Jump to content

Το 40Αρι Μου


georgerocks

Recommended Posts

Εννοει να ανανεωνεις τα αιματα για να μην εκφυλιζονται! Αν τα ιδια και τα ιδια αιματα αναμυγνιονται καποια στιγμη τα ψαρια θα εχουν προβλημα!

Α,ναι!Τωρα καταλαβα!Σωστο.......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια...μια ερωτηση που ειναι και μια γενικη απορια απ'οτι εχω δει....

Θελω να κλαδεψω λιγο την ανουμπια που εχω....την κλαδευω κανονικα οπως ειναι ή πρεπει να την βγαλω απο το νερο?

Μονο οι γαριδες μπορει να εχουν προβλημα με τις ουσιες που απελευθερωνει η ανουμπια?

Για τα ψαρακια δεν υπαρχει προβλημα?Ετσι?

Που κοβω τα φυλα?Κατω,κατω,κοντα στην ''βαση'' τους στον κορμο?

Ξαναριχνει εκει?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να κλαδεψεις την ανουμπια; Αστην να περπατησει!

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει θηριο! :D

Καλα...θα δω...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το ενυδρειάκι σου φίλε. Μια συμβουλή, ποτέ τα πολύπριζα κάτω και με τα καλώδια κάθετα. Βίδωσέ τα στον τοίχο ή στο γραφείο ή τοποθέτησέ τα πιο ψηλά ώστε τα καλώδια να κάνουν κοιλιά απο κάτω. Αν στάξει νερό με κάποιο τρόπο στα καλώδια έτσι όπως είναι τώρα θα πάει κατευθείαν στο πολύπριζο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο.....ευχαριστω! Θα το κανω :)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και νερό αν σου χυθεί καταλάθος κινδυνεύεις. Αν προσέξεις στις οδηγίες των φίλτρων κτλ το γράφουν πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εδω κατι?

Τον θερμοστατη τον εχω βαλει καθετα οκ....να τον βαλω στην αντιθετη γωνια απο το φιλτρο?

Θα ζεσταινει το ιδιο?Ή οταν ειναι κοντα στο φιλτρο,το φιλτρο τραβαει ζεστο νερο και το διοχετευει καλυτερα μεσα στο ενυδρειο?

Link to comment
Share on other sites

Κρύφ'τον κάπου να μην φαίνεται. Όπου και να τον βάλεις το ίδιο είναι ,αφού κινείται συνεχώς το νερό στο ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα τους έβαζα δίλπα στην έξοδο. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Under construction(Υπο κατασκευη)!!! :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα,λοιπον εδωσα τα ψαρακια σε συνχομπιστα...καποια φυτακια πηγαν στο ''μεγαλο'' και κανα δυο θα πανε στην μεθαυριανη συναντηση-ανταλλαγη!

Τωρα θα σκεφτω τι θα κανω σ'αυτο το ενυδρειακι....ηθελα κατι διαφορετικο...να μην εχω δυο ιδια φυτεμενα διπλα διπλα....

Εχω κατι στο μυαλο μου,θα το επεξεργαστω λιγο ακομα και κατα τον Σεπτεμβρη θα το υλοποιησω!

Link to comment
Share on other sites

:D :D :D
Link to comment
Share on other sites

Άντε άντε με το καλόοοοοοοο!

Θα το δώ από κοντά, είμαι σίγουρος!

Αλατάκι αλατάκι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι λοιπον λεω να το κανω reefακι.......ειναι μια ιωση που κυκλοφορει τωρα και τελευταια και κολλησα κι εγω!!! :D

Σημαντικο ρολο επισης επαιξε και το οτι στησαμε μαζι με τον ξαδερφο μου προσφατα το δικο του και ειδα απο κοντα οτι γινεται!!! :D

Εχω ριξει ηδη πολυ διαβασμα και εχω να ριξω κι αλλο.....υπομονη εχω....καλα θα παμε!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σου !!

Πολλά + στην τελευταία πρόταση

Σε περιμένουμε....

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι λοιπον λεω να το κανω reefακι.......ειναι μια ιωση που κυκλοφορει τωρα και τελευταια και κολλησα κι εγω!!! :D

Σημαντικο ρολο επισης επαιξε και το οτι στησαμε μαζι με τον ξαδερφο μου προσφατα το δικο του και ειδα απο κοντα οτι γινεται!!! :D

Εχω ριξει ηδη πολυ διαβασμα και εχω να ριξω κι αλλο.....υπομονη εχω....καλα θα παμε!

Γιώργο κ εγώ μαζί σου.. Θα την κάνω κ εγώ σύντομα την κουτσουκέλα!!!

Στο διάβασμα είμαι... τόσο διάβασμα ούτε εξεταστική να είχαμε.. :hot:

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε

Βρε παιδιά

Ξαφνικά όλοι γυρίζουν σε θάλασσα

Άντε με το καλό και εσύ :)

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε...ειναι ιωση! :D

Θελει διαβασμα Αγαπη.....τουλαχιστον διαβαζουμε με ορεξη για κατι που μας αρεσει...οχι οπως ηταν η εξεταστικη!!! :D

Υ.Γ.Μια διορθωση,με τον ξαδερφο δεν το εχουμε στησει ακομα,τωρα το στηνουμε,ειμαστε στην αρχη οποτε κι αυτο βοηθαει!

Link to comment
Share on other sites

Χα.. χα.. Ευχαριστώ!

Είναι που έχουμε λεφτά και δεν ξέρουμε τι να τα κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Ενα βιντεο που ειχα τραβηξει λιγο πριν αρχισω να το ξεστηνω.....να το εχουμε να το θυμομαστε!

Η αληθεια ειναι οτι στεναχωρηθηκα λιγο που το χαλασα γιατι ειχε γινει μια μικρη ζουγκλιτσα αλλα εδω και κανα τριμηνο ασχοληθηκα με το να φτιαξω το αλλο και αυτο το ειχα παραμελησει......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...