Jump to content

Stormtrooper Vs Costa Rica...!!


Recommended Posts

πως ειναι η ζωη εκει...?

τιμες..?

ο μισθος ποσο ειναι το μηνα(βασικος?)

λεγε βρε πληροφοριες....με το τσιγκελι θα σου τα βγαζουμε...?

Ρε σεις... Χτες μόλις ήρθα. Και δεν ήρθα για διακοπές αλλά για ψάξιμο και πιθανή μόνιμη διαμονή. Πολλές πληροφορίες τις έχω διαβάσει και άλλες μου τις έχουν πει. Όταν τις διασταυρώσω και ο ίδιος θα ενημερώσω όποιον ενδιαφέρετε.

Για την ώρα θα πω πως ο αέρας και μόνο έχει μεγάλη διαφορά. Μιλάμε για την πρώτη χώρα σε αναλογία συνολικών στρεμμάτων με στρέμματα δασών :bowdown: Και τι δάση...??? Τίγκα στις ιγκουάνα, στα τζάγκουαρ και τα πούμα και με δέντρα που έχουν φύλλα άνω του μέτρου μήκος!!! Α... έχει και δηλητηριώδη βατράχια! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 277
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

για πες ρε τρούπη τι αντικείμενο δουλειάς ψάχνεις εκεί;

από διαμονή κλπ τι θα γίνει; Διάβασα στο wikipedia ότι μπορείς να μείνεις 90 μέρες (3 μήνες) χωρίς βιζα, ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε μη τον πιστευετε στα Πατησια ειναι και μας δουλευει.

Κατι ξερει. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ρε αλαξτε το ονομα αυτου του θεματος ...γιατι καθε φορα που το διαβαζωωωω ανατριχιαζωωωω! μπρρρρρ :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Επισης αυτος που το εφτιαξε το θεματακι θα μπορουσε να προσθεσει ''θα σε θυμομαστεεε!'' :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - krisos
Link to comment
Share on other sites

Επισης αυτος που το εφτιαξε το θεματακι θα μπορουσε να προσθεσει ''θα σε θυμομαστεεε!'' :bowdown:

Ετσι εγραφε και το διορθωσα... :bowdown:

Επιβεβαιωνω οτι ΔΕ βρισκεται στα Πατησια!!! Εκανα ντου πριν λιγο... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ρε αλαξτε το ονομα αυτου του θεματος ...γιατι καθε φορα που το διαβαζωωωω ανατριχιαζωωωω! μπρρρρρ :bowdown::bowdown:

:bowdown::bowdown:
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε ένα πετ-σοπ να τους κάνεις μάγκες! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ο stormtrooper είναι ένας από τους απεσταλμένους ανταποκριτές του AQUAZONE για να επιβλέπει την συντήρηση και ανάπτυξη τροπικών υφάλων

η επόμενη κενή θέση είναι για Μαλδίβες , ενδιαφέρεται κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία χιονισμένου βουνού!



IMG_4114.jpg

Φωτογραφίες Πατησίων

IMG_4163.jpg

IMG_4169.jpg

IMG_4171.jpg

:bowdown::bowdown::bowdown:

IMG_4160.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε δε πας να .............. με τις κωλοφωτογραφιες σου :bowdown:

Καλα να περνας ρε παιδαρε. Καλη τυχη :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ζηλια μεγαλη τωραααα!!!

καλα να περνας! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Αντι να παιζεις με το φοτοσοπ δεν ανεβαζεις κανενα προφιλ λεω εγω?

:bowdown::bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ποοοο τρομερα καλα να περνας καλε μου φιλε και καλη επιτυχια σε ειναι να κανεις!!! :bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Το καβουράκι το θέλω!Απίστευτα είναι Νίκο!!!

Η φωτό με την μπλούζα είναι όλα τα λεφτά! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Φερε καβουρια οταν γυρισεις!!! :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Τι ζημιες μας κανεις με τις ζουγκλες ρε Νικο... :bowdown:

Να περνας καλα και να προσεχεις τους δεινοσαυρους !!(Jurassic Park) :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Μερικές γρήγορες πληροφορίες...

Τώρα είμαι στο Puerto Viejo της Limon. Βρίσκεται Νοτιοανατολικά της Costa Rica και στη ουσία είναι ο τελευταίος ενδιαφέρον οικισμός της χώρας πριν φτάσεις στα σύνορα για Παναμά. Πρόκειται ένα χωριό στην ουσία που από την μία πλευρά βρέχεται από την Καραϊβική και από την άλλη έχει τροπική ζούγκλα. Με άλλα λόγια ΤΑ ΠΑΝΤΑ εδώ ΕΙΝΑΙ συνεχώς βρεγμένα. Τα μαλλιά, τα ρούχα, τα χαρτονομίσματα... Όλα είναι νοπά έως βρεγμένα! Παρ'όλη την υγρασία, δεν δυσκολεύομαι να αναπνεύσω... Σίγουρα με "ενοχλεί" όλη αυτή η λίγδα που νιώθω πάνω μου, αλλά δεν νιώθω βαρύς όπως συνηθίζεται στα τροπικά κλίματα.

Τα πάντα εδώ είναι "χωριάτικα". Χωματόδρομοι ως επί τω πλείστων και πολύ απλά έως και πρόχειρα σπίτια. Αξίζει να σημειωθεί πως κανένα σπίτι εδώ δεν έχει τζάμι στα παράθυρα. ΜΟΝΟ σίτες. Με άλλα λόγια, είτε κοιμάσαι μέσα είτε έξω, ένα και το αυτό! Εμένα μου αρέσει... Επίσης ΚΑΘΕ σπίτι έχει απ'εξω τουλάχιστον μία αιώρα. Πολύ περισσότερο μου αρέσει βέβαια που σε παίρνει ο ύπνος κάτω από τους ήχους των κυμάτων της Καραϊβικής :bowdown:

Οι κάτοικοι του Puerto Viejo είναι διαφόρων εθνικοτήτων. Πολλοί Ευρωπαίοι (Ολλανδοί, Βρετανοί, Γερμανοί, Βέλγοι), μερικοί Αυστραλέζοι, ελάχιστοι Αμερικάνοι και 3 Έλληνες :bowdown: Από κει και πέρα ο κύριος πληθυσμός αποτελείται από Λατινοαμερικάνους (Κολομβιανοί, Περουβιανοί, Αργεντίνοι), αλλά ίσως το χειρότερο είναι ότι έχει πολλούς... πάρα πολλούς... μέχρι αηδίας πολλούς... Τζαμαϊκανούς... με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό :bowdown: Πληροφορίες δεν δίνω επ'αυτού για να μη παρεξηγηθούμε. Από γλώσσα μιλάνε φυσικά Ισπανικά και είναι ένα από τα λίγα μέρη της Costa Rica που μπορείς να μιλήσεις Αγγλικά... Αν μπορείς βέβαια να καταλάβεις τα Γαλλο-Αγγλικά με Τζαμαϊκανή προφορά των Τζαμαϊκανών :bowdown:

Όλος ο κόσμος εδώ είναι "tranquilo" όπως λένε και οι ντόπιοι! Όλα λειτουργούν αργά, χωρίς άγχος, χωρίς τρέξιμο, χωρίς σκοτούρες... αλλά το σημαντικό είναι ότι λειτουργούν... Τουλάχιστον λειτουργούν έτσι όπως θέλουν οι ντόπιοι.

Η βραδινή ζωή συμπεριλαμβάνει μπύρες, πραγματικά νόστιμο φαΐ, ρέγκε ή σάλσα (ανάλογα τα γούστα) και... διάφορα άλλα. Το βράδυ εδώ καλό είναι να μη δείχνεις και πολύ τουρίστας και κυρίως μην κυκλοφορείς με "πλούτη" πάνω σου!

Πιθανόν ιδανικό μέρος για κάποιον που θέλει να είναι μόνος του και να πάρει τα "ρίσκα" του, πλήρως ακατάλληλο μέρος όμως για οικογένεια! Για να μη τρομάζω κόσμο όμως, η επικινδυνότητα βρίσκεται στο πόσο εύκολα λες όχι στις "προσφορές" των Τζαμαϊκανών και των Κολομβιανών καθώς και στο να μη πέσεις θύμα πορτοφολάδων.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τα καβουρια φερε και καμια τζαμαικανη!!

Ξερω οτι γουσταρεις τα μαλλια σου βρεγμενα!! Σε ανεβαζει!!

Επισης γουσταρεις να νιωθις λιγδα... σε ανεβαζει!!

Καλα να περασεις φιλαρακι.... και να βαζεις παντα κρανος!!

Υ.Γ. Εχεις πμ...

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τα καβουρια φερε και καμια τζαμαικανη!!

Για το ΠΜ ήμουν σίγουρος ρεμάλι!!! :bowdown:

Απίστευτα σώματα οι Τζαμαϊκανές μέχρι κάποια ηλικία (22-25 θα έλεγα) αλλά από κει και πάνω "φουσκώνουν" περίεργα! :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

εχεις μαθει αν ισχυει κατι που ακουσα οτι μετα το περας των 4-5 μηνων,δινουν υπερβολικα δυσκολα την πρασινη καρτα..?νομιζω πιο δυσκολα και απο οτι στην αμερικη δινεται η πρασινη καρτα.

και αλλες φωτος νικολα.ζηλευωωωωωω :bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Went here on vacation with my wife one year ago for 3 weeks. I came back to the States, but my heart was still in Costa Rica. I loved the happiness of its people. and how welcoming they were to us. I then walked into my office, told my boss, "I quit". Then moved the wife and kids down to Costa Rica. We bought a gorgeous house right on the beach(eco-friendly, of course), and I couldn't be happier

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...