Jump to content

Κινέζικη Vortech Μρ40 Με Look Τunze?


Recommended Posts

Στρατο μια τετοια αντλια ερχεται με τον κοντρολερ και με τελικη τιμη τιμη απο 85 - 95 ευρο αναλογα με την ταχυμεταφορα που θελεις να παραλαβεις!! ακομα επεισης με τρομαξε στην αρχη το μικρο μεγεθος μαγνητη σε σχεση με την tunze 6065 αλλα, μπροσ στην οικονομια οι κινεζοι εποινοησαν να βαλουν απο μια μεγαλη βεντουζα αναμεσα σε μαγνητη και τζαμι(και εξωτερικα και εσωτερικα)....επειτηδες εβαλα τον wave maker στην μεση του ενυδρειου για να δω επακριβως τα αποτελεσματα....προσ τα πανω αλαζουν φοβερα τα δεδομενα..και κανει τρελα πραγματα....με το δευτερο προγραμμα, που εχει,,,δεν δημιουργει τοσο κυματισμο στην επιφανεια του νερου..αλλα μεσα σε αυτο,, μεγαλυτερες δυνες εντος.... (και για αυτο αναφερει οτι το χρησιμοποιουμε αναλογως τα κορραλια που εχουμε ) εχει ακομη και εναν αισθητηρα νυχτος...κατι σαν μια μικρη ασφαλεια...και ριχνει την ταχυτητα του wave maker κατα την διαρκρια της νυχτας..ακομα δεν εχω δοκιμασει τιποτα...σημερα την πειρα...

Link to comment
Share on other sites

Kαλοδουλευτη να ειναι Πετρο και θα τα πουμε κι απο κοντα οταν ερθεις απο τελωνειο μερια,γιατι εγω Ικονιο δεν ερχομαι :D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε για το βιντεο πετρο!

κατατοπιστικο!

οσο την ανακαλυπτεις ενημερωνε μας!

μου κανει τρομερη εντυπωση ο λιγος θορυβος.

σε τερμα ενταση τη δουλευες στο βιντεο?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ παιδια στο τερμα ητανε,,και πραγματι ακουγεται πολυ λιγο..πιθανον γιατι ειναι εξ ολοκληρου εντος του νερου .....σε σχεση με τις γνωστες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Aυτα δεν τα ειχε στο κουτι (τα βρηκα απο αλλου) στο κουτι μονο κινεζικα...... :bigemo_harabe_net-81: Χαρακτηριστικά: WP 40

  • Εύκολη εγκατάσταση και συντήρηση, υποστήριξη με ισχυρούς μαγνήτες
  • 6 διαφορετικές ρυθμίσεις.
    • Μέγιστη ροή 13000lt
    • Ελάχιστη ροή 4300lt
    • 3 τύποι λειτουργίας Reef stream (παρόμοια λειτουργία με Vortech MP-40)
    • Feed Mode
    • Night Mode (Συμπεριλαμβάνεται το κιτ night mode)
  • Περιστροφική κατεύθυνση κυμάτων με περιστροφή της κεφαλής 360ο
  • Υψηλές επιδόσεις, ισχυρή ροή του νερού και χαμηλή κατανάλωση ενέργειας
  • Κεραμικός άξονας για πολύ μεγάλη αντοχή
  • Έξυπνο σύστημα ελέγχου, με πολλά patterns κυματισμών
  • Χαμηλή τάση λειτουργίας, ασφαλής και αξιόπιστη 24V 12W έως 40W Ισχύς
  • Κατάλληλο για γλυκό και θαλασσινό νερό

Λειτουργίες

  • H (high): Μέγιστη σταθερή ροή λειτουργίας (13000ltr/h)
  • L (low): 1/3 της μέγιστης ροής σταθερής ροής (4300ltr/h)
  • W1 (wave1): Κλασική λειτουργία κυματισμού (Λειτουργία Wavebox) - Γυρίστε τον ρυθμιστή μέχρι να πετύχετε τον επιθυμητό κυματισμό ανάλογα με τις διαστάσεις του ενυδρείου
  • W2/W3 (wave2/wave3): Διαφορετικές λειτουργίες κυματισμού (Short/Long Pulse modes) - Ρυθμίστε ανάλογα με το είδος και την διάταξη των ζωντανών οργανισμών που έχετε μέσα στο ενυδρείο σας
  • Feed (Feeding Mode): Πατήστε το κουμπί "Feed", για μια φορά. Η wavemaker θα σταματήσει για 10 λεπτά. Μετά από 10 λεπτά η αντλία θα ξεκινήσει και πάλι. Αλλιώς πατήστε το κουμπί "FEED" πάλι για να επανέλθει σε κανονική λειτουργία
  • Νυχτερινή λειτουργία: Η αντλία διαθέτει λειτουργία νυχτός. Όταν ο αισθητήρας αισθανθεί πως είναι σκοτάδι επιβραδύνει την ροή στο μισό για πιο ομαλή λειτουργία

Ισχύς: 110V έως 240V 50/60Hz
Κατανάλωση: 12W έως 40W ανάλογα με την λειτουργία 4300ltr έως 13000ltr
Μέγεθος: 9,4 εκατοστά x 12cm

*Περιέχει: Καλώδιο τροφοδοσίας 160 cm (Extenable) και αντλία με καλώδιο ελεγκτή για 190 cm

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φίλε μου. Όλα ακούγονται πολύ καλά, ελπίζω να βγει και στην πράξη.

Άντε να βγει η μικρότερη να βολευτούμε και μεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι βεβαια για την διαρκεια της,,θα το δειξει ο καιρος!!!Αλλα και 430 ευρο για την αλλη δεν ειχα να τα δωσω,,,ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.... αν βεβαια τα ειχα σιγουρα θα πηγαινα σε μια πιο επονημη - σιγουρη- και ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ..Λυση..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω postman...για τους φιλους εδω αυριο θα ανεβασω ακομα ενα βιντεακι...με πιο πολλα..... ΚΟΧΥΛΙΑ....... :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Ακομα ενα βιντεο,,θα ηθελα να το δειτε να το ΑΚΟΥΣΕΤΑΙ και να μου δωσεται την βοηθειας σας , και να μου πειτε την γνωμη σας

Link to comment
Share on other sites

Φαινεται πολυ καλη.Αν εχει και διαρκεια στο χρονο θα ειναι τελεια.Βραδυνη λειτουργια εχει η αντλια? :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω postman...για τους φιλους εδω αυριο θα ανεβασω ακομα ενα βιντεακι...με πιο πολλα..... ΚΟΧΥΛΙΑ....... :bigemo_harabe_net-64:

πετρο ευχαριστουμε και παλι για τις πληροφοριες φιλε μου! :bigemo_harabe_net-64:

εαν καπνιζεις μπορεις να ριξεις μεσα και μερικα φιλτρακια που βαζουν στον καπνο για να δεις τι γινεται με τη ροη.

παντως προσωπικα για συμπληρωμα της βορτεκ μου αρεσει πολυ και στην τιμη και στην αποδοση

Link to comment
Share on other sites

πετρο τωρα ειδα το βιντεο και μου αρεσει ακομα περισσοτερο το μηχανημα!!!!

οταν λες οτι τη χαμηλωσες...εννοεις οτι χαμηλωσες την ενταση η' το χρονο που κανει το κυμα?-εκει που ρωτας για το κυμα-

στο βιντεο δουλευει σε wave mode η καποιο αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Μad....δουλευε σε wave mode και απλα οταν χαμηλωνω την ενταση ...αυξανεται ο κηματισμος στην επιφανεια...τα φυλτρακια θα τα δοκιμασω αυριο//και για τον φυλο clooyn θελω να πω οτι εχει εναν αισθηητρα ποθ μπαινει πανω στο κοντρολ κατι σαν μικρη ασφαλεια..και το ονομαζει αισθηητρα νυχτως,,,ριχνει προφανως την ενταση...ακομα δεν το δοκιμασα!!!

Link to comment
Share on other sites

παραθετω μερικες φωτο σε συγριση με τν tynze 6065..για να καταλαβαιτε το μεγεθος της ....

post-49594-0-80971000-1363376203_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

και οι τελευταιες...παιδια παντως εχω παθει πλακα ..ειναι πολυ αθορυβη!..

post-49594-0-28516400-1363376485_thumb.jpg

post-49594-0-76573900-1363376500_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακομα ενα βιντεο,,θα ηθελα να το δειτε να το ΑΚΟΥΣΕΤΑΙ και να μου δωσεται την βοηθειας σας , και να μου πειτε την γνωμη σας

Η ενταση του κυματος ειναι ιδια,σε αυτο που ρωτας.Η διαρκεια του αλλαζει οταν χαμηλωνεις.

Αφου πεφτει η ενταση των παλμων,λογικο ειναι να αυξανεται η διαρκεια του κυματισμου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν αναφερθηκε παραπανω...Αλλα ποια ειναι η καταναλωση της σε ρευμα?

Link to comment
Share on other sites

στρατο καλησπερα...αυξανεται η διαρκεια του κυματισμου,,αλλα αυξανεται και η ποσοτητα και το μεγεθος του κυματισ μου....και αυτο το ρωταω..γιατι και καλα αυτη η ρυθμιση κανει τον wave maker..απο οτι λενε να δουλει στην πιο μικρη του δυναμη...5000l/h...απο κυκλοφορια δηλ θα ειστερουμε..?

Link to comment
Share on other sites

Ισχύς: 110V έως 240V 50/60Hz
Κατανάλωση: 12W έως 40W ανάλογα με την λειτουργία 4300ltr έως 13000ltr

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό αποτέλεσμα,από που την πήρες;υπάρχουν νέα για το μικρότερο μοντελο;

Link to comment
Share on other sites

εκει μπορεις να στειλεις ενα εμαιλ και να σου πουν!!!!!!!! η εταιρια που βγαζει το wave maker ειναι η ww. jebao.com kai to καταστημα που την πηρα στην κινα ειναι το www.fish.street.com δεν ξερω αν την δινει η ιδια εταιρεια!!δεν το πιστευω...αλλα ισως

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...