Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

Τι λες ρε Μαικ... πω ρε φιλε ευχομαι να γινει καλα ο ψαρις.. :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:-( εύχομαι τα καλύτερα για τον 8ball τι να πω... Ότι καλύτερο εύχομαι... Πιστεύω πάντως ότι θα το περάσει ανεμακτα αφού η κοιλίτσα του δεν είναι φουσκωμένη και αφού το πήρες νωρίς χαμπάρι όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε ευχομαι ολοψυχα να σωθει η ομορφια χωρις συζητηση,τι να πω με ξυπνησε ο αερας και βλεπω και αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, έχεις εντοπίσει τα διάφορα σημεία που τσιμπολογούσε?

....κάποιος άλλος ρε παιδιά με παρόμοιο πρόβλημα να δούμε κατά πόσο ήταν τυχαίο το γεγονός !!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ακούσει με puffer αλλά με tank ομολογώ ότι δεν το περίμενα!!!

Μιχάλη περαστικά ελπίζω ολόψυχα να επανέρθει ο ψαρης!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον παιδια και τις ευχες

Επειδη εχω στεναχωρηθει πολυ απο την ολη ιστορια και δεν εχω διαθεση,θα επανελθω στο θεμα σε μερικες μερες.

Συγνωμη που δεν απανταω σε καποια ερωτηματα και ευχαριστω και παλι για τη συμπαρασταση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον παιδια και τις ευχες

Επειδη εχω στεναχωρηθει πολυ απο την ολη ιστορια και δεν εχω διαθεση,θα επανελθω στο θεμα σε μερικες μερες.

Συγνωμη που δεν απανταω σε καποια ερωτηματα και ευχαριστω και παλι για τη συμπαρασταση.

Μιχάλη μην μασάς ρε φίλε....να ξες πως μαζί με σένα στεναχωριέται όλο το αλμυρό (και όχι μόνο) συνάφι του ΑΖ!

Ελπίζω να γίνει σύντομα περδίκι ο οχτάμπαλος και να ξεκινήσει να τρώει τα πάντα όλα πολύ σύντομα!

Οι ευχές όλων μας μαζί σου φιλαράκι!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαροστω και παλι για τις ευχες αλλα δυστυχως τα πραγματα ειναι στασιμα. :(

Συνεχιζει να μην τρωει,εχει αρχισει να αδυνατιζει και σημερα αρχισε να χανει χρωμα στο "κουτελο" και σε αυτη τη "καμπυλωτη γραμμη" που εχει κατω απο την πλατη.

Ανα διαστηματα αφοδευει "πρασινη σκονη" και δεν ξερω αν ο αφρος δεν εχει συγκεντρωθει απλα στο στομαχι και στο εντερο αλλα εχει κανει και ζημια στο στομαχι.

Τρελλαινομαι οταν τον βλεπω να ειναι σε αυτη την κατασταση της φωτο και να ξερω οτι εχει μερικες μερες ζωης αφου δεν τρωει απολυτως τιποτα.

11241457163_93cf968891_z.jpg
Απο 1655 by mad23_, on Flickr
Link to comment
Share on other sites

Το μονο καλο -αλλα ειλικρινα αδιαφορο ταυτοχρονα λογο του ψαριου- ειναι οτι το ενυδρειο και τα κοραλια πανε πολυ καλα.

Η αναπτυξη τους εχει πολυ καλο ρυθμο και τα pellets-τα οποια ξαναεβαλα- εχουν αρχισει να αποδιδουν σιγα σιγα αφου καθημερινα τα χρωματα στα κοραλια βελτιωνονται.

Φυσικα εχουν τεραστιο δρομο μεχρι να ερθουν σε καλα επιπεδα.

11241328406_4f7e1780e6_z.jpg
Απο 1663 by mad23_, on Flickr
Απο 1655 by mad23_, on Flickr

11241612676_8d24fe936b_z.jpg
Απο 1670 by mad23_, on Flickr
Και μερικες που τραβηξα γρηγορα απο την αλλαγη νερου μηπως και βοηθησει το ψαρι εστω και 0,1%

11241562815_ae371546c2_z.jpg
Απο 1638 by mad23_, on Flickr

11241555856_9099464cd0_z.jpg
Απο 1633 by mad23_, on Flickr

11241418554_e657473799_z.jpg
Απο 1643 by mad23_, on Flickr
Να που αρχισε σιγα σιγα να βγαινει απ'εξω κατα τη διαρκεια της αλλαγης νερου...οι αλλες εχουν πολυ δρομο ακομα

11241593786_9dd5f025aa_z.jpg
Απο 1642 by mad23_, on Flickr

11241357356_27757ac228_z.jpg
Απο 1653 by mad23_, on Flickr

11241494534_faab546102_z.jpg
Απο 1648 by mad23_, on Flickr

11241566024_c3c2a89b1d_z.jpg
Απο 1630 by mad23_, on Flickr
Καποια στιγμη θα βαλω φωτο και απο τ'αλλα κοραλια.
Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα χρώματα στα κοράλλια...

Εύχομαι να το παλέψει ο 8 και να γίνει η ανατροπή.....

Link to comment
Share on other sites

η platigyra φιλε μου τα σπαει ειναι το αγαπημενο μου ,τα χρωματα και τα ζωντανα εχουν αρχισει να παιρνουν την ανηφορα [τι αλλο θα περιμενα] τωρα για τον αχιλλεα δεν εχω να πω κατι εκτος το πεισμα και την αγαπη ξερω οτι την καταλαβαινει [ οπος ολα] με την βοηθεια του θεου ευχομαι να πανε ολα καλα.Να εισαι καλα να το χαιρεσε. :bigemo_harabe_net-145:

Link to comment
Share on other sites

μιχαλη εγω ειμαι αισιοδοξος ειναι σκληρο καρυδι ο 8!!!τα κοραλλια οπως παντα πανεμορφα!!

Link to comment
Share on other sites

Εεεε τοση γκαντεμια ρε μιχαλη.....κριμα για τον ψαρη φιλος....ευχομαι με την σειρα μου να το ξεπερασει γρηγορα!!!Οσο για τα κοραλλια...απλα "Σπαω μεση"!!Ξερεις εσυ..........ετσι λιγο μπας και σου αλλαξει η διαθεση!!Μην μασας ολα καλα θα πανε :bigemo_harabe_net-146::bigemo_harabe_net-146::bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλιό θα ανακάμψει ο οχτάμπαλος φιλαράκι!Παίρνει πολύ αγάπη και είμαι σίγουρος ότι το καταλαβαίνει!

Ειλικρινά το πιστεύω πολύ αυτό!

Σκέψου πως ο Χαβανέζος μου έχει περάσει σε άστρωτο ενυδρείο μικροβιακή μόλυνση,ασητεία λόγω απειρίας μου,ick και πρόσφατα πέρασε και oodinium!

Τι έκανα;Απλά του έδωσα αγάπη όσο κουλό και να ακούγεται!

Καθημερινά μεγάλα γεύματα ποτισμένα με ότι μπορείς να φανταστείς για να τον κάνω να φάει και παρέα (ναι,καλά διαβάζετε)!

Συνέχεια στεκόμουν δίπλα στο τζάμι και ερχόταν από μέσα στους 5 πόντους από την μούρη μου!Πλέον με το που βάζω το χέρι μέσα έρχεται και τρίβεται και εννοείτε ότι τον έχω κάνει θρεφτάρι!

Για το ενυδρείο γενικώς δεν έχω κάτι να πω....μαζεύω το σαγόνι μου από το πάτωμα ώρα τώρα!!

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα χρώματα στα κοράλλια...

Εύχομαι να το παλέψει ο 8 και να γίνει η ανατροπή.....

Ευχαριστω πολυ θαναση μου!Εχουν βεβαια αρκετο δρμο ακομα μπροστα τους,πρωτα ο θεος.

Ετσι οπως τον βλεπω μαλλον για θαυμα παει παρα για ανατροπη :(

Και αυτη την αναμονη δεν την αντεχω καθολου.

η platigyra φιλε μου τα σπαει ειναι το αγαπημενο μου ,τα χρωματα και τα ζωντανα εχουν αρχισει να παιρνουν την ανηφορα [τι αλλο θα περιμενα] τωρα για τον αχιλλεα δεν εχω να πω κατι εκτος το πεισμα και την αγαπη ξερω οτι την καταλαβαινει [ οπος ολα] με την βοηθεια του θεου ευχομαι να πανε ολα καλα.Να εισαι καλα να το χαιρεσε. :bigemo_harabe_net-145:

Nα'σαι καλα νικο.ευχαριστω πολυ!

Μακαρι...να βαλει το χερι Του!

μιχαλη εγω ειμαι αισιοδοξος ειναι σκληαρο καρυδι ο 8!!!τα κοραλλια οπως παντα πανεμορφα!!

Ευχαριστω βασιλη,να'σαι καλα φιλε.

Εγω δυστυχως την χανω την αισιοδοξια μου σιγα σιγα.Ειδικα σημερα δεν εχει καθολου καλη εικονα.

Τεσπα...οτι γινει.

ειμαι αισιοδοξος πολυ και ευχομαι να το ξεπερασει το πρβλημα ο τυπος σου!! τωρα για τα κοραλια απλα respect!

Ευχαριστω πολυ λυκουργο!Να'σαι καλα!

Τα εδινα οοολα τα κοραλια και αλλα τοσα...και αλλα τοσα....για να γινει καλα το ψαρι και ας εμενα με one fish only ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Εεεε τοση γκαντεμια ρε μιχαλη.....κριμα για τον ψαρη φιλος....ευχομαι με την σειρα μου να το ξεπερασει γρηγορα!!!Οσο για τα κοραλλια...απλα "Σπαω μεση"!!Ξερεις εσυ..........ετσι λιγο μπας και σου αλλαξει η διαθεση!!Μην μασας ολα καλα θα πανε :bigemo_harabe_net-146::bigemo_harabe_net-146::bigemo_harabe_net-146:

Δεν ειναι γκαντεμια κωστα...ουτε ματι..ουτε τιποτα...μογγολιαση δικη μου ειναι που θεωρησα πως δεν θα μπορουσε να σκαψει τον αφρο επειδη ηταν σκληρος.

Σε χιλιοευχαριστω φιλε που προσπαθεις να μου φτιαξεις το κεφι.

Μιχαλιό θα ανακάμψει ο οχτάμπαλος φιλαράκι!Παίρνει πολύ αγάπη και είμαι σίγουρος ότι το καταλαβαίνει!

Ειλικρινά το πιστεύω πολύ αυτό!

Σκέψου πως ο Χαβανέζος μου έχει περάσει σε άστρωτο ενυδρείο μικροβιακή μόλυνση,ασητεία λόγω απειρίας μου,ick και πρόσφατα πέρασε και oodinium!

Τι έκανα;Απλά του έδωσα αγάπη όσο κουλό και να ακούγεται!

Καθημερινά μεγάλα γεύματα ποτισμένα με ότι μπορείς να φανταστείς για να τον κάνω να φάει και παρέα (ναι,καλά διαβάζετε)!

Συνέχεια στεκόμουν δίπλα στο τζάμι και ερχόταν από μέσα στους 5 πόντους από την μούρη μου!Πλέον με το που βάζω το χέρι μέσα έρχεται και τρίβεται και εννοείτε ότι τον έχω κάνει θρεφτάρι!

Για το ενυδρείο γενικώς δεν έχω κάτι να πω....μαζεύω το σαγόνι μου από το πάτωμα ώρα τώρα!!

Να'σαι καλα κωστα ευχαριστω πολυ!Το ενυδρειο εχει δρομο ακομα,πρωτα ο θεος.

Αν ετρωγε δεν θα με ενοιαζε καθολου αλλα δεν τρωει απολυτως τιποτα.

Εχω δει τερατουργηματα να γινονται ψαρια αλλα ταυτοχρονα ετρωγαν...αυτος τιποτα.

Ταισα και bloodworms,που εβγαινε εξω απο το ενυδρειο για να τα φαει και περναγαν απο διπλα του χωρις να τους δινει καμια σημασια.

Απο οσα εχω δει μεχρι σημερα...ψαρι που δεν τρωει δεν γυρναει.

Τεσπα...οτι γινει...

Οσο για το αλλο...δεν μου ακουγεται καθολου κουλο!

Αλλαξα και τις τ5 μετα απο 1,5 χρονο σχεδον...ετσι μπας και ασχοληθω με το ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

.......................Αντιο 8Ball................

Δυστυχως μετα απο 16 περιπου μηνες λατρειας,ξυπνησα για να δω την εικονα που δεν ηθελα ποτε....οχι ηδη νεκρο,αλλα να ξεψυχαει που ηταν χειροτερο θεαμα στα ματια μου....

11267248134_fd215975a1_z.jpg
Απο 1681 by mad23_, on Flickr
Λιγο πριν την τελευταια ανασα
11267273846_8f6c31b9a3_z.jpg
Απο 1684 by mad23_, on Flickr
Αυτα εβγαιναν οταν πιεσα για να δω τι ειχε μεινει μεσα...
11267217716_0a46977858_z.jpg
Απο 1694 by mad23_, on Flickr
Εδω φαινεται και κομματι του αφρου.Βγηκαν παρα πολλα τετοια μικρα και αλλα 4-5 σαν αυτα της φωτο.Δεν ξερω ποσα ακομα ειχαν μεινει στο στομαχι του.
Ενας καλος φιλος κτηνιατρος θελει να τον ανοιξουμε να δουμε ποσα εχει μεσα του αλλα εκτος απο το οτι δεν με ενδιαφερει δεν θελω να τον δω τεμαχισμενο.
11267156395_75f1cbea33_z.jpg
Απο 1695 by mad23_, on Flickr
Και αποχαιρετιστηριες...
Οταν ηρθε....
10104069935_616d2c0e5d_z.jpg
IMAG0515 by mad23_, on Flickr
Πριν να φυγει....
11267613965_0c296602f4_z.jpg
Απο 1659 by mad23_, on Flickr
Αντιο φιλαρακο... :bye2:
Link to comment
Share on other sites

Αντίο στον 8ball !!!

Κρίμα Μιχάλη.

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...