Jump to content

Ψαροσύνθεση Για 280 Λίτρα!


Recommended Posts

Και μια άλλη ερώτηση!το καινούριο ενυυδρείο θα έχει εξωτερικό φίλτρο στο καπάκι!το οποίο θα έχει 4 χωρίσματα που θα πέρνουν ενυδρειακό βαμβάκι και siporax!το siporax που έχω στο 60ρι θα φτάσει για τα 3 χωρισμάτα..στο 4ο θα βάλω καινούριο siporax!στο νερό θα προσθέσω αντιχλώριο και μετά από 3 ώρες βακτήρια!τα ψάρια γίνετε να μπούν κατευθείαν?

Link to comment
Share on other sites

Τα flower horn είναι υβρίδια έτσι δεν είναι?

Nαι ειναι!

Και μια άλλη ερώτηση!το καινούριο ενυυδρείο θα έχει εξωτερικό φίλτρο στο καπάκι!το οποίο θα έχει 4 χωρίσματα που θα πέρνουν ενυδρειακό βαμβάκι και siporax!το siporax που έχω στο 60ρι θα φτάσει για τα 3 χωρισμάτα..στο 4ο θα βάλω καινούριο siporax!στο νερό θα προσθέσω αντιχλώριο και μετά από 3 ώρες βακτήρια!τα ψάρια γίνετε να μπούν κατευθείαν?

Τι φιλτρο εινα; Εφοσον το σιποραξ ειναι ηδη στρωμενο να βαλεις ψαρια αλλα σταδιακα! Αυτο το σιποραξ θα σου μπολιασει και το καινουριο!

Link to comment
Share on other sites

Είναι του ενυδρείου φίλτρο στο καπάκι!πολύ καλό!διαχωρίζεται σε 4 σημεία το οποίο το καθένα έχει μια τρύπα και φεύγει από εκεί το φιλτραρισμένο νερό!

Link to comment
Share on other sites

Ααα εννοεις μια γυαλινη θηκη που ειναι κολλημενη στο ενυδρειο και τραβαει νερο με μια αντλια και το ριχνει απο πανω;

Link to comment
Share on other sites

γυάλινη όχι!πλαστικό καπάκι είναι με χώρισματα που τραβαει η αντλια νερο και μεταφερεται εκει με μεγαλους σωληνες που εχουν τρυπες!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις φωτο; Νομιζω πως εννοεις wet/dry φιλτρο αλλα δεν ειμαι σιγουρος. Οπως και να εχει παντως, ισχυει οτι σου ειπα πιο πανω για το σιποραξ!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά έλειπα από το σπίτι και ήμουν από το κινητό!σε 5 λεπτά θα τις ανεβάσω και θα σου εξηγήσω :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εδώ είναι η αντλία που τραβάει το νερό:

1291705_639384849426460_1658318073_n.jpg

Και το νερό έρχεται εδώ:

1369094_639384719426473_1485248448_n.jpg

Αυτό το σύστημα θα έχει το καινούριο ενυδρείο!αλλά πολύ πιο μεγάλο και με χωρίσματα που να έχουν μια μεγάλη τρύπα μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ το ιδιο λεμε! Δεν θα εμενα μονο με αυτο αν ημουν στην θεση σου!

Link to comment
Share on other sites

θα μπει και εσωτερικό για αρχή 600 λ/ω ώρα και όταν θα υπάρξουν λεφτά θα πάω σε εξωτερικό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να δεις....δεν έχω καταλήξει πουθενά..έχω μπερδευτεί... :bigemo_harabe_net-81: ένα green texas θα μπει μόνο του και βλέπουμε...(αν το βρω)

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι θυμαμαι σου αρεσαν τα τιγρακια. Γιατι δεν παιζεις εκει να βαλεις 15-20 και να σαι ωραιος;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο πατέρας μου έχει φάει κόλημα με τις αμερικάνες(εγω τον κολησα :P )...το parachromis είναι ήδη στο ενυδρείο...

Link to comment
Share on other sites

Ε αφου εχει φαει κολλημα γιατι δεν παιρνετε ενα μεγαλυτερο ενυδρειο; Τι εννοεις ειναι ηδη στο ενυδρειο;

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου!το έχει κρατήσει από τον πετ σοπα!για μεγαλύτερο ενυδρείο δεν γίνετε γιατί δεν χωράει..! :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

δεν χωραει το ενυδρειο ε;

εγω τον μονομαχο δεν ξερω που να τον βαλω στο δωματιο μου, στο γραφειο; στην βιβλιοθηκη;

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-88:

Μια χαρά χωράει το ενυδρείο..μέχρι 1,50 μήκος μπορώ απλά δεν υπάρχουν τα λεφτά για τέτοιο ενυδρείο!

Για ψάρι μιλάω :P

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου!το έχει κρατήσει από τον πετ σοπα!για μεγαλύτερο ενυδρείο δεν γίνετε γιατί δεν χωράει..!

α μαλιστα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχω πείσει την μάνα μου για ενυδρείο άρα δεν υπάρχει τέτοιο θέμα! :)

Έχω βρει κιόλας 500λιτρο με 450 ευρώ νομίζω με βάση και φίλτρο αλλά no money!

Link to comment
Share on other sites

αμπως, λεφτα υπαρχουν, ναι καλε τα εχω δει, στην αμερικη!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...