Jump to content

Ενα Απλο Ενυδρειο


mad23

Recommended Posts

Ενα πραγματικό pet εφυγε και πήγε στον μεγάλο ψαροπαράδεισο......

Αν αυτό συνέβαινε μερικά χρόνια μπροστά ίσως να μπορουσες μπορούσαμε να το βοηθήσουμε.....

:rip_1:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κριμα.πολυ ασχημο συναισθημα να χανεις οτιδηποτε αγαπημενο.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα φίλε, μακάρι να μην συνέβαινε, ότι χειρότερο για ζωντανά που αγαπάμε τόσο πολύ, υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω πραγματικά πολύ μεγάλη στεναχώρια δεν το έζησα αλλά μόνο και μόνο από την αγάπη που του προσέφερες ένιωθα ότι αυτό το ζωντανό άξιζε πάρα πολλά... Σε καταλαβαίνω απόλυτα Μιχάλη!Δυστυχώς κάποια ζωντανά είναι ιδιαίτερα μπορεί να μην μιλάνε μπορεί για τους άλλους να είναι απλά ζώα αλλά πολλές φορές εμείς νιώθουμε ότι διαφέρουν!Μας καταλαβαίνουν και τα καταλαβαίνουμε... Ίσως είναι καλύτερα έτσι Μιχάλη για να μην βασανίζεται... Το μόνο σίγουρο είναι ότι την ζωή του την πέρασε πολύ όμορφα!

Link to comment
Share on other sites

Κριμα γι'αυτο,κριμα και για σενα.....η στεναχωρια φαινεται στο προσωπο σου,και στο ειπα και χτες που σε ειδα..................

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να μην στεναχωριέσαι το μόνο που μπορείς να κανείς είναι να παραδεχτείς την.αλήθεια πως του έδωσες μια ζωή καλύτερη και από την ίδια την φύση!!

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα Μιχάλη. Καταλαβαίνω τη στεναχώρια σου και λυπάμαι πολύ..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα το ζωντανό, υπομονή και μην απογοητεύεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως... λυπαμαι πολυ.. :bigemo_harabe_net-99: Καταραμενες πατεντες... μωρε τσιμεντο και παλι τσιμεντο ή εποξικη... αφροι και χαζα... :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

φίλε Μιχάλη πολυ λυπάμαι για το ψάρι πραγματικα μεγάλο κενό αφήνει το τυπακι σου νιώθω πολυ τυχερός που το θαύμασα απο κοντά και πολυ άτυχος που δεν θα το ξαναδώ ειμαι σίγουρος οτι μετά απο αυτο θα ανακαμψεις και παλι και θα μας παρουσιάσεις κάποια στιγμή κάτι ανάλογο.....

φίλε μου καλε σου εύχομαι δύναμη και κουράγιο...ξερω μπορεί να φαίνονται υπερβολικά αυτα που γράφω αλλα απλα δεν ήταν ένα ψάρι ήταν ο 8ball !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη πραγματικα λυπαμαι για την απωλεια.

ειναι ασχημο να χανεις ενα ζωντανο που εχεις δεθει μαζι του.

παμε γερα πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη κρίμα για το ψάρι ! :( :( :(

Κουράγιο εύχομαι και να είσαι καλά να προσφερεις τα ίδια σε όλα σου τα ζωντανά.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θὰ κοιτάζεις μία θάλασσα...

...Ἡ διάθεση νὰ σὲ ἐντοπίσω στὴ συστρεφόμενη ἐντός μου γῆ τῶν ἀπουσιῶν..ἔτσι σὲ βρίσκει: πικρὴ παραθαλάσσια ἀοριστία...

...Χορεύουν φύκια κάτω ἀπ᾿ τὸ τζάμι τοῦ νεροῦ.Τὰ ρηχά, ἔχουν κι αὐτὰ τὰ βάσανά τους καὶ τὰ γλέντια τους...

...Ποῦ ξέρω ἐγὼ τὰ εὐαίσθητα σημεῖα τοῦ πελάγους γιὰ νὰ σὲ καταλάβω;...

...Ἡ τερατώδης τοῦ πελάγους δυνατότητα, ἡ κίνηση τοῦ πλάτους,φθάνει στὰ πόδια σου ἀφρός, ψευτοεραστὴς στὰ πρῶτα βότσαλα...Τοὺς σκάει ἕνα φιλὶ καὶ ξεμεθάει...

...Στὴν ψυχή σου δὲν φθάνει κανεὶς οὔτε διὰ ξηρᾶς οὔτε διὰ θαλάσσης...

στο αφιερώνω για τον αγαπημένο σου Αχιλλέα, αποσπάσματα απο την Γη των απουσίων της Κικής Δημουλά :(

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θὰ κοιτάζεις μία θάλασσα...

...Ἡ διάθεση νὰ σὲ ἐντοπίσω στὴ συστρεφόμενη ἐντός μου γῆ τῶν ἀπουσιῶν..ἔτσι σὲ βρίσκει: πικρὴ παραθαλάσσια ἀοριστία...

...Χορεύουν φύκια κάτω ἀπ᾿ τὸ τζάμι τοῦ νεροῦ.Τὰ ρηχά, ἔχουν κι αὐτὰ τὰ βάσανά τους καὶ τὰ γλέντια τους...

...Ποῦ ξέρω ἐγὼ τὰ εὐαίσθητα σημεῖα τοῦ πελάγους γιὰ νὰ σὲ καταλάβω;...

...Ἡ τερατώδης τοῦ πελάγους δυνατότητα, ἡ κίνηση τοῦ πλάτους,φθάνει στὰ πόδια σου ἀφρός, ψευτοεραστὴς στὰ πρῶτα βότσαλα...Τοὺς σκάει ἕνα φιλὶ καὶ ξεμεθάει...

...Στὴν ψυχή σου δὲν φθάνει κανεὶς οὔτε διὰ ξηρᾶς οὔτε διὰ θαλάσσης...

στο αφιερώνω για τον αγαπημένο σου Αχιλλέα, αποσπάσματα απο την Γη των απουσίων της Κικής Δημουλά :(

μεγαλες κουβεντες που δηλωνουν οτι μια ψυχη ειναι πληγωμενη και βρισκετε σε συνχηση.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Με στεναχωρησες πολυ....να εισαι καλα να ξαναβαλεις

Εγω να δεις νικο.Θα μεινω για λιγο καιρο χωρις αχιλλεα και θα ξαναβαλω σε καποιους μηνες.

Προς τα παρων θα μπουν καποια αλλα ψαρακια για λιγους μηνες μεχρι να ερθει ο επομενος 8Ball που θα μεινει μονος του ξανα με ενα πολυ σπανιο αγγελοψαρο που θελω να βαλω.

Τεσπα...αργοτερα αυτα...

:rip: 8ball......Ειλικρινά στεναχωρήθηκα πολύ ρε φιλαράκι.... :bigemo_harabe_net-57::bigemo_harabe_net-99:

Μιχάλη έκανες ότι μπορούσες είμαι σίγουρος φίλε!

Να'σαι καλα κωστα.

Το κριμα ειναι οτι δεν μπορουσα να κανω απολυτως τιποτα. :(

Αν μπορουσα να κανω κατι ηταν πολυ νωριτερα...να καλυψω με κολλα τα σημεια.Τεσπα...τωρα παει.

Κρίμα ρε Μιχαλιό, πραγματικά κρίμα για το ψαράκι.... Μην σε παίρνει από κάτω....

Να'σαι καλα γιωργο μου,ευχαριστω πολυ φιλε.

Οταν παω να στεναχωρηθω παραπανω απ'οσο πρεπει,σκεφτομαι οτι υπαρχουν πολυ πιο σοβαρα πραγματα στη ζωη.

Αντίο στον 8ball !!!

Κρίμα Μιχάλη.

Δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό!

Να'σαι καλα μακη μου!

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγματικό pet εφυγε και πήγε στον μεγάλο ψαροπαράδεισο......

Αν αυτό συνέβαινε μερικά χρόνια μπροστά ίσως να μπορουσες μπορούσαμε να το βοηθήσουμε.....

:rip_1:

Το απολυτο pet θαναση μου...πιο Pet και απο σκυλους και γατες που ειχα...τεσπα...

Ισως οντως σε καποια χρονια προβληματα στα εσωτερικα οργανα των ψαριων να φτιαχνονται.

κριμα.πολυ ασχημο συναισθημα να χανεις οτιδηποτε αγαπημενο.

Αστα κωστα.....ετσι ειναι δυστυχως.

Κρίμα Μιχάλη αντίο στον 8 ball άδικα

Αφυγε..

Πολυ αδικα χρηστο και αυτο με στεναχωρει ακομα πιο πολυ....

Κρίμα ρε Μιχάλη όλοι ξέρουμε την λατρεία που του είχες...

Ευχαριστω αντωνη....

Κρίμα φίλε, μακάρι να μην συνέβαινε, ότι χειρότερο για ζωντανά που αγαπάμε τόσο πολύ, υπομονή.

Να'σαι καλη γρηγορη μου.

Αναγκαστικα υπομονη θα κανω,να μου περασει λιγο το οτι χαθηκε το ψαρακι και μετα να ξαναβαλω.

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω πραγματικά πολύ μεγάλη στεναχώρια δεν το έζησα αλλά μόνο και μόνο από την αγάπη που του προσέφερες ένιωθα ότι αυτό το ζωντανό άξιζε πάρα πολλά... Σε καταλαβαίνω απόλυτα Μιχάλη!Δυστυχώς κάποια ζωντανά είναι ιδιαίτερα μπορεί να μην μιλάνε μπορεί για τους άλλους να είναι απλά ζώα αλλά πολλές φορές εμείς νιώθουμε ότι διαφέρουν!Μας καταλαβαίνουν και τα καταλαβαίνουμε... Ίσως είναι καλύτερα έτσι Μιχάλη για να μην βασανίζεται... Το μόνο σίγουρο είναι ότι την ζωή του την πέρασε πολύ όμορφα!

Να'σαι καλα γιαννακο...

Κριμα γι'αυτο,κριμα και για σενα.....η στεναχωρια φαινεται στο προσωπο σου,και στο ειπα και χτες που σε ειδα..................

Να'σαι καλα στρατο...η αληθεια ειναι οτι "μαυρισα" λιγο αλλα θα μου περασει...

κριμα και απο μενα Μιχαλη... κριμα το ψαρακι εκανες οτι μπορουσες

Να'σαι καλα φιλε μου...

Κριμα. Ετσι είναι τα ζωντανα συστηματα. Υπομονη. Όλα στο πρόγραμμα είναι.

Οπως το ειπες ευγενειε...

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο να μην στεναχωριέσαι το μόνο που μπορείς να κανείς είναι να παραδεχτείς την.αλήθεια πως του έδωσες μια ζωή καλύτερη και από την ίδια την φύση!!

Μακαρι να περασε καλα βασιλη μου....

Κρίμα Μιχάλη. Καταλαβαίνω τη στεναχώρια σου και λυπάμαι πολύ..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Να'σαι καλα φιλε μου!

Κρίμα το ζωντανό, υπομονή και μην απογοητεύεσαι!!

Θα το παλεψω και για τα δυο γρηγορη.Τουλαχιστον μεχρι να ερθει το επομενο.

Δυστηχως... λυπαμαι πολυ.. :bigemo_harabe_net-99: Καταραμενες πατεντες... μωρε τσιμεντο και παλι τσιμεντο ή εποξικη... αφροι και χαζα... :bigemo_harabe_net-111:

Να'σαι καλα γιαννη...

φίλε Μιχάλη πολυ λυπάμαι για το ψάρι πραγματικα μεγάλο κενό αφήνει το τυπακι σου νιώθω πολυ τυχερός που το θαύμασα απο κοντά και πολυ άτυχος που δεν θα το ξαναδώ ειμαι σίγουρος οτι μετά απο αυτο θα ανακαμψεις και παλι και θα μας παρουσιάσεις κάποια στιγμή κάτι ανάλογο.....

φίλε μου καλε σου εύχομαι δύναμη και κουράγιο...ξερω μπορεί να φαίνονται υπερβολικά αυτα που γράφω αλλα απλα δεν ήταν ένα ψάρι ήταν ο 8ball !!!!

Ευχαριστω λυκο...

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη πραγματικα λυπαμαι για την απωλεια.

ειναι ασχημο να χανεις ενα ζωντανο που εχεις δεθει μαζι του.

παμε γερα πλεον.

Ευχαριστω κωστα..

Μιχάλη κρίμα για το ψάρι ! :( :( :(

Κουράγιο εύχομαι και να είσαι καλά να προσφερεις τα ίδια σε όλα σου τα ζωντανά.

Ευχαριστω δμητρη μου...

1257158210-b-DSC03618.jpgΕυχομαι αλλο κακο να μην σε βρει...

Ακομα και να ανοιξει το ενυδρειο σαν τρανταφυλλο σταθη μου και να τα χασω ολα,δεν θα με χαλασει ουτε δευτερολεπτο οσο η

απωλεια του 8ball.

Ευχαριστω φιλε....

Τώρα θὰ κοιτάζεις μία θάλασσα...

...Ἡ διάθεση νὰ σὲ ἐντοπίσω στὴ συστρεφόμενη ἐντός μου γῆ τῶν ἀπουσιῶν..ἔτσι σὲ βρίσκει: πικρὴ παραθαλάσσια ἀοριστία...

...Χορεύουν φύκια κάτω ἀπ᾿ τὸ τζάμι τοῦ νεροῦ.Τὰ ρηχά, ἔχουν κι αὐτὰ τὰ βάσανά τους καὶ τὰ γλέντια τους...

...Ποῦ ξέρω ἐγὼ τὰ εὐαίσθητα σημεῖα τοῦ πελάγους γιὰ νὰ σὲ καταλάβω;...

...Ἡ τερατώδης τοῦ πελάγους δυνατότητα, ἡ κίνηση τοῦ πλάτους,φθάνει στὰ πόδια σου ἀφρός, ψευτοεραστὴς στὰ πρῶτα βότσαλα...Τοὺς σκάει ἕνα φιλὶ καὶ ξεμεθάει...

...Στὴν ψυχή σου δὲν φθάνει κανεὶς οὔτε διὰ ξηρᾶς οὔτε διὰ θαλάσσης...

στο αφιερώνω για τον αγαπημένο σου Αχιλλέα, αποσπάσματα απο την Γη των απουσίων της Κικής Δημουλά :(

Η τελευταια φραση με λυγισε....

Να'σαι καλα χρυσουλα μου...

Κρίμα φίλε!Καλή δύναμη

Ευχαριστω λουκα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...