Jump to content

Nano Reef 54l


kostas disc

Recommended Posts

Δες αν θελεις να χρησιμοποιησεις kalkwasser(που προσθετει και ca και kh) αυτη την πατεντα που αναφερεται εδω

Link to comment
Share on other sites

Δες αν θελεις να χρησιμοποιησεις kalkwasser(που προσθετει και ca και kh) αυτη την πατεντα που αναφερεται εδω

ευχαριστω ακη :ooh2: θα προσπαθησω να το κανω :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μ έναν τρόπο που έλυσα εγώ την προσθήκη υγρών που θέλουν αργούς ρυθμούς είναι αυτός της φωτογραφίας...

Ένα δοχείο... λίγο σωλήνα αέρα.. και μια βαλβίδα.. τη ρυθμίζεις όσο θες..

Link to comment
Share on other sites

Καλο και αυτο.

Για το kalkwasser πρεπει να κανεις την τρυπα εξοδου λιγο ψηλοτερα,ωστε να μην πεφτει μαζι και το κατακαθι που μαζευτεται στον πατο.

Αιολε ποσο κραταει αυτο μεχρι να πεσει ολο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα!!μια ερωτησουλα ψαχνω για ενα ψαρακι να μου ανακαταευει την αμμο(καθαριζει) αλλα να μην σηκωνετε ψηλα και λερωνει τα sps κανει αυτο???? http://www.liveaquaria.com/product/prod_di...&pcatid=213 :D

Link to comment
Share on other sites

To συγκεκριμενο ψαρακι αναδευει την αμμο κ ΣΧΕΤΙΚΑ προσεκτικα δηλαδη εαν ειναι τα ειναι sps ψηλα τοτε ειναι οκ,ομως ειναι πολυ δυσκολο να το κρατησεις εν ζωη μιας κ δεν δεχεται ευκολα κανενα ειδος τροφης...

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και χρονια πολλα!!μια ερωτησουλα ψαχνω για ενα ψαρακι να μου ανακαταευει την αμμο(καθαριζει) αλλα να μην σηκωνετε ψηλα και λερωνει τα sps κανει αυτο???? http://www.liveaquaria.com/product/prod_di...&pcatid=213 :D

Και εγω θα το απεφευγα αυτο το ψαρακι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΕΙΧΑ καιρο να "ανεβασω" φωτο παρόλο που ειμε τιγκα σε κυανο λογο προσθηκης αμμου (απονιτροποιηση) στο sub παραθετω καποιες!!!!

post-1660-1266514694_thumb.jpg

post-1660-1266514722_thumb.jpg

post-1660-1266514750_thumb.jpg

post-1660-1266514774_thumb.jpg

post-1660-1266514797_thumb.jpg

post-1660-1266514823_thumb.jpg

post-1660-1266514850_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα αλλη μια ερωτησουλα :unsure: εχω 2 καβουρια που δεν μπορω εως τωρα να τα βγαλω απο το ευδρειο :unsure::rasp: χθες μουτην πεσανε αν ειναι δυνατων σε ενα turbo snail....υπαρχει τροπος αλλος εκτος απο την απομακρυνση με παρακουλουθηση νυχτερινη(αλλωστε τοσο καιρο που το κανω δεν τα εχω καταφερει)υπαρχει αλλος τροπος?? :D βλεπω να μου την πεφτουν και στο clum....... ;):huh:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αλλη μια ερωτησουλα :unsure: εχω 2 καβουρια που δεν μπορω εως τωρα να τα βγαλω απο το ευδρειο :rasp::hysterical: χθες μουτην πεσανε αν ειναι δυνατων σε ενα turbo snail....υπαρχει τροπος αλλος εκτος απο την απομακρυνση με παρακουλουθηση νυχτερινη(αλλωστε τοσο καιρο που το κανω δεν τα εχω καταφερει)υπαρχει αλλος τροπος?? :D βλεπω να μου την πεφτουν και στο clum....... ;):huh:

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις γαριδες και σαλιγκαρια,δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το κολπο με το ποτηρι (βαζεις τροφη πχ γαριδα μεσα,ακουμπας τον πατο στην αμμο και το χειλος το γερνεις προς το βραχο.Μπαινει ο καβουρας,γλιστραει και δεν μπορει να ξαναβγει)

Οποτε το βραδυ με εναν φακο (μπορεις να βαλεις κοκκινο ζελφαν μπροστα για να φεγγει κοκκινο φως και να μην σε παιρνει τοσο ευκολα ο καβουρας χαμπαρι) και καραουλι.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις γαριδες και σαλιγκαρια,δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το κολπο με το ποτηρι (βαζεις τροφη πχ γαριδα μεσα,ακουμπας τον πατο στην αμμο και το χειλος το γερνεις προς το βραχο.Μπαινει ο καβουρας,γλιστραει και δεν μπορει να ξαναβγει)

Οποτε το βραδυ με εναν φακο (μπορεις να βαλεις κοκκινο ζελφαν μπροστα για να φεγγει κοκκινο φως και να μην σε παιρνει τοσο ευκολα ο καβουρας χαμπαρι) και καραουλι.

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ενα πολυ ομορφο και υγειες ενυδρειο(φαινεται)....

τα συγχαρητηρια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το ενυδρειο σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο ενα μπραβο κ απο μενα :) (ετσι για να παρεις θαρος και να συνεχισεις με τον ιδιο ζηλο!!!!! ) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

αχχχχχχχχχχχχχ :D:D:glare::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup: και μετά σου λένε ΚΡΙΣΗ....εμένα αστεμε στον κόσμο τον δικό μου :):D

post-1660-1275078544_thumb.jpg

post-1660-1275078555_thumb.jpg

post-1660-1275078571_thumb.jpg

post-1660-1275078585_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα είναι όλα!!

Μαρέσει η acro στο πλαϊνό τζάμι! :D

Μπράβο Κώστα!! :)

Έγινε επεξεργασία - vagouras
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...