Jump to content

Οι Απορίες Ενός Αρχάριου Που Απάντηθηκαν Μόνες Τους!!


Recommended Posts

Όταν πρωτομπήκα σε αυτό εδώ το φόρουμ, είχα κάποιες απορίες τις οποίες δεν είχα εκφράσει. Σύντομα, όμως απαντήθηκαν. 

:bigemo_harabe_net-134:

Στην αρχή: "Μα γιατί το λένε χόμπυ;"

 

Αρχικά όταν διάβαζα για "χόμπυ" και "συνχομπίστες" δεν μπορούσα να το καταλάβω. Μάλιστα, μου είχε κάνει και άσχημη εντύπωση, πως μπορεί μία ζωούλα να αποτελεί χόμπυ; Όταν όμως κι εγώ άρχισα να ασχολούμαι συνέχεια με τα ψαράκια και το ενυδρείο μου, όταν δεν είχα κάτι άλλο να κάνω εκείνη τη στιγμή με το ενυδρείο αλλά παρόλ'αυτά ψαχνόμουν, όταν σκέφτομαι συνεχώς τί άλλο θα κάνω, πως θα το βελτιώσω και πως θα βελτιωθώ εγώ, όταν ψάχνω αφορμή για "ψώνια" ή χαζεύω κι ας μην έχω ανάγκη για κάτι, τότε κατάλαβα πως η ενασχόληση είναι το χόμπυ και οι ζωούλες είναι ζωούλες. 

 

Όταν έψαχνα για ενυδρείο: "Μα τί τα θέλουν τα ντουλάπια κάτω από το ενυδρείο;"

 

Αναρωτιόμουν τί μπορεί να θέλει να βάλει κανείς στο ντουλάπι κάτω από το ενυδρείο; Το κουτάκι με την τροφή δεν πιάνει χώρο! Εγώ τα δικά μου ...συμπράγκαλα τα έχω σε ένα ντουλάπι της κουζίνας που μου περίσσευε και τώρα έχει αρχίσει να γεμίζει. Σύντομα δεν θα μου φτάνει!

 

Πρόσφατα: "Μα γιατί έχουν πολλά ενυδρεία;"

 

Απορούσα πως γίνεται να έχει κανείς πολλά ενυδρεία, όταν εμένα το ένα μου φάνταζε δύσκολο. Τώρα όμως που πήρα καινούριο, το λυπάμαι το παλιό να το αφήσω μόνο του να κάθεται και έχω αρχίσει να σκέφτομαι τι θα το κάνω...

 

:bigemo_harabe_net-62:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι Kalliroi μου, το ενυδρείο και η ενασχόληση με τα ψάρια είναι ένα χόμπυ που μετατρέπεται σε κόλλημα σε πολύ συντομότερο χρόνο από οτι θα περίμενε κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι Kalliroi μου, το ενυδρείο και η ενασχόληση με τα ψάρια είναι ένα χόμπυ που μετατρέπεται σε κόλλημα σε πολύ συντομότερο χρόνο από οτι θα περίμενε κάποιος.

+1
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά για να το χαρείς το χόμπι του ενυδρείου,δεν πρέπει να σου γίνει κόλλημα.Για αυτό και είναι χόμπι.

Αν παρόλα αυτά υπάρχει κάποιος από εδώ μέσα που δεν έχει φάει κόλλημα με το ενυδρείο του να μου πει πως το κατάφερε!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαχαχ και εγω ετσι αρχισα και στο τελος ειχα 4 ενυδρεια ..!

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σιγουρο ειναι η αρχη του οτι ξεκιναςπαντα με ενα,μετα..................κανεις δεν ξερει.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σιγουρο ειναι η αρχη του οτι ξεκιναςπαντα με ενα,μετα..................κανεις δεν ξερει.

Αυτο το link επρεπε να το εδινες στο θεμα με το face Niknik , χαχαχαχαχαχαχαχα .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...