Jump to content

Aqualobby Achilles Skimmer (Nano Version)


evripidis

Recommended Posts

Ήρθε η ώρα για να βάλω και στο μικρό μου ένα skimmer. Η δημοσίευση του ΠαναγιώτηςCR7 για το Aqualobby Achilles Skimmer μου κίνησε την περιέργεια και έτσι το έψαξα λίγο παραπάνω. Για να μην τα πολυλογώ, αυτή τη στιγμή ο νέος και μικρός αδερφός του Achilles, βρίσκεται στο μικρό μου Reef και κάνει εξαιρετική δουλειά!

Με διαστάσεις, Υ:43, Π:26, Μ:10 και την Maxi Jet 1000, πάει σφαίρα! Υλικά κατασκευής και στυλ, ίδιο με τον μεγάλο αδερφό.

PwqixSs.jpg?2

l9wj6RZ.jpg?2

Αφρός στο φουλ, άφθονος χώρος στο media box (τρέχω αντιφως) και με προσθήκη χώρου ozon filter στο καπάκι του δοχείου περισυλλογής.

Μια βδομάδα σε χρήση, so far so good. Πιστεύω πως η περιέργεια μου, με βγήκε σε καλό :-)

Πάρτε και βιντεάκι για να "ακούσετε" θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Κοστος και που μπορει να το βρουμε?

Βγαινει με την αλλη αντλια?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό φαίνεται και ειναι και όμορφο

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και σε μικρότερη έκδοση? Πολύ χαίρομαι! Και αν κρίνω απο το μεγάλο, φαντάζομαι και την δουλειά που θα κάνει αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και σε μικρότερη έκδοση? Πολύ χαίρομαι! Και αν κρίνω απο το μεγάλο, φαντάζομαι και την δουλειά που θα κάνει αυτό!

Κρατα μικρο καλαθι γιατι την ατλια για κυκλοφορια τη ξερω για σκιμερ δε την ξερω!!

Αλλα ο τυπος δεν απανταει που το πηρε η αν το εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Την maxi jet 1000 την φοράει και το mce300

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο το ειπα με το mce-600 και deltec ειναι μια διαφορα χιλιομετρων

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι κατάλαβα(χωρίς να γνωρίζω) για το συγκεκριμένο μοντέλο, είναι μικρότερο απο το achilles το άλλο, εξού και η αντλία.

Και τα 2 σκίμμερ φοράνε πάντως τις αντλίες που φοράνε και τα deltec.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το συγκεκριμένο skimmer και ο μεγάλος αδερφός του πρέπει να είναι πολύ καλά!

Δεν το έφτιαξε το παιδί,το αγόρασε!

Η maxi-jet είναι και στο μικρό deltec και κάνει άψογη δουλειά! :bigemo_harabe_net-64:

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη πες μας εδώ δημόσια τον προμηθευτή ώστε να μπορούμε όλοι να το ψάξουμε το θέμα;;Τα ΠΜ δεν βοηθάνε κάποιον που θα βρεθεί εδώ μετά από 5-6 μήνες! :sarcasm:

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη πες μας εδώ δημόσια τον προμηθευτή ώστε να μπορούμε όλοι να το ψάξουμε το θέμα;;Τα ΠΜ δεν βοηθάνε κάποιον που θα βρεθεί εδώ μετά από 5-6 μήνες! :sarcasm:

Θα τον ειδοποιήσω, και αν θέλει θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκουμε? Πόσο το βρίσκουμε? Πληροφορίες με specs?

Link to comment
Share on other sites

hallo εγώ είμαι ότι θέλετε ρωτάτε με.

Που το βρίσκουμε? Πόσο το βρίσκουμε? Πληροφορίες με specs?

Λοιπόν?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

sory που δεν απαντώ άλλα καλοκαιρινοί σεζόν είμαι εκτός και δουλεύω ίσα ίσα με 4-5 ώρες ύπνο.θα ανοίξω επαγγελματικό βήμα στο φόρουμ εκεί θα τα παρουσιάσω καλύτερα υπομονή λιγάκι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δεν είναι φίλε μου κάτι "εργοστασιακό" από ενυδρειακή εταιρεία, είναι μια diy κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...