Jump to content

Το 40Αρι Μου


georgerocks

Recommended Posts

Ειπαμε...ειναι ιωση! :D

Θελει διαβασμα Αγαπη.....τουλαχιστον διαβαζουμε με ορεξη για κατι που μας αρεσει...οχι οπως ηταν η εξεταστικη!!! :D

Υ.Γ.Μια διορθωση,με τον ξαδερφο δεν το εχουμε στησει ακομα,τωρα το στηνουμε,ειμαστε στην αρχη οποτε κι αυτο βοηθαει!

Οι ιωσεις καποια στιγμη περνανε!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 342
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με μια καλη αντιβιωση θα γινεις περδικι παλι.

Link to comment
Share on other sites

Οι ιωσεις καποια στιγμη περνανε!

Με μια καλη αντιβιωση θα γινεις περδικι παλι.

Ξερετε ποια θα ηταν η θεραπεια???

Ενα καινουριο ενυδρειο γυρω στα 300 λιτρα το οποιο δεν θα μπορουσα να κανω θαλασσινο λογω κοστους και θα ξεχνιομουν χαζευοντας το πρωτο μου μεγαλο ενυδρειο! :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Γιώργο.. άσε τον κόσμο να λέει..

Ξεκινάμε τώρα με ένα μικρό ριφάκι για να μάθουμε τα βασικά.. το οποίο αργότερα που θα κάνουμε το 600λιτρο.. θα το έχουμε σαν καραντίνα!

Πάντως εγώ δεν θα συμβιβαζόμουνα με κανέναν όγκο νερού αν δεν έχει αλάτι μέσα..

Ναι.. είμαι άρρωστη και ΔΕΝ θέλω να γίνω καλά!!!!! :nurse:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Γιώργο.. άσε τον κόσμο να λέει..

Ξεκινάμε τώρα με ένα μικρό ριφάκι για να μάθουμε τα βασικά.. το οποίο αργότερα που θα κάνουμε το 600λιτρο.. θα το έχουμε σαν καραντίνα!

Πάντως εγώ δεν θα συμβιβαζόμουνα με κανέναν όγκο νερού αν δεν έχει αλάτι μέσα..

Ναι.. είμαι άρρωστη και ΔΕΝ θέλω να γίνω καλά!!!!! :nurse:

αααα....εσυ εισαι οντως αρρωστη!!! :D :D :D

Δεν μας τα ειχες πει αυτα.......

Link to comment
Share on other sites

Και ενα πριν και μετα να εχουμε να θυμομαστε....... :)

Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0al

vlcsnap-2014-06-14-17h52m54s127_zps0023f

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε ποια θα ηταν η θεραπεια???

Ενα καινουριο ενυδρειο γυρω στα 300 λιτρα το οποιο δεν θα μπορουσα να κανω θαλασσινο λογω κοστους και θα ξεχνιομουν χαζευοντας το πρωτο μου μεγαλο ενυδρειο! :D

Λοιπόν Γιώργο.. άσε τον κόσμο να λέει..

Ξεκινάμε τώρα με ένα μικρό ριφάκι για να μάθουμε τα βασικά.. το οποίο αργότερα που θα κάνουμε το 600λιτρο.. θα το έχουμε σαν καραντίνα!

Πάντως εγώ δεν θα συμβιβαζόμουνα με κανέναν όγκο νερού αν δεν έχει αλάτι μέσα..

Ναι.. είμαι άρρωστη και ΔΕΝ θέλω να γίνω καλά!!!!! :nurse:

Aχ εδω το χω εδω το χω! Ασε δεν θα το πω! :P

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι φωτογραφίες πριν και μετά πολύ μ΄αρέσουν!

Θα ήταν πολύ ωραίο θεματάκι με φωτογραφίες από το ίδιο ενυδρείο σε διάφορες χρονικές περιόδους..

Άσε που θα φαινόταν και τι δουλειά κάνει το aquazone!!!

Εσύ sturm δεν δικαιούσε να πεις κ πολλά γιατί εσύ φταις για την "κατάντια" μου.. (50%).. :bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

ριξε τα αλατια ξαδερφεεεεεεεεεεεεεε !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περιμενε εσυ!Μην βιαζεσαι!!! :D :D :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,να ρωτησω κατι?

Ειτε παω στα αλατια ειτε οχι :P ,θα χρειαστω νεο φωτιστικο το οποιο θα πρεπει να ειναι τουλαχιστον 15-20 watt.

Ακουω προτασεις!

Τσεκαρα της aquael... http://aquamarket.ie/product.php?id_product=631%C2'> εχω βρει μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση και βγαινει και το ιδιο και για γλυκο(λεμε τωρα...... :) )

Το ειδα απο κοντα και ειδα οτι εχει ενα πιαστρακι για να πιανει στο τζαμι αλλα εμενα δεν ειναι σκετο τζαμι.....εχει πλαστικο πλαισιο γυρω γυρω και δεν ξερω αν χωραει το πιαστρακι.....

Καμια προταση?

Κανα αλλο φωτιστικο τετοιο που να το ξερετε?

Καμια αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις αυτο που ειχα κανει και εγω να "φας" το σημειο που θα κουμπωσει

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις αυτο που ειχα κανει και εγω να "φας" το σημειο που θα κουμπωσει

Παίζει και αυτό, γιατί δε νομίζω να μπορεί το κλίπ να ανοίξει τόσο να περάσει από το πλαίσιο.

Αλήθεια Γιώργο το πλαίσιο ειναι κολλημένο ή μπορείς να το βγάλεις όλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα!

Ναι...αυτο το φωτιστικο ειναι...

Το πλαισιο που εχω ειναι κολλημενο αλλα δεν εχω δοκιμασε αν βγαινει ευκολα ή δυσκολα...θα το δοκιμασω...

Αν κανω καμια πατεντα και βρω κανα εξτρα πιαστρακι-''μανταλακι'' και το πιασω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω και η Fluval βγαζει παρομοιο φωτιστικο αλλα δεν ξερω το πιασιμο του πως ειναι. Για ψαξε το...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κανεις αυτο που ειχα κανει και εγω να "φας" το σημειο που θα κουμπωσει

σωστο κι αυτο φιλε μου να κοψουμε λιγο το πλαστικο και αφησουμε κενο για να πιασει το μανταλακι !!!

πολυ καλη ιδεα !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γιωργο μετρησες το καπακι που μπαινει μεσα η λαμπα ;;; γιατι αν μπαινει ισως να μη χρειαστει ολη αυτη η μανουρα !!!

δες το λιγο και πες μου !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θες να το κάνεις θαλασσινό και βαριέμαι να διαβάσω πιο πάνω :P , αλλά θα σου πω ότι πρέπει όσο λιγότερα λίτρα τόσο πιο εύκολα να σου τουμπάρει και να το κλαις. Και 40 λίτρα θεωρούνται λίγα. Θα πρέπει να είσαι συνεπής με τη συντήρηση όσο δεν πάει..

Όπως και να 'χει, ότι και να κάνεις Good Luck!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Γιωργη, ποσο κοστιζει αυτο το φωτιστικο; Ποσα χρηματα διαθετεις;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω και η Fluval βγαζει παρομοιο φωτιστικο αλλα δεν ξερω το πιασιμο του πως ειναι. Για ψαξε το...

Παρασκευα....ενα της Fluval που ειδα στο petsupermarket ειναι 11 watt και βγαινει μονο σε 6500 kelvin και λαμπα αλλη μονο με παραγγελια και αν....ετσι μου ειπανε...

Αυτο εχει δυο λαμπες και ειναι στα 2x11=22 watt....εχει συνδυασμο και για γλυκο και για θαλασσινο....

Ενα παρομοιο που εχεις-ειχες εσυ,δεν θυμαμαι,ποιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

γιωργο μετρησες το καπακι που μπαινει μεσα η λαμπα ;;; γιατι αν μπαινει ισως να μη χρειαστει ολη αυτη η μανουρα !!!

δες το λιγο και πες μου !!!!!!

Θα μετρησω το φωτιστικο που εχω Αγγελε και αν μπαινει μια Τ5 ή και Τ8 με τα ακροφυσια και ανακλαστηρα μπορει να το κανουμε ετσι......μετασχηματιστη εχουμε και καλωδια-ακροφυσια Τ8!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...