοι αλλα εκεινος κου ερχαιτε στο μυαλο.... Συγουρα μπορει να σου πει για τι λαμπα να παρεις...

Αμα το κανεις λογο οικονομικου μαζι σου :) απλα διαβασε για τα υπερ και τα κατα :)

Οι μεταλου ειναι εκπληκτικές επιλογες για το φωτισμο σου. Το ολο θεμα ειναι τι ενδιαφερει να εχεις. Με σωστη λάμπα μεταλου και οχι μια απλη daylight π.χ. , εχεις παρα πολυ καλη αναπτυξη και προσωπικα το παίξιμο που κανει στο νερο ειναι ιδιο με του ηλίου που ουτε του led μπορει να βγαλει ετσι.

Αρκετα ποιο προσιτό φωτιστικο, θες αλλαγή καθε 12 με 18 μηνες και θες προσοχη γιατι οσο καλο ειναι σε θεμα ανάπτυξης, αλλο τοσο ασχημα μπορει να πανε τα πραγματα αν ξεφύγεις σε θρεπτικα, δεν συγχωρούν οπως οι Τ5 π.χ. αλλα εχεις αλλη αναπτυξη αν το παίξεις καλα.. Ειναι καθαρα τι ψαχνεις :) .

Link to comment
Share on other sites

Σωστή θέση κυκλοφοριτων? Που πρέπει να είναι? Παρατηρώ διάφορα reef και άλλα κοιτούν στον βράχο και άλλα στα απέναντι τζάμια...που είναι η σωστή θέση τους?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα το δεις εσύ με το να έχεις σωστή κυκλοφορία και παντού!

Να προσέξεις να μην έχεις νεκρά σημεία και ανατάραξη στην επιφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα το δεις εσύ με το να έχεις σωστή κυκλοφορία και παντού!

Να προσέξεις να μην έχεις νεκρά σημεία και ανατάραξη στην επιφάνεια.

Ανατάραξη στην επιφάνεια θέλουμε.

Έτσι όπως το έγραψα είναι σαν να μην θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...