Jump to content

ηλεκτρονικο τσιγαρο


Recommended Posts

συνφορουμητες καλησπερα. θα ηθελα τη γνωμη σας για το ηλεκτρονικο τσιγγαρο! βεβαια να πουμε σε ολους και ειδικα και στους νεους οτι ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΘΙΣΤΙΚΟ!! ΜΗΝ ΤΟ ΑΡΧΙΣΕΤΕ!! ΚΑΝΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!

τι λετε οι καπνιζοντες?

Έγινε επεξεργασία - pozeras13
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν το έχω δοκιμάσει. Προσωπικά το τσιγάρο θα το κόψω άμεσα μπαμ και κάτω, όπως έχω κάνει και στο παρελθόν. Όλα στο μυαλό είναι.

:D

Link to comment
Share on other sites

To ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν το έχω δοκιμάσει. Προσωπικά το τσιγάρο θα το κόψω άμεσα μπαμ και κάτω, όπως έχω κάνει και στο παρελθόν. Όλα στο μυαλό είναι.

:D

Έτσι ακριβώς και εγώ κάπνιζα 10 χρόνια και το έκοψα μαχαίρι.

Στο ηλεκτονικό τσιγάρο στην ουσία ρουφάς ατμό :ninja:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω ενα εκαττομυριο φορες φιλε. μακαρι να το κοβαμε ολοι, γιατι νομιζω πως ειναι απο τα μεγαλυτερα λαθη μου. απλα αλλοι μπορουν μαχαιρι και αλλοι οχι, γιατι η αληθεια ειναι οτι εχεις καποιες μεταβολες που για καποιους ειναι βουνο και για αλλους παιχνιδι... νομιζω παντως πως και με την απαγορευση τωρα ειναι καλο γιατι ειναι μονο ατμος και αν θες βαζεις νικοτινη, αν δεν θες ουτε αυτο... μονο για τη συνηθεια. τα περισσοτερα για προβληματα και μη ελεγμενο προιον που λενε, μου ακουγεται λιγο λασπη για να μην χασουν οι καπνοβιομηχανιες, αλλα και παλι δεν ξερω...

παντως ελεγα να το δοκιμασω, μηπως και γινει τιποτα. στην τελικη αν δεν μπορεις να κοψεις το καπνισμα καλυτερα αυτο μπας και δεν κανεις τοοοσο κακο στην υγεια...

Έγινε επεξεργασία - pozeras13
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω ενα εκαττομυριο φορες φιλε. μακαρι να το κοβαμε ολοι, γιατι νομιζω πως ειναι απο τα μεγαλυτερα λαθη μου. απλα αλλοι μπορουν μαχαιρι και αλλοι οχι, γιατι η αληθεια ειναι οτι εχεις καποιες μεταβολες που για καποιους ειναι βουνο και για αλλους παιχνιδι... νομιζω παντως πως και με την απαγορευση τωρα ειναι καλο γιατι ειναι μονο ατμος και αν θες βαζεις νικοτινη, αν δεν θες ουτε αυτο... μονο για τη συνηθεια. τα περισσοτερα για προβληματα και μη ελεγμενο προιον που λενε, μου ακουγεται λιγο λασπη για να μην χασουν οι καπνοβιομηχανιες, αλλα και παλι δεν ξερω...

παντως ελεγα να το δοκιμασω, μηπως και γινει τιποτα. στην τελικη αν δεν μπορεις να κοψεις το καπνισμα καλυτερα αυτο μπας και δεν κανεις τοοοσο κακο στην υγεια...

Σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι είναι εύκολο και στην τελική όποιον τρόπο κι αν βρει κάποιος για να το κόψει, το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο και πολύ θετικό για την υγεία του.

:D

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι είναι εύκολο και στην τελική όποιον τρόπο κι αν βρει κάποιος για να το κόψει, το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο και πολύ θετικό για την υγεία του.

:D

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

και εγω το εχω κοψει μαχαιρι....αλλα το αρχισα παλι οχι επιδη μου ελειπε η νικοτινη αλλα επιδη ειχα τρομερα νευρα!!!

απο το να τσακοθω με ολυς γυρο μου...

Link to comment
Share on other sites

..άρα μ αυτό το υποκατάστατο τσιγάρου, που δεν βλάπτει ούτε τον χρήστη ούτε τους γύρω του, θα μπορεί να γίνει χρήση ακόμη και μέσα στα λεωφορεία, δημόσιες υπηρεσίες και παντού γενικά !!!!

.. όπως όταν μασάς μαστίχα !!!

:D:ninja:

Link to comment
Share on other sites

..άρα μ αυτό το υποκατάστατο τσιγάρου, που δεν βλάπτει ούτε τον χρήστη ούτε τους γύρω του, θα μπορεί να γίνει χρήση ακόμη και μέσα στα λεωφορεία, δημόσιες υπηρεσίες και παντού γενικά !!!!

.. όπως όταν μασάς μαστίχα !!!

:D:ninja:

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

γραφω λιγο αργα το βραδυ, λογω και του θεματος...

το αγορασα τελικα. δεν ειναι και πολυ ακριβο. εδω και 3 μερες δεν εχω καπνισει κανονικο τσιγγαρο, παρα μονο απο το ηλεκτρονικο και κανονικα καπνιζω 30 τσιγγαρα τη μερα. ειναι σιγουρα πιο οικονομικο αλλα για τα θεματα υγειας παρολο που η αποψη μου ειναι θετικη δεν παιρνω θεση επιστημονικα, γιατι δεν το ξερω...

εχω γενικα καλη εντυπωση.

τωρα αυτο που ηθελα να πω ειναι, παρολο οτι μπορει να μην εχει τα βλαβερα του τσιγγαρου και που μπορει να παρεις φιλτρα χωρις νικοτινη ακομα και με γευση, καλο ειναι να μην το πολυδιαφημιζουμε σε ατομα που δεν καπνιζουν γιατι μπορει να λειτουργησει ως προθαλαμος του κανονικου τσιγγαρου....

αυτα παιδια και ελπιζω μια μερα να το χουμε κοψει ολοι και να βρουμε κατι που δεν θα κανει τουλαχιστον κακο σε μας και τους γυρο μας!

καλη νυχτα :)

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε καμία πληροφορία... Ποιο ακριβώς αγόρασες? Από γεύση τι λέει? Σου έχει λείψει το κανονικό τσιγάρο?

Φοβάμαι ότι θα έχω πρόβλημα, καθότι κάνω καπνό και μου αρέσει το στρίψιμο. Ηλεκτρονικό στριφτό, πότε θα βγει? :)

Link to comment
Share on other sites

βασικα για να μην κανω διαφημηση, πηρα ενα που ειναι σχεδον στο ιδιο μεγεθος με το τσιγγαρο. ειναι στο χρωμα σαν το τσιγγαρο ακριβως. εχει ενα φωτακι λεντ μπροστα που μολις ρουφας, αυτο αναβει. το τσιγγαρο ειναι μια μπαταρια ουσιαστικα και τα φιλτρα του που βιδωνουν πισω ειναι οπως το φιλτρο του τσιγγαρου και μεσα εκει ειναι ο ατμοποιητης και η ουσια που δινει τον ατμο, καθως και η νικοτινη αν θελεις. εγω πηρα φιλτρα με γευση τσιγγαρου και νικοτινη οπως τα τσιγγαρα που ειχα. μπορω να πω πως ειναι γευστικα ιδιο με το τσιγγαρο και σε θεμα νικοτινης επισης. ο καπνος στο στομα σου εχει γευση τσιγγαρου και ειναι σαν να κανεις αργιλε ενα πραγμα. ο καπνος ομως που βγαζεις δεν μυριζει στους γυρω σου. ειναι αοσμος. εχει πολλες μαρκες και το παραγγελνεις και μεσω ιντερνετ. εγω το αγορασα απο ενα μαγαζι στο μαρουσι που τα εχει και για δοκιμη. δοκιμασα ποιο μου αρεσε και πηρα αυτο. το κοστος σου ειναι μικρο για το τσιγγαρο και ολα τα εξοδα γενικα ειναι τα φιλτρα. επειδη αυτα τα φιλτρα εχουν τον ατμοποιητη μεσα και δεν τον εχει το τσιγγαρο, ειναι πιο ακριβα και κανουν 3 ευρω το ενα. αλλα εμενα ας πουμε που ηθελα στις 2 μερες 6.40 ευρω τωρα θελω 3!! δεν μου λειπει καθολου το τσιγγαρο και πηγα να κανω ενα χτες και δεν το εκανα γιατι δεν ξερω μαλλον εχει αρχησει να απομυθοποιειτε στο μυαλλο μου η ολη τελετουργια του, γιατι το να περνεις τη νικοτινη σου απο ενα αλλο μεσο, ταυτοχρονα σου δημιουργει ενα θετικο βιωμα οτι ικανοποιησες μια αναγκη μεσα απο αυτο. και νομιζω καλα κανουν και σου λενε να παρεις στην αρχη τη νικοτινη που επερνες και πριν και μετα να τη μειωσεις. ειναι αυτο που λεμε να το αγαπησεις :)

παντως το πουλανε και σε φαρμακεια (τιμη φαρμακειου) και σε καποια καταστηματα.

γενικα παντως εχω την εντυπωση για πρωτη φορα οτι παω καλα για να το κοψω. ειδομεν

α... επισης ειναι καλο να προτιμησεις πραγματα οχι απο την κινα....

και να προτιμησεις να παρεις καποιο που εχει ατμοποιητη, οχι στα φιλτρα για να ειναι πιο φτηνο το μακροπροθεσμο κοστος. εγω πηρα αυτο γιατι δεν ξερω για ποσο θα το χρησιμοποιουσα και επειδη ειναι πιο μικρα αυτα, με μεγαλυτερη μπαταρια. αλλα και παλι κερδιζεις! :D

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγόρασα ένα ηλεκτρονικό τσιγάρο... Από γεύση θα το χαρακτήριζα ικανοποιητικό. Αυτό που με έχει απογοητεύσει είναι η διάρκεια της μπαταρίας για την ώρα. Μέσα σε μία ώρα μου άδειασε... :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια η τιμη του πια ειναι??? :)

Πολλές και διάφορες υπάρχουν στο εμπόριο και σχετικά κοντινές. Εγώ πήρα με 25 ευρώ ένα μίνι κιτάκι για δοκιμή και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πιο μικρο....

ρε στορμ, πρωτα το ξεφορτιζεις εντελος, μετα το βαζεις 4 ωρες στη φορτηση και τις επομενες φορτησεις τις κανεις κανονικα, δηλαδη μεχρι να αναψει το πρασινο λαμπακι. εγω ποθ εκανα 30 τσιγγαρα περιπου για να καταλαβεις περιπου ποσο το χρησιμοποιω, παω στη σχολη και γυρναω στις 4 το μεσημερι. δηλαδη 6 ωρες και το βαζω στη φορτηση οχι επειδη τελειωσε αλλα για να ειμαι σιγουρος. τι να πω, εχω την εντυπωση οτι οταν το φορτιζεις και το αφινεις στην πριζα, μολις γεμισει σταματα να φορτιζει. μηπως αυτο φταει? γιατι εχει τυχει να το φορτιζω ολο το βραδυ, να το βγαζω και να κανω μια τζουρα και μετα να το ξαναβαζω και να φορτιζει κανα τεταρτο. δες πως παει και μας λες. εγω παντως δεν εχω ξανακαπνισει κανονικο. απλα βρισκω λιγο ακριβα τα φιλτρα στο συγκεκριμενο γιατι στα τελευταια του ο καπνος δεν ειναι και τοσο καλος και δεν το διακυνδυνευω και το αλλαζω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν σας πρόλαβα, αλλά εγώ προσωπικά το πέταξα μετά από μια εβδομάδα και ξανάρχισα να καπνίζω και πάλι κανονικά. Παρατήρησα πως ο ατμός που ρουφούσα μου προκαλούσε πόνο στο στήθος πράγμα το οποίο δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα πιο μικρο....

ρε στορμ, πρωτα το ξεφορτιζεις εντελος, μετα το βαζεις 4 ωρες στη φορτηση και τις επομενες φορτησεις τις κανεις κανονικα, δηλαδη μεχρι να αναψει το πρασινο λαμπακι. εγω ποθ εκανα 30 τσιγγαρα περιπου για να καταλαβεις περιπου ποσο το χρησιμοποιω, παω στη σχολη και γυρναω στις 4 το μεσημερι. δηλαδη 6 ωρες και το βαζω στη φορτηση οχι επειδη τελειωσε αλλα για να ειμαι σιγουρος. τι να πω, εχω την εντυπωση οτι οταν το φορτιζεις και το αφινεις στην πριζα, μολις γεμισει σταματα να φορτιζει. μηπως αυτο φταει? γιατι εχει τυχει να το φορτιζω ολο το βραδυ, να το βγαζω και να κανω μια τζουρα και μετα να το ξαναβαζω και να φορτιζει κανα τεταρτο. δες πως παει και μας λες. εγω παντως δεν εχω ξανακαπνισει κανονικο. απλα βρισκω λιγο ακριβα τα φιλτρα στο συγκεκριμενο γιατι στα τελευταια του ο καπνος δεν ειναι και τοσο καλος και δεν το διακυνδυνευω και το αλλαζω...

Το αποφόρτισα πλήρως, το φόρτισα για 5 ώρες (βάση οδηγιών στο κουτί του) άσχετα αν η ένδειξη έδειξε από πολύ νωρίτερα πως φόρτισε και μετά από αυτό, με νορμάλ θα έλεγα χρήση, σε μία ώρα αποφορτίστηκε. Το ξαναφόρτισα για περίπου μισή ώρα (μέχρι να γίνει το λαμπάκι πράσινο δηλαδή) και αυτή τη φορά, σίγουρα με μικρότερη χρήση, κράτησε το πολύ μία ώρα (δεν το χρονομέτρησα τη δεύτερη φορά)... Τι να πω...??? Αν είναι Έτσι, δεν μου αρκεί να πάρω δεύτερη μπαταρία, αλλά θα πρέπει να πάρω και φορτιστή ηλίου :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν σας πρόλαβα, αλλά εγώ προσωπικά το πέταξα μετά από μια εβδομάδα και ξανάρχισα να καπνίζω και πάλι κανονικά. Παρατήρησα πως ο ατμός που ρουφούσα μου προκαλούσε πόνο στο στήθος πράγμα το οποίο δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Βήχας, βραχνάδα και πόνοι στο στήθος, είναι από τα συνηθέστερα συμπτώματα όταν αλλάζουμε μάρκα τσιγάρου. Μήπως έπρεπε να το συνηθίσεις? Μήπως πήρες κινέζικο? Μήπως κατάπινες με το ρούφιγμα και το υγρό?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα αγόρασα ηλεκτρονικό τσιγάρο.Με την πρώτη φόρτιση το χρησιμοποίησα για περίπου 3 ώρες και έχει ακόμα... Πολύ ευχαριστημένος καθώς έχει όλη τη γευση του κανονικού τσιγάρου.Το μέλλον θα δείξει. :)

Link to comment
Share on other sites

Βήχας, βραχνάδα και πόνοι στο στήθος, είναι από τα συνηθέστερα συμπτώματα όταν αλλάζουμε μάρκα τσιγάρου. Μήπως έπρεπε να το συνηθίσεις? Μήπως πήρες κινέζικο? Μήπως κατάπινες με το ρούφιγμα και το υγρό?

Φιλε Storm καμια σχεση με τα συμπτωματα που αναφερεις. Ειμαι χρονια καπνιστης και καταλαβανω τη εννοεις!

Το εχω πανω απο χρονο και το ειχα αγορασει απο φαρμακιο 70 ευρωπουλα, το τσιγαρο ειναι ελβετικο αν θυμαμε καλα, δεν το εχω μπροστα μου μια που το εχω πεταξει σε ενα συρταρη στο γραφειο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σήμερα αγόρασα ηλεκτρονικό τσιγάρο.Με την πρώτη φόρτιση το χρησιμοποίησα για περίπου 3 ώρες και έχει ακόμα... Πολύ ευχαριστημένος καθώς έχει όλη τη γευση του κανονικού τσιγάρου.Το μέλλον θα δείξει. :D

Βγαινει και σε στριφτο?? :thumbup:

Σε πουρο?? :)

Link to comment
Share on other sites

Βήχας, βραχνάδα και πόνοι στο στήθος, είναι από τα συνηθέστερα συμπτώματα όταν αλλάζουμε μάρκα τσιγάρου. Μήπως έπρεπε να το συνηθίσεις? Μήπως πήρες κινέζικο? Μήπως κατάπινες με το ρούφιγμα και το υγρό?

Παιδιά άκυρο! Επειδή πέρασε καιρός δεν θυμόμουν καλά την όλη φάση.

Εγώ κάπνιζα το ηλεκτρονικό και επειδή μετά από κάποιες ώρες τελείωνε η μπαταρία μετά έκανα και κάνα τσιγάρο κανονικό μέχρι να ξαναφορτώσει. Μέγα λάθος και μην το κάνετε αυτόν τον συνδυασμό. Εφόσον είδα ότι είχα ενοχλήσεις κάθισα λίγο και το σκέφτηκα καλύτερα και νομίζω ότι επειδή ο ατμός που ρουφούσα μου άνοιγε τους πόρους στα πνευμονια και μετά στο καπάκι κάπνιζα κανονικό τσιγάρο αυτό μου προκαλούσε αυτό το αποτέλεσμα. Οπότε εάν είναι να κάνετε χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου μην το συνδυάζετε και με κανονικό. Το σωστό να λέγετε και sorry για την παραπληροφόρηση!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...