Jump to content

Stormtrooper Vs Costa Rica...!!


Recommended Posts

Να είσαι καλά βρε Νίκο, μας κάνεις όλους μας να αναπνέουμε λίγο καλύτερα και να ξεχνάμε, έστω και για λίγο, τα χάλια στα οποία είμαστε...

We stay tuned :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 277
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ο stormtrooper είναι ένας από τους απεσταλμένους ανταποκριτές του AQUAZONE για να επιβλέπει την συντήρηση και ανάπτυξη τροπικών υφάλων

η επόμενη κενή θέση είναι για Μαλδίβες , ενδιαφέρεται κανείς ?

Σε Μυκονο εχουμε τπτ? :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Καλή τύχη στο νέο σου ξεκίνημα Νίκο, να σου πάνε όλα κατ΄ευχήν και να βρεις αυτό που πραγματικά ψάχνεις, (που σίγουρα είναι κάτι πολύ ιδιαίτερο, για να ταξιδέψει κάποιος τόσες χιλιάδες χιλιόμετρα μακριά από την Ελλάδα).

Link to comment
Share on other sites

Για την διαμονή εδώ πέρα, τα πράγματα είναι λίγο πολύπλοκα, αλλά και συγκεκριμένα. Έχω μάθει αρκετές λεπτομέρειες αλλά θα πρέπει να μάθω κι άλλα για να σας πω συγκεκριμένα. Πάντως γενικά ΔΕΝ είναι εύκολο, αλλά δεν είναι και αδύνατο.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας... Ελπίζω να βρω κάτι αξιόπιστο και αξιόλογο εδώ πέρα. Μερικές φωτογραφιούλες ακόμα...

IMG_4174.jpg

IMG_4164.jpg

IMG_4177.jpg

IMG_4170.jpg

IMG_4193.jpg

Δεν θυμάμαι αν ανέφερα ότι εδώ τώρα είναι χειμώνας...

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Παιζε με τα νευρα μου εσυ...........................

Πω πω ξαπλαααααα :bowdown:

Ζηλευω ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Και όχι μόνο... :bowdown:

IMG_4167.jpg

Τα πάντα εδώ πέρα είναι ντυμένα με βρύα. Σου δίνεται η εντύπωση πως αν κάτσει ακίνητος καμιά ώρα θα αρχίσουν να ανεβαίνουν στα πόδια σου :bowdown:

Νέες πληροφορίες:

Από τις 12:00 μέχρι τις 13:00 έχουμε σιέστα εδώ, οπότε γενικώς θα απουσιάζω :bowdown:

Κωστή, τα εισιτήρια έχουν 820 με επιστροφή! Η διαμονή εδώ είναι γενικώς φτηνή. Με 500-600 δολάρια ζεις κανά μήνα εδώ άνετα!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Νικολη....

Βγαλε και φωτο με τις γυναικες που σε περιτριγυρίζουν!!

Link to comment
Share on other sites

καπως ετσι πρεπει να ειναι ο παραδεισος :bowdown::bowdown:

***mod edit:

Σβήστηκε η παράθεση για να είναι πιο ευανάγνωστο το θέμα.

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Κωστή, τα εισιτήρια έχουν 820 με επιστροφή! Η διαμονή εδώ είναι γενικώς φτηνή. Με 500-600 δολάρια ζεις κανά μήνα εδώ άνετα!

Ενας χρονος μενει να γινω 18...Αν εισαι ακομα Κοστα Ρικα υποσχομαι πως θα ερθω... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

:bowdown:

Νίκο, σου εύχομαι να βρεις ότι ζητάς και να βιώσεις σημαντικές εμπειρίες εκεί που πας! Έκανες ένα μεγάλο βήμα και μπορώ να πω ότι με γέμισες με πρωτόγνωρα συναισθήματα!!! Μπορώ να πω ότι ζηλεύω λιγάκι... :bowdown:

*Μόνος σου έχεις αναχωρήσει ή υπάρχει κάποιος που σε ακολούθησε?

Έγινε επεξεργασία - miltosbitoulis2
Link to comment
Share on other sites

Νικολη....

Βγαλε και φωτο με τις γυναικες που σε περιτριγυρίζουν!!

Το θέμα "γυναίκα" εδώ έχει κι αυτό τις ιδιαιτερότητές του... Ευχάριστες ιδιαιτερότητες! Απλά τα πράγματα... Αν είσαι Ευρωπαίος και ακόμα περισσότερο Έλληνας (μεγάλο "χαρτί" να είσαι Έλληνας στην Λατινική Αμερική) τότε όλα είναι απλά και εύκολα... Απλά πίνεις μπύρες και επιλέγεις :bowdown:

Υπερβάλλω, αλλά δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα! Φωτογραφίες δεν έχω τολμήσει να βγάλω ακόμα...

Φίλες kostas1908,

Παράδεισος δεν υπάρχει πουθενά. Ο παράδεισος είναι μέσα σου. Από κει και πέρα είναι θέμα της κοινωνίας που ζεις το πόσο εύκολα σου επιτρέπει να εφαρμόσεις τον παράδεισό σου. :bowdown:

Παρ'όλα αυτά οφείλω να ομολογήσω πως η φύση από θέμα χλωρίδας και πανίδας σε εκπλήσσει ευχάριστα εδώ πέρα σε σημείο να νομίζεις ότι όντως ονειρεύεσαι. Έχω και άλλες φωτογραφίες, αλλά η σύνδεσή μου εδώ πέρα δεν είναι καλή και θέλει πολύ υπομονή. Όταν θα έχω τον χρόνο και την διάθεση, θα ανεβάσω κι άλλες.... Tranquilo!!!

1.1253974231.tranquilo-backpackers-san-jose-costa-rica.jpg

Link to comment
Share on other sites

:bowdown:

Νίκο, σου εύχομαι να βρεις ότι ζητάς και να βιώσεις σημαντικές εμπειρίες εκεί που πας! Έκανες ένα μεγάλο βήμα και μπορώ να πω ότι με γέμισες με πρωτόγνωρα συναισθήματα!!! Μπορώ να πω ότι ζηλεύω λιγάκι... :bowdown:

*Μόνος σου έχεις αναχωρήσει ή υπάρχει κάποιος που σε ακολούθησε?

Ολομόναχος με έναν σάκο στην πλάτη με μία βερμούδα, μία παντελόνα, 5 t-shirts, 3 ζευγάρια κάλτσες, 5 μποξεράκια, 3 λεξικά, μία φωτογραφική και το laptop! :bowdown:

*edit* Έκανα βλακεία και ξέχασα να πάρω νυχοκόπτη και δεν μπορώ να βρω εδώ πέρα... Σπουδαίο εξάρτημα ο νυχοκόπτης :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Παραλίες γυμνιστών έχει...? :bowdown:

Ομολογώ ότι με συγκίνησες βραδυάτικα... Ακόμα και αν δεν αποτελέσει μόνιμο τρόπο ζωής για σένα, είμαι σίγουρος πως θα είναι μια εμπειρία που θα σου διδάξει πολλά και πάνω απ' όλα το πόσα λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος! Όπως και να 'χει σου εύχομαι καλή τύχη μιας και θέλει κουράγιο να αφήσεις τις ανέσεις σου και πάνω απ' όλα αγαπημένα άτομα πίσω! Θέλω πολύ να το ζήσω κι εγώ κάποια στιγμή...

Κυνήγα την περιπέτεια και το όνειρό σου!!! Εμείς θα σε σκεφτόμαστε! :bowdown:

*Κι ενημέρωνέ μας ΣΥΝΕΧΩΣ, δίνοντάς μας την ευκαιρία να δούμε κάποιες απ' τις ομορφιές που βλέπεις κι εσύ έστω κι από φωτογραφίες...

Link to comment
Share on other sites

Μίλτο, δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να ακούς, να διαβάζεις και να βλέπεις φωτογραφίες. Δεν μπορείς να φανταστείς τι διάβασα πριν έρθω και πόσες πληροφορίες μάζεψα. Άλλο να τα βλέπεις και να τα ζεις και άλλο να τα διαβάζεις! Θα ενημερώνω σχετικώς, αλλά μέχρι εκεί που θα σας προκαλέσω να κάνετε κι εσείς την εξόρμησή σας :bowdown: Τις πολλές και ιδιαίτερες λεπτομέρειες τις κρατάω για μένα :bowdown:

ΥΓ: Τι να τις κάνεις τις παραλίες γυμνιστών? Εδώ όλη η φύση είναι γυμνή και απλή μπροστά στα μάτια σου! Εδώ απλά ξεχνάς οτιδήποτε έχει να κάνει με δυτική (υπο)κουλτούρα. Ελάχιστοι έχουν κινητό και από αυτούς σχεδόν κανένας δεν τα χρησιμοποιεί! Οι μετακινήσεις γίνονται αποκλειστικά με ποδήλατα και ελάχιστα με μηχανάκια. Όλα είναι απλά και λιτά...

Link to comment
Share on other sites

Ρε ρεμαλι,βραδυατικα δεν εχεις τι κανεις και μας σπας τα νευρα???? :bowdown::bowdown:

Αντε με τις παλιοφωτο σου.......

Στρατο και γω ζηλευω ρεεεεεεεεεεε την γκαντεμια μου......!!!!

Να περνας καλα καθε στιγμη φιλαρακι :bowdown::bowdown::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μίλτο, δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να ακούς, να διαβάζεις και να βλέπεις φωτογραφίες. Δεν μπορείς να φανταστείς τι διάβασα πριν έρθω και πόσες πληροφορίες μάζεψα. Άλλο να τα βλέπεις και να τα ζεις και άλλο να τα διαβάζεις! Θα ενημερώνω σχετικώς, αλλά μέχρι εκεί που θα σας προκαλέσω να κάνετε κι εσείς την εξόρμησή σας :bowdown: Τις πολλές και ιδιαίτερες λεπτομέρειες τις κρατάω για μένα :bowdown:

ΥΓ: Τι να τις κάνεις τις παραλίες γυμνιστών? Εδώ όλη η φύση είναι γυμνή και απλή μπροστά στα μάτια σου! Εδώ απλά ξεχνάς οτιδήποτε έχει να κάνει με δυτική (υπο)κουλτούρα. Ελάχιστοι έχουν κινητό και από αυτούς σχεδόν κανένας δεν τα χρησιμοποιεί! Οι μετακινήσεις γίνονται αποκλειστικά με ποδήλατα και ελάχιστα με μηχανάκια. Όλα είναι απλά και λιτά...

Μ'αρέσει πολύ αυτό που περιγράφεις......

Να είσαι καλά Νικόλα και να περνάς καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε ρεμαλι,βραδυατικα δεν εχεις τι κανεις και μας σπας τα νευρα???? :bowdown::buttrock:

Αντε με τις παλιοφωτο σου.......

Στρατο και γω ζηλευω ρεεεεεεεεεεε την γκαντεμια μου......!!!!

Να περνας καλα καθε στιγμη φιλαρακι :buttrock::buttrock::buttrock:

Εσύ φιλαράκι είχες την ευκαιρία σου και την πέταξες! Δεν σου φταίω εγώ :bowdown:

Ρε συ....

Ενυδρειο εχει κανεις?? :bowdown:

Ναι... Την Καραϊβική, τον Ειρηνικό και πολλά ποτάμια black water καθώς επίσης και λίμνες! Ερχόμενος από την πρωτεύουσα στο Puerto Viejo πέρασα και από το Rio Blanco... Προφανώς μικρότερο από το Rio Negro :bowdown:

Pet shops υπάρχουν στην πρωτεύουσα (San Jose) αλλά δεν έτυχε να δω κανένα (το είχα ψάξει πριν έρθω εδώ). Θα ξαναπεράσω και θα το ψάξω. Θα τους μάθω εγώ πως να δατηρούνε τσιπούρες... Μην ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως βάζω μουσική στα βίντεό μου, αλλά αυτή τη φορά λέω να το αφήσω έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως βάζω μουσική στα βίντεό μου, αλλά αυτή τη φορά λέω να το αφήσω έτσι...

Τραβα για υπνο και ασε μας να δουλεψουμε ρε πρωι πρωι :bowdown::bowdown:

Τι σου φταιμε και μας τυραννας?

Καλα να περνας φιλαρακο :bowdown::bowdown::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Νίκο πεταλούδες δεν βλέπω πουθενά :bowdown: .

Και φημίζεται η Κόστα Ρίκα για της πεταλούδες και της φάρμες της (Νόμιμες) όπου εξάγουν σε συλλέκτες Χρυσαλίδες από διάφορα είδη.

Αν πέσει τίποτα στην αντίληψη σου σφύρα. :bowdown:

Όσο για τα τοπία είναι όμορφα αλλά έως τώρα δεν μας έδηξες κάτι το ξεχωριστό από τοπία, θέλω να πω πως παρόμοια τοπία έχουμε και εμείς στην Ελλάδα. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Νίκο πεταλούδες δεν βλέπω πουθενά :bowdown: .

Και φημίζεται η Κόστα Ρίκα για της πεταλούδες και της φάρμες της (Νόμιμες) όπου εξάγουν σε συλλέκτες Χρυσαλίδες από διάφορα είδη.

Αν πέσει τίποτα στην αντίληψη σου σφύρα. :bowdown:

Όσο για τα τοπία είναι όμορφα αλλά έως τώρα δεν μας έδηξες κάτι το ξεχωριστό από τοπία, θέλω να πω πως παρόμοια τοπία έχουμε και εμείς στην Ελλάδα. :bowdown:

Παρόμοια τοπία δεν υπάρχουν στην Ελλάδα μόνο και μόνο λόγο κλίματος... :bowdown:

Η Ελλάδα έχει απίστευτη φυσική ομορφιά, αλλά σίγουρα διαφορετική και σε καμία περίπτωση κατώτερη.

Το παραπάνω βίντεο το τράβηξα με την ελπίδα πως θα βρω και άλλα ζωντανά αλλά μάλλον κατάλαβαν την βροχή που ξέσπασε μετά από κανένα μισάωρο και εξαφανίστηκαν. Το δάσος είναι γεμάτο με καπουτσίνους και κάποιο άλλο είδος πιθήκου, πάρα πολύ μικρό που βγάζει μία φωνή σαν γορίλας! Είναι πολύ δύσκολο να εντοπιστούν αλλά, αν παρατηρήσεις προσεχτικά τα βλέπεις. Επίσης έχει απίστευτες σαύρες, διαφόρων χρωμάτων και φυσικά ιγκουάνες. Σημειωτέο πως δεν πρόκειται για πάρκο ή κάποιον περιφραγμένο χώρο... Είναι απλά το δάσος μπροστά από την θάλασσα!

Προσεχώς για τα πιο ιδιαίτερα, αν σταθώ τυχερός.

Για τις πεταλούδες το ξέρω, αλλά είναι κεντρικά της Κόστα Ρίκα. Σε λίγες μέρες θα πάω και από κει!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...