Jump to content

Nano Reef 54l


kostas disc

Recommended Posts

Πολύ όμορφα είναι όλα!!

Μαρέσει η acro στο πλαϊνό τζάμι! :D

Μπράβο Κώστα!! :)

σε ευχαριστώ φίλε μου χαίρομε από ανθρώπους με μεράκι και αγάπη για το χομπι να ακούω τέτοια :D υ.γ αν σου αρεσει όταν μεγαλώσει η acro θα σου δώσω frags :D

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο Κώστα :) , ακριβώς έτσι ήταν το προηγούμενο ενυδρείο μου με το ίδιο φωτιστικό και με άκρο κολλημένες στο τζάμι :D

Το κυάνο περιορίστηκε?

Τα καβούρια τα έπιασες?

Το dsb δούλεψε?

Link to comment
Share on other sites

μπράβο κωστα πολύ όμορφο :)

είχα την τύχη πριν από καιρό να δω έναν ΥΦΑΛΟ από κοντά.....ήταν ο ΔΙΚΟΣ σου από τότε και ως και τώρα τον ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ και στις ΣΤΡΑΒΕΣ που μου τυχαίνουν δεν τα παρατάω ξέροντας οτι αν επιμένεις τα καταφερνεις!ετσι λοιπών και εγώ με την βοήθεια σας άλλα και την ΒΟΗΘΕΙΑ του frakto εχω φτάσει σε ένα σημείο όπου μπορώ να πω ότι έχω και εγώ κάτι από θάλασσα :D

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο Κώστα :) , ακριβώς έτσι ήταν το προηγούμενο ενυδρείο μου με το ίδιο φωτιστικό και με άκρο κολλημένες στο τζάμι :D

Το κυάνο περιορίστηκε?

Τα καβούρια τα έπιασες?

Το dsb δούλεψε?

περιοριστικε η αλγη χωρίς ομως να εξαφανίστηκε παρόλο που έχω και καλη κυκλοφορία μηδενικές νεκρές ζώνες καλό σκιμαρισμα tmc600 αλλά και αντιφ+ chaeto...τα καβούρια δεν τα έπιασα μιας και δεν μου εχουν διμιουργηση τοσο καιρο προβλημα λεω να τα αφησω...τωρα το dsb έχω ενα θεμα...."κρυσταλωνει" η επιφανεια σε αρκετα σημεια στο sub και ΦΟΒΑΜΑΙ οτι δεν θα γινει δουλειά μιας και γίνετε σκληρό σε σημεία απο πανω απο την αμμο...ισως να ειναι απο το reef builder που ρίχνω και δημιουργείτε αυτή η κρούστα...τι να πω ίδωμεν..η θα την βγάλω η θα βάλω κάτι να την ανακατώνει.....

Link to comment
Share on other sites

περιοριστικε η αλγη χωρίς ομως να εξαφανίστηκε παρόλο που έχω και καλη κυκλοφορία μηδενικές νεκρές ζώνες καλό σκιμαρισμα tmc600 αλλά και αντιφ+ chaeto...τα καβούρια δεν τα έπιασα μιας και δεν μου εχουν διμιουργηση τοσο καιρο προβλημα λεω να τα αφησω...τωρα το dsb έχω ενα θεμα...."κρυσταλωνει" η επιφανεια σε αρκετα σημεια στο sub και ΦΟΒΑΜΑΙ οτι δεν θα γινει δουλειά μιας και γίνετε σκληρό σε σημεία απο πανω απο την αμμο...ισως να ειναι απο το reef builder που ρίχνω και δημιουργείτε αυτή η κρούστα...τι να πω ίδωμεν..η θα την βγάλω η θα βάλω κάτι να την ανακατώνει.....

θα του περάσει

προσπάθησε να σπάσεις τούς σβόλους με τα χέρια

φροντισε για σταθερο ph - kh

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ φίλε μου χαίρομε από ανθρώπους με μεράκι και αγάπη για το χομπι να ακούω τέτοια :) υ.γ αν σου αρεσει όταν μεγαλώσει η acro θα σου δώσω frags :D

Νασε καλά φίλε!!

Με μεγάλη μου χαρά να κάνουμε ανταλλαγή frags :D

Link to comment
Share on other sites

Εαν και έχει περάσει κάνας μήνας .....

κάλιο αργά .... παρά ποτέ !!! :D

Κάπου μετά τον καφέ ..........και πριν τα γεμιστά ( να σε καλά ....για την γυναίκα σου το λέω ) ..........

:D

DSC_0087copysf.jpg

DSC_0086copysf.jpg

DSC_0084copysf.jpg

DSC_0077copysf.jpg

DSC_0073copysf.jpg

DSC_0070copysf.jpg

DSC_0069copysf.jpg

DSC_0068copysf.jpg

DSC_0067copysf.jpg

DSC_0066copysf.jpg

DSC_0059copysf.jpg

DSC_0056copysf.jpg

:)

Link to comment
Share on other sites

Εαν και έχει περάσει κάνας μήνας .....

κάλιο αργά .... παρά ποτέ !!! :bowdown:

Κάπου μετά τον καφέ ..........και πριν τα γεμιστά ( να σε καλά ....για την γυναίκα σου το λέω ) ..........

:blush:

DSC_0087copysf.jpg

DSC_0086copysf.jpg

DSC_0084copysf.jpg

DSC_0077copysf.jpg

DSC_0073copysf.jpg

DSC_0070copysf.jpg

DSC_0069copysf.jpg

DSC_0068copysf.jpg

DSC_0067copysf.jpg

DSC_0066copysf.jpg

DSC_0059copysf.jpg

DSC_0056copysf.jpg

:buttrock:

αυτος ειναι ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ :wacko::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Να τον χαίρεσαι αυτόν και το ενυδρείο σου!! :buttrock:

Φοβερές φώτο!!

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:thumbup:

Μονο,πολυ αλγη βρε παιδι μου

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εικόνα , πρόσεχε η άλγη σου χτυπάει το καμπανάκι :thumbup:

καλησπερα πανο,η αλγη βαράει ΚΑΜΠΑΝΑΚΙ αλλά τον λόγο δεν ξέρω.....έχω σωστή ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ σωστό skimming αντιφωσφωρο haeto στο sub νερο α/ο αλλά η άλγη άλγη.......ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ βέβαια δεν έχω αλλά δεν θέλω και ολας!!τωρα τι θα γινει ενας ΘΕΟΣ.....

Έγινε επεξεργασία - kostas disc
Link to comment
Share on other sites

Τι αντιφωσφορο εχεις,ποση ποσοτητα και καθε ποτε τον αλλαζεις?

Στο δικο σου θα εβαζα περιπου 20 γραμαρια αντιφωσφορο σιδηρου με αλλαγη καθε μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...