Jump to content

Κινέζικη Vortech Μρ40 Με Look Τunze?


Recommended Posts

αντε κωτσαρι καλοβρεχτη και να σου κανει ολα τα γουστα.............μεγειεςςςς!!!Ανεβασε βιντεο να δουμε..........

Link to comment
Share on other sites

Δύο λέξεις θα πω.....πληντύριο και ιδρώτας......πολύ παίδεμα να την στρώσω να κοπανάει ότι βρίσκει μπροστά της.....Βιντεάκι αύριο που θα έχει στρώσει και καθαρίσει......στόμα να είχε η εφίλια να μιλήσει η κακομοίρα....,

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κσλησπερα στην παρεα.

Σκεφτομαι να αγορασω τον συγκεκριμενο κυκλοφορητη καθως δυστηχως δεν υπαρχουν χρηματα για vortech.το ενυδρειο ειναι στα 240l.

Τι προτεινετε να βαλω;την wp 25 ή wp 40;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει πάντα σύμφωνα με τα λίτρα, αλλά με τι κοράλλια έχεις σκοπό να βάλεις μέσα.... πάντως δυο 40ρες είναι υπερβολή.

Στα ίδια λίτρα που είναι το δικό μου με mix coral έχω μια 40αρα και μια 10αρα Voretech

Link to comment
Share on other sites

Κσλησπερα στην παρεα.

Σκεφτομαι να αγορασω τον συγκεκριμενο κυκλοφορητη καθως δυστηχως δεν υπαρχουν χρηματα για vortech.το ενυδρειο ειναι στα 240l.

Τι προτεινετε να βαλω;την wp 25 ή wp 40;

Διαστάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Διαστασεις 120*40*50 ειναι το ενυδρειο.

Αυτη την στιγμη εχει μ****α κυριως κοραλια αλλα ελπιζω συντομα να ασχοληθω και με σκληρα

Link to comment
Share on other sites

Η 25άρα σε 1,20 ενυδρείο μου σήκωνε 20 πόντους κύμα.....με την μικρή είσαι τάπα.....!Αν παραστοκάρεις με σκληρά,βάζεις άλλη μια από την άλλη και....άντε γειά!;)

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φιλαράκι...θα παίξεις με wave mode και θα πάθεις πλάκα από την απόδοση της....όλο το ενυδρείο θα κάνει χορογραφία.....!αν δε,βάλεις και άλλη μια από την άλλη θα σηκώνεις τσουνάμι!;)

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σου πω πως παρέλαβα σε έξι μέρες από τημ μέρα που παράγγειλα...!Τρομερά γρήγορη εξυπηρέτηση!;)

Μην το σκέφτεσαι....τσίμπα την και θα με θυμηθείς!

Link to comment
Share on other sites

Περίπου 15 ευρώ νομίζω..αλλά η 40άρα είναι γκουμούτσα....και είναι και παααρα πολύ δυνατή,τουλάχιστον από αυτό που έχω δει εγώ από την 25άρα,και σε παρόμοιες διαστάσεις με αυτές που έχει ο Τάκης κάνει παπάδες....στέκεται και μόνη της άνετα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μόλις είδα τη 40αρα σε ενυδρειακο κατάστημα ελληνικό στα 109ε. Περιμένω να δώ και τιμή απο την 25αρα.

Link to comment
Share on other sites

Aν η διαφορα ειναι οντως στα 15 ευρω προσωπικα και με βαση τα δικα μου κριτηρια,θα πηγαινα στην 40αρα.

Η ενταση της ροης της δεν ειναι ρυθμιζομενη?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και μεγαλύτερη σε μέγεθος ομως...οπότε εγω που την θέλω για πίσω και χαμηλα η 40αρα θα σηκώνει τσουνάμι. Θέλω να τη χρησιμοποιήσω ως slave κυρίως, εντελώς χαμηλομενη ένταση...

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα το θεμα της ροης διαφέρει απο ενυδρείο σε ενυδρείο.

Παίζει τεράστιο ρολο και το στήσιμο του βράχου και οι διαστάσεις.

Προσωπικά προτιμάω να δουλεύω μια μεγαλυτερη αντλια(αν εχει τη δυνατοτητα) στο 30-40-50% παρα μια μικρότερη στα κόκκινα ειδικά εαν πρόκειται για κινέζικη.Αν εχουν κ μικρη διαφορά στην τιμή ακόμα καλύτερα.

Δεν την υποτιμάω...θα παρω κ εγω μια ;)

Οπως και το κριτήριο μέγεθος ειναι κατι σχετικό,κάθε ενας εχει άλλες προτεραιοτητες.

Για να έχουμε περίπου μια εικόνα υπάρχει αυτη η φωτο

wp25vswp40.jpg

Takiscorfu και βαλεντινε καλως να τις δεχτειτε και καλοδουλευτες οποιες κ αν επιλεξετε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω mad23.απ΄οτι βλεπω μαλλον παω για την 25αρα γιατι αν δεν κανω λαθος νομιζω πως δεν εχει ρυθμιση για την ενταση της ροης αλλα μονο για τη συχνοτητα των κυματων.

Link to comment
Share on other sites

Kostaskappa θα την τσιμπησω συντομα μαλλον.θα σας ενημερωσω μολις την παραλαβω. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος,νομίζω πως στους καινούργιους controller κατι εχουν προσθέσει σε αυτον τομεα.

Δες ποια εκδοση θα παρεις.

Ενα βιντεακι της wp40 σε ενυδρειο 220 λιτρων.

http://www.youtube.com/watch?v=BveR17X6XN4

Ευχαριστούμε και για την πρόθεση σου να μας ενημερώσεις καθως ειναι αρκετά τα παιδια που

ενδιαφερονται γι'αυτες τις αντλίες.

Και πάλι φιλε μου καλώς να τη δεχτείς. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ρύθμιση εντάσεως....μόνο χρόνου του κυματισμού.....!Έχει 5 προγράμματα,τα οποία είναι constant low mode,constant high mode,wave mode,3 scales up & 3 scales down mode,3 scales up & 5 scales down mode και stream mode.Εγώ την δουλεύω στο steam mode και πάει τον κύβο μαλλί.....με την 40άρα μην ξεχνάτε ότι είχαν θέματα για την δύναμη της,με αποτέλεσμα να βγάλουν τον αντάπτορα που την ηρεμεί!Είναι μεγάλη κατά την γνώμη μου η 40άρα πολύ,και καλύτερα να σπάσεις την κυκλοφορία με δύο 25άρες παρά να παίξεις με μια 40άρα!Αν και πιστεύω πως μια 25άρα θα σου κάνει φοβερό κυματισμό!;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...