Jump to content

Ερωτησεις και προτασεις για το aquascape βιοτοπικου ενυδρειου αμαζονιου


Recommended Posts

Δεν θα κοπαδισουν οσο και αν ειναι απο την ιδια οικογένεια και αν γίνεται ειναι τυχαίο λογο του μικρού μήκους του ενυδρειου... τα ψάρια εχουν διαφορετικά χρώματα και αυτο ειναι το εξωτερικο τους γνώρισμα για να ακολουθει το ενα το αλλο και να ανήκουν σε πιο συγκεκριμενο είδος της οικογένειας Τετρα... κρατα ενα απο τα δυο είδη και κανε μια ομαδα 12-15 ατόμων τουλάχιστον  για να νοιώθουν ασφάλεια και να δεις και χρώματα....

 

Ασε τα κοκτέιλ..... 

Link to comment
Share on other sites

Και γενικά τα neon δεν κοπαδιάζουν όπως τα cardinal, μόλις μάθουν τον χώρο σπάνε και κολυμπάνε όπως να ναι. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης εγώ θεωρώ ότι και τα 2α ειναι neon και απλώς δεν έχουν πάρει τα χρώματά τους λόγω stress

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Irakles έγραψε:

Κουράστηκες απο τωρα????

Έχεις ψωμί ακόμα ......

κουραστικα γιατι θελω να εχω ενα κοπαδι 10 ατομων και σε οσα πετ πειγα και ειδα μονο καρδιναλιους..... ή πρασινα νεον επισης αν δεν μπορω να βαλω απι μαζι με αυτα θα τα δοσω

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

κουραστικα γιατι θελω να εχω ενα κοπαδι 10 ατομων και σε οσα πετ πειγα και ειδα μονο καρδιναλιους..... ή πρασινα νεον επισης αν δεν μπορω να βαλω απι μαζι με αυτα θα τα δοσω

Γιατί να μην μπορείς να βάλεις απι;

Μια χαρά πάνε.

νεον θα βρεις εύκολα σε πολλά μαγαζιά.

Green neon που έχεις βρει;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος avraamp έγραψε:

Γιατί να μην μπορείς να βάλεις απι;

Μια χαρά πάνε.

νεον θα βρεις εύκολα σε πολλά μαγαζιά.

Green neon που έχεις βρει;

σε διαφορα πετ αλλα οχι σε πολλα ποιο πολυ εχουν cardinal τα green τα βρεισκω υποτιθετε για νεον

Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

σε διαφορα πετ αλλα οχι σε πολλα ποιο πολυ εχουν cardinal τα green τα βρεισκω υποτιθετε για νεον

Σου βάζω ενδεικτικά ένα καταστημα

http://aquariumshop.gr/shop/zwntanoi-organismoi/neon-tetra/

 

Συνηθως εχει πολλά και το πετ σουπερμαρκετ

τα πετ σιτυ

και αλλα πολλά καταστήματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πειγα στον ανθρωπο  και μου ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτοση να μην ειναι νεον τετρα γιατι τα περνει απο εκτροφεα με επιλεγμενες αναπαραγωγες και μου ειπε οτι το πολυ σε ενα μηνα θα εχουν τα χρωματα τους γιατι μπορει να ειναι μικρα σε ηλικια

Link to comment
Share on other sites

πειγα στον ανθρωπο  και μου ειπε οτι δεν υπαρχει περιπτοση να μην ειναι νεον τετρα γιατι τα περνει απο εκτροφεα με επιλεγμενες αναπαραγωγες και μου ειπε οτι το πολυ σε ενα μηνα θα εχουν τα χρωματα τους γιατι μπορει να ειναι μικρα σε ηλικια

Δυνατη απαντηση. Χαχαχαχα! Για βαλε ρε συ μια φωτο να τα δουμε!

Greetings from the dark side!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια εικόνα 1000 λέξεις!!!! Καλα τα λέει ο Θοδωρής...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα βιντεο και ειναι 3.6 mb και μου λει πρεπει να ειναι 4 mb το πολυ το βαζω σε προγραμμα και το κανω 2 mb και παλι το ιδιο..... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος Irakles έγραψε:

Ακόμα η φωτογραφια ??? Αργείς!!!

Για να βγαλεις φωτο τα νεον πρεπει να καθεσε μπαστακας πανω απο το ενυδρειο μεχρη να σου κανουν την χαρη να κατσουν καπου ωστε να βγαλεις την φωτο 

Link to comment
Share on other sites

Αν και μερικά ψάρια δεν διακρίνονται καθαρά στη φωτό, αυτά που βλέπω μου φαίνονται όλα για neon tetra.

Κανένα δεν μου μοιάζει για green neon tetra.

 

Οπότε είσαι μια χαρά.  Βάζεις μερικά ακόμα να αυξήσεις το κοπάδι και τέλος.;)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι ολα νεον ειναι. Στα green neon η πλευρικη μπλε γραμμη αρχιζει σχεδον απο το κεφαλι τερματηζει στο ουριαιο πτερυγιο σε αντιθεση με τα neon tetra

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι από ηλικία αλλά από στρες και στο έχω γράψει από εχθές. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...