Jump to content

Από Το Γλυκό Στο Αλμυρό(Θαλασσινό).


mixalhs+stella

Recommended Posts

Ωραια προσπαθεια,καλη συνεχεια σου ευχομαι.
Σε οτι αφορα το tropic marin araometer ειναι το καλυτερο οργανο που κυκλοφορησε ποτε για ολων των επιπεδων τους χομπιστες αλλα και coral farmers.Γερμανικη ακριβεια αιχμης,της ταξης 0.0001!
Tουλαχιστον σε ακριβεια κανενα ρεφρακτομετρο με τιμη κατω απο 200ε δεν μπορει να το πιασει και αυτο το εννοω!
Πολυ σωστη αποφαση να παρεις το συγκεκρκιμενο οργανο κι εγω αφου σιχαθηκα στην κυριολεξια τα ρεφρακτομετρα και τα τα καλιμπραρισματα τους,αυτο χρησιμοποιω εδω και χρονια!

Link to comment
Share on other sites

1023;; Καλα παει, πρεπει να μηδενισουν και τα νιτρωδη(No2) και σιγα σιγα να ξεκινησεις με συνεργειο καθαρισμου...

Βαλ στο προγραμμα σου και ενα τεστ για φωσφορικα και σιγα σιγα πηγαινε προς τα salifert ή τα tropic marin τα τεστ, πιο αξιοπιστα για θαλασσινο...

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε λιγο την αλατοτητα σε 1024 και πανω για να βάλεις ασπόνδυλα. Το δέχονται καλυτερα, καλη συνεχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα λινκ που να λέει για τις ανεμώνες? Στα ελληνικά γιατί αγγλικά ...παραταγα την τσάντα και πηγαινα για μπάλα.....:-D

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι οι κοινωνικές ανεμώνες?

Δεν υπαρχουν κοινωνικές ανεμωνες. Υπαρχουν ανεμωνες που κάποιοι κλόουν μπορει να "νοικιάσουν" σαν σπιτι τους, καπου υπαρχουν τετοια θεματα αλλα λογο δουλειάς δεν εχω χρονο να τα βρω. Κανε ενα search και σιγουρα θα βρεθείς μπροστα σε πολλα για αυτο που ζητας :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αγορινα μου :) εχουμε και θεμα...

http://www.aquazone.gr/forums/topic/97805-niiea-dhieea-oaa-ooaiaoc-ieaec-aaaaaei/#entry993883

Καμια φωτο θα δουμε;; Και με βιντεακι ειμαστε ευχαριστημενοι :)

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Λυκουργο..το αλλάζω ακόμα....άμα δεις πως ήταν στην αρχή(7 σελίδα) θα καταλάβεις...Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ωραίο

και σίγουρα καλύτερο

από το προηγούμενο στήσιμο

Και όπως είπε ο Λυκούργος

πειραματισου

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους κυκλοφοριτες..Έχω βάλει τον έναν τον ποιο μεγάλο με τον χρόνο διακοπή του φωτιστικού..Καλά έχω κάνει ή να τους έχω να δουλεύουν και τούς δύο μαζί όλη μέρα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...