Jump to content

Ερωτησεις και προτασεις για το aquascape βιοτοπικου ενυδρειου αμαζονιου


Recommended Posts

θα τα κρατισω τα green ειδα στην ελλαδα δεν φερνουν ευκολα και ειδα οτι κανει 10 ευρω το ενα τουλαχιστον!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερα μετα απο επισκεψη σε καταστημα δεν αντεξα και ειδου το αποτελεσμα..... 

IMG_20170630_200108.thumb.jpg.679445b470aa4389912f36744f98cf40.jpg

ειναι μια χαρα μαζι με τα νεον και δεν τα ενοχλει ουτε το ενοχλουν και ειναι πολυ ηρεμο.... τι μπορω να το ταισω? του εριξα bloodworms αποξυραμενα αλλα δεν τσιμπισε ξερω οτι θελει ζωντανες τροφες αλλα τωρα δεν εχω... εχει φαει 2 ραμσχορν μικρα (τα τελευταια) και τσιμπαει λιγο την μοςς.... απο συνθικες ειδα οτι ειναι παρομοιες με τα νεον. που μπορω να βρω ραμσχορν? 

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι ψαρι ειναι αυτο???

 

Ειναι puffer έτσι??

 

Τετραοδοντας???

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος Irakles έγραψε:

Ξερεις τι ψαρι ειναι αυτο???

 

Ειναι puffer έτσι??

 

Τετραοδοντας???

Ναι 
το ξερω οτι τσιμπαει ουρες κτλ αλλα ειναι πολυ ηρεμος απο το πρωι που τον παρατηρω... εγω περιμενα να μην την βγαλουν οι ρεντ τσερρυ αλλα ειναι μεγαλητερες του και μια που πειγε κοντα του ορμισε η γαριδα!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Δωσε του λιγο χρόνο.... και θα καλοπερασουν!!!!

 

Σαλιγκάρια εχεις???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχεις παρει το ιδιο αλλα η διατροφη και η συμπεριφορά ειναι παρόμοια...

Link to comment
Share on other sites

Αν μενεις Αθηνα κι ερθεις στην συγκεντρωση εχω οσα θελεις.

Greetings from the dark side!

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Sturm έγραψε:

Αν μενεις Αθηνα κι ερθεις στην συγκεντρωση εχω οσα θελεις.

Greetings from the dark side!
 

δυστιχος δεν μπορω να ερθω γιατι θα λειπω.... 
 

Link to comment
Share on other sites

Το ψαρι αυτο που εβαλες δεν κανει για το ενυδρειο. Πρεπει να μεινει μονο του. Τα σαλιγκαρια αν βαλεις θα γινουν μεζες. Γιατί κανεις ο,τι να 'ναι αγορες ενω εδω μέσα ολοι σε συμβουλευουν σωστα στο τι να κανεις;

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μισο λεπτο ρε παιδια, Ηρακλη και Κωστα γιατι να μην κανει το ψαρακι; μια χαρα κανει απλα θα πρεπει να τηρηθουν καποιες προυποθεσεις!
Φιλε Αγγελε, εχεις διαβασει καθολου για το ψαρακι που πηρες;

Greetings from the dark side!

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή δεν ειπα οτι δεν κανει... ρωτησα ποιο ειδος και οτι αν  ειναι αυτο του λινκ μεγαλώνει. Και οτι η γαρίδες δεν νομιζω να την βγάλουν...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αρσενικο συντομα θα γινει επιθετικο, δυσκολα θα συζησουν αρμονικα με τα tetra

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το μπαφερακι δεν θα αφησει σαλιγκαρι...

Οσον αφορα την συμβιωση εγω το ειχα μαζι με μονομαχο χωρις να γινουν κανενα απο τα δυο επιθετικα...

Για τα τετρα ομως δεν βαζω το χερι μου στην φωτια!!

Link to comment
Share on other sites

 kkgr δεν εκανα οτι νανε αγορα το comment σου ειναι οτι νανε!! Προφανως δεν ξερεις απο το ιδος..... Το παφερακι το ηθελα καιρο και τα τετρα δεν τα πειραζει το εψαξα πριν το παρω 

Ξερω οτι ειναι fin nipper αλλα τα τετρα και να ηθελε τι να τσιμπισει? Επισης ειναι πολυ ποιο γρηγορα..... πολυ στο εξωτερικο το εχουν με τετρα.... το ψαρι παει μαζι με τα τετρα παρεα αλλα ποιο πολυ εξερευνει το ενυδρειο,τα σαλιγκαρια για αυτο τα θελω να τα τρωι.... οι γαριδες εχουν κρυψώνες και μπορουν να κρυφτουν 

Link to comment
Share on other sites

Ο νανος παφερ κανει για κοινωνικο ενυδρειο απλα τσιμπαει ουρες απο ψαρια πχ betta,guppy κτλ και αν θυμαμαι καλα τα αρσενικα ποιο πολυ..... 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν προσεξεις το ταισμα του γιατι ειναι αργο στο φαι και το βοηθησεις λιγο με την ροη ωστε να ειναι σχεδον στασιμο το νερο μια χαρα θα τα παει και με τα τετρα. Απλα να ξερεις πλεον ξεφευγεις απο το νοημα του τιτλου!

Greetings from the dark side!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχω σε μερικα σημεια χαμηλη ροη να ξεκουραζετε 
δεν πειραζει πες οτι καποιος εριξε τυχαια ενα puffer στον rio xingu....:hehe

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...