Jump to content

ηλεκτρονικο τσιγαρο


Recommended Posts

Επειδή με όσα έχω διαβάσει έχω ψηθεί άγρια...

Η γεύση του μοιάζει με κανονικό τσιγάρο?

Πια μάρκα μου προτείνεται?

Διάβασα στην σελίδα της NJOY ότι έχει φίλτρα με νικοτίνη ενώ στης Esmoke δεν έχουν.

http://esmoke.gr/Esmoke_REvo.htm

Να το πάρω ή θα το πετάξω από την πρώτη μέρα? :D

Κάνω 1 καπνό Golden Virginia τον 25αρι σε 2 μέρες τα τελευταία 6 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Της njoy έχουν οι περισσότεροι οπότε μπορείς να ξεκινήσεις άνετα με αυτό.

Ναι και όμως έχει γεύση τσιγάρου.

Δεν νομίζω πως θα το πετάξεις, αρκεί να μην κάνεις το σφάλμα και πάρεις μόνον ένα.

Το Backup ειναι απαραίτητο.

Αν ξεμείνεις από μπαταρία και ανάψεις τσιγάρο.......τότε το έκανες το έγκλημα :D

Αν θέλεις σου δίνω περισσότερες λεπτομέρειες με πμ

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω για το esmoke αν και φαίνεται καλή περίπτωση...

Κάνε τη δοκιμή σου και δε θα χάσεις... Τα χρήματα είναι λίγα σε σχέση με τα τσιγάρα που αγοράζεις,αρκεί να πείσεις τον εαυτό σου οτι σου είναι αρκετό.Ξεχνάς ντουμάνια,τα ξεχνάς όλα και δεν κόβεις τη συνήθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παρει 3 διαφορετικες μαρκες μαπα ειναι το καλητερο ειναι μια και εξω κοψιμο :D:D

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν ήθελα να το κόψω,να το ελαττώσω ήθελα.Η μία λύση ήταν να κοιμάμαι 20 ώρες την ημέρα... :D

Η δεύτερη ήταν το ηλεκτρονικό.

Link to comment
Share on other sites

το υγρο αυτο τι ακριβως περιεχει? και τις 20 σταγονες τις βαζεις οταν ειναι καινουριο το φιλτρο?

Link to comment
Share on other sites

το υγρο αυτο τι ακριβως περιεχει? και τις 20 σταγονες τις βαζεις οταν ειναι καινουριο το φιλτρο?

http://www.nobacco.gr/support.asp

15-20 σταγόνες όταν τελειώσει το φίλτρο και πριν αρχίσει να μυρίζει

Link to comment
Share on other sites

Προχτές είχα πάει να αγοράσω το υγρό, αλλά δυστυχώς πήγα τελευταία στιγμή και τους βρήκα κλειστούς. Σήμερα μου ήρθε η παραγγελία που την έκανα μέσω internet και ήδη δοκίμασα τη διαδικασία. Απόλυτα ασφαλές και απόλυτα λειτουργικό! Και υποθέτω και οικονομικό! :D

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρω τα συστατικά του υγρού, όπως αναγράφονται στο μπουκαλάκι...

Propylene glycol >70%

Linalool <5%

Tabacco essence <5%

Dimethyl pyrazine <1%

Acetyl pyrazine <1%

Ethyl maltol <1%

Methyl vanillin <1%

Clycerol <5%

Nicotine 11%

Πρόκειται για γεύση Caramel με περιεκτικότητα 11mg.

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Νicotine; :D

Βιάστηκες :D

Δεν αναφέρεται στα συστατικά η νικοτίνη... Οπότε υποθέτω πως τα 11mg αντιστοιχούν στο ποσοστό που περισσεύει.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι πωλείται σε πολλά σημεία το υγρό....Είναι και κοντά στο σπίτι μου!

Για πείτε εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι πωλείται σε πολλά σημεία το υγρό....Είναι και κοντά στο σπίτι μου!

Για πείτε εντυπώσεις!

Δεν το είχα προσέξει αυτό ο π@π@ρ@ς (κάτι ξέρατε εσείς :D )!

Δεν ξέρω αν πουλάνε και υγρά σε αυτά τα σημεία. Προσωπικά δεν μπορώ να σου πω εντυπώσεις ακόμα, αλλά σίγουρα αξίζει τη δοκιμή και είναι και ακίνδυνο.

Link to comment
Share on other sites

Ε τι πουλάνε;Το χαρτοκούτι;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δηλαδη στην ηλεκτρονικη αθηνων πουλανε και εκει αυτο το υγρο? εντυπωση μου κανει. αν καταλαβα καλα...

Link to comment
Share on other sites

Με ψήσατε και δεν άντεξα.... αγόρασα σήμερα ένα μιας χρήσης (δεν επαναφορτίζεται η μπαταρία) μαζί με 2 φίλτρα με 10 ευρώ....

Πριν δώσω λοιπόν το 70αρι που κάνει το κανονικό λέω να το δοκιμάσω... ειδικά το πρωί με τον καφέ.

Κανά-δυο τζούρες που... άτμισα!! βρήκα θετικό το αποτέλεσμα... άσε που θα μου μένουν και 300+ ευρώ τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Με ψήσατε και δεν άντεξα.... αγόρασα σήμερα ένα μιας χρήσης (δεν επαναφορτίζεται η μπαταρία) μαζί με 2 φίλτρα με 10 ευρώ....

Πριν δώσω λοιπόν το 70αρι που κάνει το κανονικό λέω να το δοκιμάσω... ειδικά το πρωί με τον καφέ.

Κανά-δυο τζούρες που... άτμισα!! βρήκα θετικό το αποτέλεσμα... άσε που θα μου μένουν και 300+ ευρώ τον μήνα.

γιατι 70αρι? 25 ευρω το πηραμε...

Link to comment
Share on other sites

70; :D

Πούρο θα πάρεις;

Link to comment
Share on other sites

Τόσο το βρήκα ... στο κουτί του με δυο σώματα και φορτιστή...

Από που έχει 25 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Τόσο το βρήκα ... στο κουτί του με δυο σώματα και φορτιστή...

Από που έχει 25 ευρώ?

http://www.njoyhellas.gr/products/ :D

Link to comment
Share on other sites

Ο Αίολος αναφέρεται στο full pack. Αν πάρεις κομμάτι κομμάτι να φτιάξεις το full pack θα σου βγει κανένα 5έυρω ακριβότερο από το να το πάρεις εξαρχής.

Από την άλλη θα έλεγα πως για δοκιμή, τα 25 ευρώ είναι μία χαρά. Και για όσους δουλεύουν σε γραφείο με PC υπάρχει και το by pass, όπου συνδέεται κατευθείαν με μία θύρα USB ώστε να μην γίνεται χρήση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για δοκιμή αν δεν σου "κάτσει" είναι προτιμότερο τα 10 από τα 25 ευρώ

Α... και αν ζούσε ο Τσέχωφ θα έπρεπε να ξαναγράψει το έργο "Οι βλαβερές συνέπειες του καπνού" :D

Link to comment
Share on other sites

Κάθομαι και απολαμβάνω τον πρωινό καφέ... e-καπνίζοντας !!!

Είναι το πρώτο τσιγάρο της ημέρας και πριν πω τις εντυπώσεις μου θα αναφερθώ σε δυο ασυναίσθητες συνήθειες που γίνονται μηχανικά....

Έπιασα τον εαυτό μου να το αφήνει στο σταχτοδοχείο ή να προσπαθώ να το κρατήσω με τα χείλη.. πράγμα δύσκολο λόγου βάρους !!!!

Στο δια ταύτα...

Πρέπει να ψήσω το μυαλό μου ότι άλλαξα μάρκα... κάτι μου φαίνεται λίγο... κάτι δεν με γεμίζει...

Πάνω από μισή ώρα είμαι με το τσιγάρο στο χέρι προσπαθώντας να ρουφήξω αυτό το κάτι... που δεν με γέμισε ακόμη.

Ίσως είναι το πρώτο... "σοκ" από την αλλαγή μάρκας !!!

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Κάθομαι και απολαμβάνω τον πρωινό καφέ... e-καπνίζοντας !!!

Είναι το πρώτο τσιγάρο της ημέρας και πριν πω τις εντυπώσεις μου θα αναφερθώ σε δυο ασυναίσθητες συνήθειες που γίνονται μηχανικά....

Έπιασα τον εαυτό μου να το αφήνει στο σταχτοδοχείο ή να προσπαθώ να το κρατήσω με τα χείλη.. πράγμα δύσκολο λόγου βάρους !!!!

Στο δια ταύτα...

Πρέπει να ψήσω το μυαλό μου ότι άλλαξα μάρκα... κάτι μου φαίνεται λίγο... κάτι δεν με γεμίζει...

Πάνω από μισή ώρα είμαι με το τσιγάρο στο χέρι προσπαθώντας να ρουφήξω αυτό το κάτι... που δεν με γέμισε ακόμη.

Ίσως είναι το πρώτο... "σοκ" από την αλλαγή μάρκας !!!

εχω ενα καλο νεο και ενα μετριο. το καλο ειναι οτι ακομα και στα χειλη θα μπορεις να το κρατας σε λιγο καθως συνηθιζεται. το μετριο ειναι οτι αυτο το κατι παρτο αποφαση οτι θα χαθει γτ εγω τωρα πια δεν το βρισκω ουτε στο ηλεκτρονικο ουτε ομως και στο κανονικο που εχασε την αιγλη του. νομιζω γιαυτο μειωνω συνεχεια την συχνοτητα καπνισματος! :D

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από μισή ώρα είμαι με το τσιγάρο στο χέρι προσπαθώντας να ρουφήξω αυτό το κάτι... που δεν με γέμισε ακόμη.

Ίσως είναι το πρώτο... "σοκ" από την αλλαγή μάρκας !!!

Είναι η "κλωτσιά" στον λαιμό

Και αν προσθέσεις άλλο υγρό τότε πάλι αλλάζεις μάρκα

Tip:

Βούλωσε τις 2 ή 3 από τις τέσσερις τρύπες και μπορεί να ξαναβρείς το "κάτι".

Μπορείς να δοκιμάσεις και με διπλορουφηξιά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...