Jump to content

Ξεκινημα Φυτεμενου-Αρχαριος


Γρυμανελης

Recommended Posts

Κανενα προβλημα δεν εχει με το βαμβακι,το εχω δοκιμασει και εγινε χαλι κανονικα η κουμπα.

Και στον Σωτητη,οταν στησαμε το φυτεμενο του, το monte carlo ετσι το βαλαμε,κανονικα αναπτυσσετε χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα δεν εχει με το βαμβακι,το εχω δοκιμασει και εγινε χαλι κανονικα η κουμπα.

Και στον Σωτητη,οταν στησαμε το φυτεμενο του, το monte carlo ετσι το βαλαμε,κανονικα αναπτυσσετε χωρις προβλημα.

 

Θα κανω το κοπο να ξανααγορασω και θα πραξω ετσι!!! Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το βαμβάκι δοκίμασα κι εγώ αλλά οι γαρίδες με το σκάλισμα μου την ξηλώνανε συνέχεια, τελικά ακολούθησα μια άλλη τεχνική, σε κάθε ματσάκι cuba έβασα από πάνω μια πετρούλα για να μένει στη θέση της, μετά από λίγο καιρό όταν άπλωνε ρίζες και γαντζωνόταν καλά αφαιρούσα την πέτρα :)

Link to comment
Share on other sites

Με το βαμβάκι δοκίμασα κι εγώ αλλά οι γαρίδες με το σκάλισμα μου την ξηλώνανε συνέχεια, τελικά ακολούθησα μια άλλη τεχνική, σε κάθε ματσάκι cuba έβασα από πάνω μια πετρούλα για να μένει στη θέση της, μετά από λίγο καιρό όταν άπλωνε ρίζες και γαντζωνόταν καλά αφαιρούσα την πέτρα :)

 

Αυτο ακριβως εκανα φιλε μου και τα καταφερα! Σωστος!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που ξύπνησα βρήκα στο πάτωμα ενα black neon όπου πρεπει να πήδηξε απο το ενυδρειο...γνωρίζει κανεις για ποιο λόγο μπορει να εγινε; Ειναι η πρώτη απώλεια που εχω και νε πείραξε......

Link to comment
Share on other sites

να πηδηξει απο το ενυδρειο neon ειναι λιγο κουλο...

υπαρχει κατι μεγαλυτερο που να το κυνήγησε ωστε να γινει αυτο?

 

μετα δευτερη αιτια ειναι η ποιοτητα του νερου.

Link to comment
Share on other sites

Πολλα ψαρια πηδουν απο το ενυδρειο παντως.

Αυτα τα ψαρια θελουν μικρο ροη φιλτρου,μηπως εχεις δυνατη ροη?

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες του νερού ειναι καλες,μεγαλύτερο οχι μονο κοπάδια εχω....ροή την αλλαξα πρόσφατα η αληθεια ειναι και έβαλα την έξοδο του φίλτρου πιο ψηλα γιατι είχα μεμβράνη στην επιφάνεια να τη καταπολεμησω,ισως φταίει αυτο!! Πάντως εχω το co2 μια φυσάλιδα το δευτερόλεπτο και της sera το test μου λέει πως ειναι πολυ η ποσότητα στο νερό,μήπως επηρέασε αυτο το ψάρι;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,παιδια αντιμετωπισω μια αλγη πανω στη java moss,εχει τριχοειδη καφε αλλα και πρασινη το ενυδρειο εχει μονο λιγο καφε αλγη αυτη που ξεσπαει στις αρχες τα αλλα φυτα μου δεν εχουν.Η java moss εχει καλη αναπτυξη αλλα εχει γεμισει με αλγη....τι να κανω; Παντος ξεκινησα και excel να ριχνω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...