Jump to content

Ψαροσύνθεση Για 280 Λίτρα!


Recommended Posts

Το σκευτομαι και ναι θα ειναι πολυ ωραιο!πολυ μικρα και ακριβα ομως ψαρακια :bigemo_harabe_net-126: εχω 1-2 εβδομαδες μπροστα μου μεχρι να βρω τι να παρω...για rainbow shark θα ειμαι στα ορια!και ειναι πολυ ωραιο ψαρι...!


Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα εβαζα ενα τετοιο ψαρι. Μεγαλωνει αρκετα, δεν μπορεις να το βαλεις με αλλα του ειδους του και γενικα ειναι ενα ψαρι που σε δεσμευει στις επιλογες. Αυτη ειναι η προσωπικη μου αποψη ομως!

Link to comment
Share on other sites

Και ετσι ειναι απο τι βλεπω..!τιγρακια και ενα κοπαδι απο Galaxy rasbora ειναι ενταξει ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια ψαρια αλλα αεικινητα, καυγατζιδικα και φασαριοζικα!

Link to comment
Share on other sites

Χμμ green terror τα ξεχναω ετσι δεν ειναι?συγνωμη που ρωταω για ολα αυτα τα ψαρια αλλα ειναι απο αυτα που θα μπορεσω να ανταλλαξω..! :bigemo_harabe_net-126:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα τι χεις ξεχασει ηδη! Εκτος κι αν βαλεις μονο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Μονο αυτα θα μπουν!2-3 ψαρια? ειναι μεγαλα και ενταξει θα δειχνουν στο ενυδρειο!στα 280 λιτρα απο τι εψαξα θα ειναι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Ψαξτο ομως και απο θεμα επιθετικοτητας μεταξυ τους! Απ οσο ξερω ειναι πολυ επιθετικα και μεγαλωνουν και αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω τωρα...καπου στα 25-30 εκ φτανουν!σε 280 λιτρα και με αυτες τις διαστασεις 2 ψαρια καλα δεν θα ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Βασικα τωρα που το εψαξα καλυτερα στο μεγεθος φτανουν 20εκ!αρα ειμαι οκ με ενα ζευγαρι πιστευω!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι θα ανταλλαξω τον silver shark με αλλα ψαρια για αυτο..!σκευτικα για rainbow shark αλλα δεν εχω βρει ακομα πληροφοριες!τι προβλημα θα υπαρχει αν καποιο ψαρι που πρεπει να ειναι στα 6-6,5 ph να το εχουμε στα 7-7,5? :bigemo_harabe_net-126:

Δες λίγα βασικά πραγματάκια και εδώ: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=84342&hl=

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ! :) Green terror θα μπουν μάλλον! ή ένα vieja και ένα green terror ή δύο!θα ανοίξω θέμα στις κιχλίδες αμερικής καλύτερα για αυτά τα ψάρια!

Y.Γ:σε αυτήν την λίστα εκτός από καρχαρίες θα έπρεπε πιστέυω να μπούν και άλλα ακατάλληλα ψάρια όπως π.χ pacu!

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-74: Δηλαδή? :) και τα αμερικάνικα πολύ ωραία είναι!μέγαλα ψάρια και ωραία χρώματα!Μόνο που στα λίτρα είμαι πολύ οριακά!

Link to comment
Share on other sites

Μην σε δελεαζει το μεγεθος,αλλα τα χρωματα,συμπεριφορα,γεννες ,και ευκολια συντηρησης,αν βαλεις μεγαλο ψαρι μεσα,θα φενετε σε κονσερβοκουτι το ενυδρειο σου,αλλα αν βαλεις χρωμα και ποικιλια,θα εχεις σωστες αναλογιες.

Το ενυδρειο εσυ θα το βλεπεις,εχεις χρονο,οποτε κατσε δες μελετα,και διαλεξε εσυ απο αυτα που σου προτεινουμε εμεις.

Κοιτα τι πραγμα καλο εχει εδω μεσα που μπορεις να βαλεις http://www.cichlid-forum.com/profiles/category.php?cat=2 http://www.cichlid-forum.com/profiles/category.php?cat=3

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι θα ανταλλάξω τον silver shark και δεν υπάρχει κάποιο ψάρι από αφρική..!το green terror ήταν σε αυτά που μπορώ το έψαξα και είναι πολύ ωραία ψάρια και μπορεί να πετύχω και γέννα!μου αρέσουν πολύ οι αμερικανικές κιχλίδες όπως severum-vieja-γεωφαγοι-oscar και green terror!εννοείτε ότι μερικά από αυτά δεν μπαίνουν στα 280 λίτρα αλλά αν βάλω 2 greem terror και ενα vieja π.χ ξέρω οτι είναι πολύ ορίακα αλλά δεν θα υπάρχουν και πολλοί τσακωμοί μιας και δεν θα υπάρχει χώρος για να έχει το κάθε ψάρι το δικό του!

Δεν ξέρω :bigemo_harabe_net-126:

Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω εγω,θελεις να γινεις αμερικανακι :D

Ομορφα ψαρια ειναι και αυτα,απεφυγε τα μεγαλα ψαρια,για να ειναι σωστα στημενο το ενυδρειο σου.Απλα να ξερεις οτι οι αφρικανες ειναι πολυ ευκολα ψαρια, με πολλες γεννες,και δεν θελουν κατι το ιδιετρο

Link to comment
Share on other sites

Ξιφοφορους και γκαπυ βαλε για αρχη και ποιο μετα γαριδουλες και snails...Οι ξιφοφοροι ειναι καταπληκτικα ψαρακια....

Link to comment
Share on other sites

Βάλε σκαλάρια και θα ανταμειφθείς φίλε θα τα ταίζεις στο στόμμα θα σου χαρίσουν πολλές χαρές πίστεψε με.

Link to comment
Share on other sites

Tότε γιατί δεν βάζει τέτοια; Άμα πάρεις και έτοιμο ζευγάρι θα έχει κάθε 12 ημέρες γέννα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...