Jump to content

Κινέζικη Vortech Μρ40 Με Look Τunze?


Recommended Posts

Eρχεται συντομα......

Τρέλανε μας!!!!

Άντε και σκάσαμε! :D

Link to comment
Share on other sites

Πετάει Σωτήρη, θα πάθουν ναυτία τα ψάρια, απλώς εκεί που είμαι περίεργος είναι αν είναι αξιόπιστες σε βάθος χρόνου και πόσο εύκολα θα μπορούν να βρεθούν ανταλλακτικά σε περίπτωση που χαλάσει κάτι, πάντως αν δεν υπάρξει κάποιο θέμα στο μέλλον θα είναι η καλύτερη αγορά value for money σε κυκλοφορητές.

Link to comment
Share on other sites

Πετάει Σωτήρη, θα πάθουν ναυτία τα ψάρια, απλώς εκεί που είμαι περίεργος είναι αν είναι αξιόπιστες σε βάθος χρόνου και πόσο εύκολα θα μπορούν να βρεθούν ανταλλακτικά σε περίπτωση που χαλάσει κάτι, πάντως αν δεν υπάρξει κάποιο θέμα στο μέλλον θα είναι η καλύτερη αγορά value for money σε κυκλοφορητές.

Και ανταλλακτικά να μην βρεις, στην τιμή αυτη παίρνεις καινουρια Γρηγόρη!

Link to comment
Share on other sites

Και ανταλλακτικά να μην βρεις, στην τιμή αυτη παίρνεις καινουρια Γρηγόρη!

Ωστόσο υπάρχει ήδη πλήρη υποστήριξη σε όλα τα μέρη της από το fish street. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε το εχω καθόλου σε υπόληψη το εν λόγο μαγαζί, θα υποκύψω για χαρη του φίλου μου του clooyn... :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και το σκέπτομαι πολύ με αυτά που βλέπω!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει και το σκέπτομαι πολύ με αυτά που βλέπω!!!

Ναι ρε συ...εγώ πάντως έχω ψηθεί ήδη!Θα βάλω 2 25άρες στον κύβο!

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην λεμε μονο τα καλα, να πω πως δυστυχως η δικια μου αντλια οπως φαινεται τρωει κολληματα στο προγραμμα των κυματισμων.Φαινεται πως η προπελα κολλαει καποιες στιγμες. :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

Νατα μας.... ας ελπίσουμε να είναι τυχαίο γεγονός και παροδικό.

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι Σταθη να ειναι κατι παροδικο.

κανεις παντως δεν εχει παρατηρησει πως με αυτες τις αντιγραφες επωνυμων προιοντων(σκιμμερ,κυκλοφορητων κ.α) χανεται η μεταπωλιτικη αξια των επωνυμων προιοντων.καποιοι αγορασαν επωνυμα προιοντα και για την αξιοπιστια τους αλλα φανταζομαι οτι στο πισω μερος του μυαλου τους ειχαν οτι σαν καλα προιοντα θα ειχαν την δυνατοτητα μιας λογικης μεταπωλησης.το μονο που σκεφτομαι οτι μπορει να ωφελησουν ειναι μηπως παρασυρουν λιγο προς τα κατω τις ομολογουμενως τσιμπημενες τιμες των επωνυμων προιοντων.αν και δεν το βλεπω.

σιγουρα το καλυτερο για ολους μας θα ηταν να οτι καλυτερο να εχουμε προσβαση σε καλο εξοπλισμο με λογικη τιμη μιας και οτι αφορα χομπυ ειναι υπερ του δεοντος υπερτιμημενο.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Και για να μην λεμε μονο τα καλα, να πω πως δυστυχως η δικια μου αντλια οπως φαινεται τρωει κολληματα στο προγραμμα των κυματισμων.Φαινεται πως η προπελα κολλαει καποιες στιγμες. :bigemo_harabe_net-111:

Σταθη αυτο στο κανει οταν παιζεις στο 90-100% της αποδοσης η γενικοτερα? Τα κολληματα ειναι σαν χτυπηματα της προπελας? Ακους θορυβο?

Link to comment
Share on other sites

Σταθη αυτο στο κανει οταν παιζεις στο 90-100% της αποδοσης η γενικοτερα? Τα κολληματα ειναι σαν χτυπηματα της προπελας? Ακους θορυβο?

Στο προγραμμα του κυματισμου το κανει σε ολες τις ταχυτητες.Οταν δουλεψει για καποια ωρα ομως σταματαει να το κανει και μενει ενας ψιλο θορυβος.

Link to comment
Share on other sites

Στο προγραμμα του κυματισμου το κανει σε ολες τις ταχυτητες.Οταν δουλεψει για καποια ωρα ομως σταματαει να το κανει και μενει ενας ψιλο θορυβος.

Δηλαδη αν σε ρωτουσα αν θα την ξανα αγοραζες..τι θα απαντουσες? Γιατι σκεφτομαι να παρω τη μικρη οταν βγει...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν σε ρωτουσα αν θα την ξανα αγοραζες..τι θα απαντουσες? Γιατι σκεφτομαι να παρω τη μικρη οταν βγει...

Ναι θα σου ελεγα καποια στιγμη θα παρω και αλλη μια.Πιστευω πως ετυχε να ειναι ελλατωματικη η δικια μου σε αυτο το προγραμμα.Στου Σωτηρη που την ειδα, δουλευει χωρις προβλημα και τελειως αθορυβα

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε σταθη,γκαντεμια :(

Παντα οι πρωτες παρτιδες καινουργιων αντλιων βγαζουν μικροπροβληματακια.

Για παραδειγμα ενα αντιστοιχο παλιο wavemaker το resun 15000a εφτασε στην τριτη γενια για να ειναι ολοκληρωμενο και

να δουλευει απροβληματιστα.

Τι σκεφτεσαι να κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει εγγυηση; ζητα αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει εγγυηση; ζητα αλλαγη

Δεν το κοιταξα αυτο ακομα.Αν εχει εγγυηση μαλλον θα αλλαχτει,λεμε τωρα... :bigemo_harabe_net-134:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχουν νεότερα!Η wp25 θα βγει τον ιούνιο,αλλά η εταιρία έβγαλε στην αγορά έναν μετασχηματιστή που ρίχνει την wp40 στην δύναμη της wp25,επιτυγχάνωντας έτσι μικρότερες θερμοκρασίες στον κυκλοφορητή,λιγότερη φασαρία και κατανάλωση και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής!Ο αντάπτορας στο ebay απ'ότι διάβασα έχει 6 δολλάρια,αλλά υπάρχει και στο fish-street με 10!

Όλα αυτά τα διάβασα στο "The Reef Tank".

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν νεότερα!Η wp25 θα βγει τον ιούνιο,αλλά η εταιρία έβγαλε στην αγορά έναν μετασχηματιστή που ρίχνει την wp40 στην δύναμη της wp25,επιτυγχάνωντας έτσι μικρότερες θερμοκρασίες στον κυκλοφορητή,λιγότερη φασαρία και κατανάλωση και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής!Ο αντάπτορας στο ebay απ'ότι διάβασα έχει 6 δολλάρια,αλλά υπάρχει και στο fish-street με 10!

Όλα αυτά τα διάβασα στο "The Reef Tank".

Το βρίσκω λίγο άκυρο βέβαια αφού λογικά θα σημαίνει και μικρότερη απόδοση. Γιατί να πάρει κάποιος την 40άρα και να την ρίξει στην 25άρα? Ας αγόραζε αμέσως την 25 που δεν θα έπιανε και τόσο χώρο.

Πάντως καλά τα νέα για την μικρή. :)

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

Η jebao MP25 έχει ήδη κυκλοφορήσει

http://www.fish-street.com/product_details.php?category_id=35&item_id=599&currency_code=EUR

Βέβαια η διαφορα τιμής δεν είναι και μεγάλη αλλα για εμένα που το μηκος είναι μόλις 1,20 πιστεύω ότι είναι καλύτερη

Είναι επίσης φανταστική η διαφορα μεγέθους με την σαραντάρα και είναι μόλις 8-20 w απο κατανάλωση

Έγινε επεξεργασία - akisdom
Link to comment
Share on other sites

Έλα να μαζευόμαστε σιγά σιγά όσοι την θέλουμε....!

Εγω μια!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...