Jump to content

ηλεκτρονικο τσιγαρο


Recommended Posts

Υπολόγισε 3μηνο...αλλά πάλι υπάρχει διαδικασία να αλλάζεις φιτίλι που βγαίνουν με το μέτρο...να περιμένεις οτι θα φροντίζεις 1 φορά την εβδομάδα το τσιγάρο όπως το ενυδρείο σου να το μουλιάζεις σε υγρά να καθαρίζεις την κεφαλή και θα σε κράζει η γυναίκα σου γιατί βρήκες καινούργιο παιχνίδι...

Καλό είναι όταν ξεκινάς μια διαδικασία τέτοια να τη συνδυάζεις και με άλλες δραστηριότητες. Όπως γυμναστική άσκηση,καμία δίαιτα να χάσεις κανένα κιλό και φυσικά στη διακοπή όλων αυτών των συνηθειών που συνδυάζεις με το κάπνισμα πχ καφέδες,αλκοόλ,πληκτρολόγια κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καταλαβα και ευχαριστω.δηλαδη αυτη ειναι υπεθυνη για κατι που ακουω για γευση καμμενου κλπ..?

Η γλυκερινη επειδη ειναι πιο πηκτη από την προπυλενογλυκόλη (pg) αφηνει περισσοτερα καταλοιπα στην φυτιλοαντισταση

Ειναι όμως θεωρητικά πάντα πιό ''καθαρη'' σε σχεση με την pg για αυτο και πολλοί ατμιστες την προτιμουν και μάλιστα σκέτη

Δηλαδη 0%pg 100% vg ή 90% vg και 10 % wfi (ορός)

Link to comment
Share on other sites

νικο εισαι σωστος.το ειχα κομμενο για 2,5 χρονια.αλλα χρειαζεται θελεηση και καλη ψυχολογια που σπανιζουν αυτο το διαστημα.με πιεζει αφορητα ο γιατρος μου ομως πλεον καθως εχω σοβαρο θεμα με τον διαβητη μου και εχω φτασει στα 9 χαπια ημερησιως αν υπολογισω και αυτα για χοληστερηνη που παιρνω....ετσι συμβαινει δυστυχως αν αφησεις τον εαυτο σου....

Link to comment
Share on other sites

Υπολόγισε 3μηνο...αλλά πάλι υπάρχει διαδικασία να αλλάζεις φιτίλι που βγαίνουν με το μέτρο...να περιμένεις οτι θα φροντίζεις 1 φορά την εβδομάδα το τσιγάρο όπως το ενυδρείο σου να το μουλιάζεις σε υγρά να καθαρίζεις την κεφαλή και θα σε κράζει η γυναίκα σου γιατί βρήκες καινούργιο παιχνίδι...

Καλό είναι όταν ξεκινάς μια διαδικασία τέτοια να τη συνδυάζεις και με άλλες δραστηριότητες. Όπως γυμναστική άσκηση,καμία δίαιτα να χάσεις κανένα κιλό και φυσικά στη διακοπή όλων αυτών των συνηθειών που συνδυάζεις με το κάπνισμα πχ καφέδες,αλκοόλ,πληκτρολόγια κτλ.

Εχω δυο επισκευασιμους και αλλάζω φυτιλοαντισταση σε ποιό αραιά διαστηματα σε σχεση με την αλλαγη στο νερό του ενυδρειου....

Link to comment
Share on other sites

Τι πάθατε όλοι με τα ηλεκτρονικά τσιγάρα!

Να κόψεις το κάπνισμα είναι πολύ εύκολο!

Εγώ το έχω κόψει πάνω από 40 φορές!

:bigemo_harabe_net-82:

Αρα δεν το εχεις κοψει καμία φορά....

Link to comment
Share on other sites

νικο εισαι σωστος.το ειχα κομμενο για 2,5 χρονια.αλλα χρειαζεται θελεηση και καλη ψυχολογια που σπανιζουν αυτο το διαστημα.με πιεζει αφορητα ο γιατρος μου ομως πλεον καθως εχω σοβαρο θεμα με τον διαβητη μου και εχω φτασει στα 9 χαπια ημερησιως αν υπολογισω και αυτα για χοληστερηνη που παιρνω....ετσι συμβαινει δυστυχως αν αφησεις τον εαυτο σου....

Τον διαβήτη κοίτα γιατί με 9 χάπια την ημέρα είσαι ένα βήμα πριν την ινσουλίνη και το ξέρεις! Άτιμο πράγμα αυτό το σάκχαρο!

Πάντως με το τσιγάρο έχεις δίκιο! Αν δεν έχεις ηρεμία δεν μπορείς να αντισταθείς! Εγώ το έχω παρακάνει, πλέων βλέπω τον εαυτό μου να καπνίζει λαίμαργα, φτάνω σχεδόν τα 3 πακέτα την ημέρα, ένα είναι μόνο στο φόρουμ το βράδυ παρέα με κάτι μπιριτσες!

Κάτι που με βοήθησε παλιότερα στο να το κόψω και πλέων να απολαμβάνω αυτό που καπνίζω ήταν η πίπα! Έκανα 3-4 κύπελλα την ημέρα και ήμουν πασάς! Τα απολάμβανα και χαλάρωνα, τώρα καπνίζω από νευρικότητα και μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν το εχεις κοψει καμία φορά....

Ε ναι… αστειευόμενα το είπα! Κόβετε ο σατανάς?

Link to comment
Share on other sites

Από ενυδρειακό... το κάναμε φόρουμ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο :) :) πολύπλευρη ενημέρωση από το ΑΖ!!

Παρεμπιπτόντως από εχθές έχω τον πρώτο μου επισκευάσιμο και δύστυχος δεν ξέρω τι κάνω λάθος στο σετάρισμα της αντίστασης και μονίμος παίρνω γεύση σύρμα με ολίγη από φιτίλι :). Τί κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

μωρε 1 χαρα το ειχα κομμενο το ρημαδι....ας οψεται προπερσι, παραμονη χριστουγεννων εξω μισο μετρο χιονι,και 5 παιδικοι φιλοι αραχτοι στο τζακι να χωνευουν το αγριογουρουνο στη γαστρα,να πινουν κοκκινελι και να ψαχνουν την εξτρα γευστικη ικανοποιηση......

τοτε ο σατανας απο το πουθενα τους εφερε απο ενα χειροποιητο κοχιμπα.....και εγινε η ζημια.

Link to comment
Share on other sites

Και ξερεις και κάτι?Δεν θελω να σεε στεναχωρησω αλλά.

Διαβασα πριν καιρο σε καποιο βιβλιο σχετικα με το κάπνισμα πώς περισσοτερες πιθανοτητες εμφανισης καρκινου εχει καποιος που κοβει, ξεκιναει, ξανακοβει κ.ο.κ παρά καποιος που συνεχιζει να καπνιζει.

Αυτο λένε οτι συμβαινει γιατι τα κυταρα δεν προλαβαινουν να συνηθισουν σε μιά κατασταση όταν αυτη αλλάζει διαρκώς από καπνισμα σε διακοπή και πάλι καπνισμα,με αποτελεσμα να δημιουργουνται καρκινικά κύταρα.

Αρα ή το κοβεις με τη μια ή καπνισε συνεχεια μεχρι να πεις ΤΕΛΟΣ.... οριστικό όμως....

Link to comment
Share on other sites

Από ενυδρειακό... το κάναμε φόρουμ για το ηλεκτρονικό τσιγάρο :) :) πολύπλευρη ενημέρωση από το ΑΖ!!

Παρεμπιπτόντως από εχθές έχω τον πρώτο μου επισκευάσιμο και δύστυχος δεν ξέρω τι κάνω λάθος στο σετάρισμα της αντίστασης και μονίμος παίρνω γεύση σύρμα με ολίγη από φιτίλι :). Τί κάνω λάθος?

Πες μου λίγο ποιον επισκευασιμο εχεις να σου πω τι λάθος κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

ελα παιδια,σαββατοβραδο ειναι,μην γινομαστε απαισιοδοξοι και μαυροι.μας φτανουν αυτοι.... και ξερετε ολοι για ποιους μιλαω.

κακα τα ψεμματα.αν δεν απολαμβανεις 5-10 πραγματα σε αυτη τη ζωη,μας εχει φαει η μιζερια.

Link to comment
Share on other sites

Steam machine σε ego με 0.15 σύρμα και έχω σκοτώσει ότι γεύση υγρού έχω. Help!!

Link to comment
Share on other sites

ελα παιδια,σαββατοβραδο ειναι,μην γινομαστε απαισιοδοξοι και μαυροι.μας φτανουν αυτοι.... και ξερετε ολοι για ποιους μιλαω.

κακα τα ψεμματα.αν δεν απολαμβανεις 5-10 πραγματα σε αυτη...

Χαχααχχαχα.....Και μενα μου μαυριζετε την ψυχη οταν μου λέτε πώς η ψαροσυνθεση μου ειναι λάθος.....

φιλε δημητρη, εχω τον ιδιο ακριβως με εσενα αυτη τη στιγμη ....

εχω το ιδιο προβλημα και το πιό πιθανο ειναι να φταιει το φυτιλι.

φτιαξε μια φυτιλοαντισταση από την αρχη.

ριξε πάνω της μερικες σταγονες υγρό όποιο εχεις προχειρο.

πάρε ενα γκαζάκι και με μια τσιμπίδα καψτην μέχρι να κοκκινισει ....θα δεις οτι αρχιζει να ασπρίζει το φυτίλι και να γινεται σκληρο

τοποθετησε τη στον S/M και πριν το δουλεψεις ριξε υγρο στη φυτιλοαντισταση μεχρι να ποτισει καλά για να μαλακωσει.

Έγινε επεξεργασία - malamadre
Link to comment
Share on other sites

ελα παιδια,σαββατοβραδο ειναι,μην γινομαστε απαισιοδοξοι και μαυροι.μας φτανουν αυτοι.... και ξερετε ολοι για ποιους μιλαω.

κακα τα ψεμματα.αν δεν απολαμβανεις 5-10 πραγματα σε αυτη...

Χαχααχχαχα.....Και μενα μου μαυριζετε την ψυχη οταν μου λέτε πώς η ψαροσυνθεση μου ειναι λάθος.....

για σημερα εχεις αφεση αμαρτιων.
Link to comment
Share on other sites

μωρε 1 χαρα το ειχα κομμενο το ρημαδι....ας οψεται προπερσι, παραμονη χριστουγεννων εξω μισο μετρο χιονι,και 5 παιδικοι φιλοι αραχτοι στο τζακι να χωνευουν το αγριογουρουνο στη γαστρα,να πινουν κοκκινελι και να ψαχνουν την εξτρα γευστικη ικανοποιηση......

τοτε ο σατανας απο το πουθενα τους εφερε απο ενα χειροποιητο κοχιμπα.....και εγινε η ζημια.

αστα...παλιοκατασταση!!!

τζακι, χιονι, μασα, πουρα.....αστα...δραμα σου λεω!!! Σε καταλαβαινω!!!

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Link to comment
Share on other sites

α πα πα καλεεεεεέ !!! τι πράγμα είναι αυτό.. από Aquazone το κάνατε Aquasmoke

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-74:

Να σαι καλά.....

Πάντως ειστε πολύ καλή παρεα και δινετε μεγάλο κουραγιο στους νεους όπως εγώ....

Καλά, όχι όλοι αλλά οι περισσότεροι ...... :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ καλά έλεγε ένας μπάρμπας εδώ στο χωριό καμιά εκατοστή χρονών!

Αι παιδί μου ναχω την υγεία μου να καπνίζω…

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-74:

Να σαι καλά.....

Πάντως ειστε πολύ καλή παρεα και δινετε μεγάλο κουραγιο στους νεους όπως εγώ....

Καλά, όχι όλοι αλλά οι περισσότεροι ...... :bigemo_harabe_net-145:

Μην ψάξεις αλλου… χειρότερους από μας δεν πρόκειται να βρεις!!!

Χαχχαχαχαχαχ!!!

:bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74: :bigemo_harabe_net-74:

Έγινε επεξεργασία - ebenos
Link to comment
Share on other sites

χεχεχε......στη σημερινη εποχη η ποιοτητα ειναι κατι αγνωστο αλλα οι τιμες ειναι στο υπερπεραν.ποιος θυμαται το παλιο καλο καμελ??το απολυτο τσιγαρο γευσης με μοναδικο του μειονεκτημα οτι σου στεγνωνε το στομα το καλοκαιρι....ολα στο βωμο της καταναλωσης και του κερδους.ποιοτητα 0 σε σχεδον ολα τα υλικα-τροφιμα με ελαχιστες εξαιρεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα αλλά τελικά όντως....οι χειρότεροι ειστε εδώ οπότε μιας και εγω δεν ειμαι καλύτερος από εσας λέω να μεινω...αν με θελετε φυσικά.... :bigemo_harabe_net-113:

Link to comment
Share on other sites

γεμισαμε με εξυπνα κινητα,τεραστιες τηλεορασεις,μαιμου τσιγαρα,ενα βουνο χρεη....που ειναι το μπατιροσπορο το μαυρο,οι ατελειωτες κουβεντες με φιλους σε παγκακια και τα κουτακια μπυρας?.....αχχχ....

Link to comment
Share on other sites

γεμισαμε με εξυπνα κινητα,τεραστιες τηλεορασεις,μαιμου τσιγαρα,ενα βουνο χρεη....που ειναι το μπατιροσπορο το μαυρο,οι ατελειωτες κουβεντες με φιλους σε παγκακια και τα κουτακια μπυρας?.....αχχχ....

Που το είδες μωρέ το μπατιροσπορο με τα κοχιμπα???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...