Jump to content

Κινέζικη Vortech Μρ40 Με Look Τunze?


Recommended Posts

Οντως το ενυδρειο ειναι η χαλαρωση και η "εκτονωση"μου.

παραγγειλα την αντλια.απ΄οτι βλεπω μαλλον θα κανει κανα δυο τρεις εβδομαδες για να την παραλαβω.

Αιολε θα πειραματιστω αρκετα με τον αισθητηρα μεχρι να βρω την καταλληλη λειτουργια του.

Έγινε επεξεργασία - takiscorfu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον παρεα παρελαβα σημερα τον κυκλοφορητη.μονο δεκα ημερες για να παραδοθει Κερκυρα.

Τον εβαλα στο ενυδρειο και μεχρι στιγμης φαινεται πολυ καλος.χαιρομαι που πηρα την wp25 και οχι την μεγαλυτερη.

Ειναι πολυ δυνατος,τουλαχιστον για το δικο μου ενυδρειο.εχει αρκετες λειτουργιες.αυτη την στιγμη τον δουλευω στο w1 και κανει πολυ ωραιο κυμα στο ενυδρειο.

Εχω ηδη δοκιμασει το feed mode το οποιο λειτουργει αψογα και περιμενω το βραδακι να δω τι λεει και ο σενσορας.

Μολις βρω υπολογιστη θα ανεβασω και βιντεακι γιατι ο δικος μου χαλασε.αυτο που μενει ειναι να δουμε την αντοχη τους στο χρονο.παντως για τα χρηματα που εχουν αξιζει η προσπαθεια.

Επισης ειναι αθορυβος.λιγοτερο θορυβο απο τον koralia 4 που ειχα πριν!

Έγινε επεξεργασία - takiscorfu
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακομα....ακομα περιμένω απο 11 Ιουλίου...ποτε την παρήγγειλες Τάκη?

Link to comment
Share on other sites

13 ιουλιου την παρηγγειλα.μπορεις να ελεγξεις με το κωδικο της αποστολης το που βρισκεται με τα ελτα.σου λεει ακριβως που ειναι.

Link to comment
Share on other sites

23 Ιουλίου 2013 12:23:43 π.μ. EEST ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Αποστολή Συσκευασίας

Αυτό λεει απο χθες στο ΕΛΤΑ track

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιακή η δουλειά που κάνει... πολλοί είναι που θα λύσουν το "πρόβλημα" του κυματισμού, αποφεύγοντας τις ακριβές λύσεις.

Σε σχέση με τις Vortech πολύ πιο φτηνή και αθόρυβη... μένει μόνο η αξιοπιστία της στον χρόνο!!!

Link to comment
Share on other sites

Ολο αυτο το κυμα το σηκωνει μονο μια jebao μικρη?! Στο βιντεακι σε ποιο mode την ειχες?

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση μου παει σε αυτούς που την έχουν πάνω απο 3 μήνες η απόδοση της εχει πέσει ειναι σταθερή;

από τις 26 Απριλίου που την έχω δουλεύει "ρολόι"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά από περίπου δύο μήνες δουλειά νόμιζα ότι έπεσε η απόδοση της,αλλά μόλις την καθάρισα λιγάκι ξαναένιωσε!Δίδαγμα λοιπόν,ο συχνός καθαρισμός σώζει ενυδρεία! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε Κωστα,τι προλαβε κι επιασε τοσο γρηγορα;

Αν είναι λίγο λερωμένη πέφτει η απόδοσή της και μένα είχε πέσει και την καθάριζα μέσα στο ενυδρείο με μια οδοντόβουρτσα, αλλά όταν την έβγαλα και την καθάρισα κανονικά έγινε σαν καινούργια

Link to comment
Share on other sites

Στράτο πέρασα πολύ μεγάλο μανίκι με το ενυδρείο όσο καιρό είμουν απών.....oodinium ξεπάστρεψε σχεδόν όλα τα ψάρια μου και το μόνο που μπορούσα να κάνω ήταν το herbtana,το οποίο μου γέμισε (κυριολεκτικά) όλο το ενυδρείο τριχοειδή άλγη....τώρα λοιπόν μπορείς να φανταστείς τι έπιασε η αντλία....!:P

Link to comment
Share on other sites

αυτό συμβαίνει με όλες τις αντλίες... θέλουν καθάρισμα, ειδάλλως πιάνει μουργκα ο πέφτει η απόδοση

Είχα δοκιμάσει να βάλω μια λεπτή επίστρωση βαζελίνης στα κινούμενα μέρη, και νομίζω ότι κάνει δουλειά.... δεν διαλύεται εύκολα στο νερό, λειτουργεί καλύτερα και αργεί να πιάσει μούργκα !!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την εχω εδω και μια βδομαδα. Εκτος της λειτουργιας w1 που κανει το διακοπτομενο κυματισμο, οι αλλες λειτουργιες δεν ειναι ευκολα εφαρμοσιμες (ισως το σταδιακο ανεβασμα μεχρι max και το σταδιακο κατεβασμα μεχρι min κατι να λεει). Ο σενσορας λειτουργει μια χαρα! Το μονο που δεν μαρεσε ηταν οτι οταν παρελαβα την αντλια, μεσα στο κουτι ηταν χυμα ολα πεταμενα χωρις διαχωριστικα κτλ και θα ηθελα μια περισσοτερο προσοχη απο την εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα μια περισσοτερο προσοχη απο την εταιρια.

δεν μπορει η εταιρεια αυτη τη στιγμη.πνιγεται στη δουλεια...χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...