Jump to content

Nano Reef 54l


kostas disc

Recommended Posts

Τι αντιφωσφορο εχεις,ποση ποσοτητα και καθε ποτε τον αλλαζεις?

Στο δικο σου θα εβαζα περιπου 20 γραμαρια αντιφωσφορο σιδηρου με αλλαγη καθε μηνα.

καλημέρα ΑΚΗ βάζω της tunze quickphos910 100γραμαρια καθε 10-14 ημέρες το αλλάζω....είναι στην έξοδο του skimmer (tmc600v) σε bubble stop μέσα.....

Έγινε επεξεργασία - kostas disc
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πανο,η αλγη βαράει ΚΑΜΠΑΝΑΚΙ αλλά τον λόγο δεν ξέρω.....έχω σωστή ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ σωστό skimming αντιφωσφωρο haeto στο sub νερο α/ο αλλά η άλγη άλγη.......ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ βέβαια δεν έχω αλλά δεν θέλω και ολας!!τωρα τι θα γινει ενας ΘΕΟΣ.....

τσίμπα λίγο το mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.έκανα μαζι με την καθιερωμένη αλλαγή νερού και καθάρισμα με σιφοναρισμα θα αυξήσω το mg και βλεπουμε...σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για της πολύτιμες συμβουλές σας :ninja:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.έκανα μαζι με την καθιερωμένη αλλαγή νερού και καθάρισμα με σιφοναρισμα θα αυξήσω το mg και βλεπουμε...σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για της πολύτιμες συμβουλές σας :helpsmilie:

Kρατα μας ενημερους για το αποτελεσμα. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα σε ολους και καλες ξαπλες!!!!!ερωτησουλα.....το Seachem Reef Advantage Calcium Σκόνη οταν το "φτιαχνεις" σε νερο γλυκο και το κουνας σε μπουκαλι για να δυαλυθει γιατι καιει???ειναι σωστο???

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα απο την αρχη ολα τα ποστ και εχω παθει ζημια :):helpsmilie::helpsmilie:

Πολυ καλο το ενυδρειο σου να το χαιρεσε :)

Με βλεπω να ξεστηνω το γλυκο που εχω :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Διαβασα απο την αρχη ολα τα ποστ και εχω παθει ζημια :):D:rasp:

Πολυ καλο το ενυδρειο σου να το χαιρεσε :blush:

Με βλεπω να ξεστηνω το γλυκο που εχω :rasp:

σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τα καλά σου ΛΟΓΙΑ :( όντως μετα απο χρόνια προσπάθειας "μελέτης" ατυχιών :rasp: ηρθε ενα καλο αποτέλεσμα :rasp: βέβαια ειχα και παρέα εναν φίλο το fairy :hysterical: "frakto" :rasp: ευχομε οτι το καλυτερο να κοσμεί την καρδιά σου αλλά και τον χώρο σου :blush::thumbup: πανω απο ολα ειναι χομπι :blush:

Link to comment
Share on other sites

Μπραβω Κωστα :) θελω ομως ενημερωση..... με την αλγη τι εκανες ? καθαρισες τελικα ? η γονιοπορα ζει πως τα παει?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβω Κωστα :blush: θελω ομως ενημερωση..... με την αλγη τι εκανες ? καθαρισες τελικα ? η γονιοπορα ζει πως τα παει?

καλησπέρα φιλε μου :) η γονιοπορα χαιρέτησε παρά την ιδιαίτερη ΦΡΟΝΤΙΔΑ που έδειξα :D ήξερα ομως για τα ρισκα οπότε καποια στιγμή θα ξαναδοκιμάσω με alveopora που μάλλον ειναι πιο εύκολη.οσο για την άλγη ειμαι σε πολλή καλο δρόμο χωρίς όμως να εξαφανιστεί κιόλας :blush: να δεις όμως που αν φύγει ΤΕΛΕΙΩΣ θα μου λείψει.... :rasp:

Link to comment
Share on other sites

να δεις όμως που αν φύγει ΤΕΛΕΙΩΣ θα μου λείψει.... hysterical.gif

:):D:rasp:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

ΠΑΙΔΕΣ καλησπέρα, :lmao: ξέρει κάποιος τον άνθρακα αυτής της εταιριας η την ΕΤΑΙΡΙΑ??? :)http://aquariumpharm.com/Products/Product.aspx?ProductID=92

Έγινε επεξεργασία - kostas disc
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΕΣ καλησπέρα, :lmao: ξέρει κάποιος τον άνθρακα αυτής της εταιριας η την ΕΤΑΙΡΙΑ??? :)http://aquariumpharm.com/Products/Product.aspx?ProductID=92

Γεια σου φιλε μου.Αυτον τον ανθρακα τον χρησιμοποιω απο τοτε που ξεκινησα να ασχολουμαι με το θαλασσινο.Πανε 11 χρονια τωρα.Ειμαι πολλυ ευχαριστημενος.Εγω δεν τον αλλαζω με τιποτα.Απο ποιοτητα;Απλα στην κορυφη. :D

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίσως από τους καλύτερους εάν όχι ο καλύτερος άνθρακας της αγοράς

Έγινε επεξεργασία - panosk
Link to comment
Share on other sites

Που βρισκουμαι τον συγκεκριμένο ανθρακα στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Κωστα ,τι συσκευασιες εχει ο συγκεκριμενος ανθρακας και τι τιμες στο περιπου?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

απλα εκπληκτικο. μολις μπηκα με τα παπουτσακια της παραλιας μου στον υγρο κοσμο ( μολις εστησα ενα 50αρι γλυκο) και χαζεψα με το ενυδρειο σου. για πες μου κατι ποσο χρονο + χρημα σου καταναλωσε το ριφ σε τετοιο μεγεθος? γιατι κι εγω τα ιδια λιτρα εχω και με τρωει η περιεργεια.

Link to comment
Share on other sites

Εχει φάει πολύ χρήμα , περισσότερο χρόνο ...και πολυ περισσότερη υπομονή (με το στανίο βεβαια )!!!

Υ.Γ. κάποτε ήταν 50 λ ... αυτο που βλέπεις ειναι 120 λ !!!

Ας απαντήση ο ίδιος κιόλας ...... ;)

Link to comment
Share on other sites

απλα εκπληκτικο. μολις μπηκα με τα παπουτσακια της παραλιας μου στον υγρο κοσμο ( μολις εστησα ενα 50αρι γλυκο) και χαζεψα με το ενυδρειο σου. για πες μου κατι ποσο χρονο + χρημα σου καταναλωσε το ριφ σε τετοιο μεγεθος? γιατι κι εγω τα ιδια λιτρα εχω και με τρωει η περιεργεια.

Καλησπερα ΦΙΛΕ μου και σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!οπως ειπε και ο φιλος μου ο fraκto το ενυδρειο διμιουργηθηκε χαρη σε εναν φιλο :rasp: οπου αν δεν ηταν αυτος δεν το ξεκιναγα :thumbup: ....τωρα εχει φτασει και σε λιτρα 120+50sub αλλα και σε εξοπλισμο εκει που ηθελα :rasp: η αληθεια ειναι οτι εκτος απο χρηματα θελει υπομονη και ερωτησεις αλλα και διαβασμα,μεσα απο αυτο το βημα καταφερα να εχω "κατι" που γουσταρω..για αυτα που με ρωτας δεν μπορω να σου πω με ακριβεια αλλα νομιζω οτι ειμαι γυρω στα 4 χιλιαρικα ευρωπουλακια....μεταξυ μας βλεπει και η συζυγος!!!1 ;) παντως ξεκινησα απλα παντρεμενος και τωρα εχω 2 παιδακια :rasp::hysterical::hysterical: (φωτο απο το ενυδρειο σε λιγες μερουλες)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...