Jump to content

Hailea F60


carvefish21

Recommended Posts

Λοιπόν κάτι παίζει πάλι. Είδα 1-2 ψάρια να κολυμπάνε κάπως απότομα και αγχωμένα και μετά είδα άλλα 2 στιγμιαία να ξύνονται το ένα στην άμμο το άλλο σε ένα φυτό. Σκέφτηκα για παράσιτο αλλά δεν παρατηρώ κάτι στο δέρμα τους, άσπρα στίγματα ή κάτι ασυνήθιστο. Να είχαν καμιά αρρώστια αυτά που έβαλα προχθές? Μάλλον κάτι τέτοιο παίζει. Έκανα μετρήσεις, no2 και nh4 0, νιτρικά 10. Οκ δηλαδή.

Επίσης μπορέι να είναι άσχετο αλλά τσιμπάνε πολύ την άμμο, σαν να τη τρώνε και να τη φτύνουνε μετά. Ταίζω κανονικά εννοείται

Έγινε επεξεργασία - carvefish21
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην ειναι και τιποτα!

Εχεις βιντεο να δουμε συμπεριφορα;

Link to comment
Share on other sites

Θα τραβηξω αυριο, τωρα βγηκα για μασα... :P

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν είχα ξεκινήσει ακόμα.... Κανείς δεν μπορεί να με διακόψει από το φαγητό μου..... :P

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και καμιά ώρα να παρατηρήσω κάτι για να τραβήξω βίντεο... Τίποτα. Καμιά περίεργη συμπεριφορά εκτός του mickey που δεν είναι και πολύ δραστήριος, κάτι παίζει. Μια χαρά πάντως τρώνε, μια χαρά κινούνται, ένα άλλο που με προβληματίζει είναι ότι το 1 αρσενικό από τη πρώτη μέρα που το πήρα κυνηγάει ένα συγκεκριμένο θηλυκό, καθόλου τα υπόλοιπα σε τέτοιο βαθμό που δεν βλέπω να τη παλεύει και πολύ το θηλυκό... Στενός κορσές μιλάμε, δεν ξεκολάει με τίποτα. Τα άλλα 3 θηλυκα ούτε να τα φτύσει δεν θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Το μικυ πρεπει να το παρακολουθησεις και να ξεκινησεις βιταμινες!

Τωρα για το θηλυκο και το αρσενικο ασε την φυση να δουλεψει!

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησα ήδη βιταμίνες... Τις fishtamin. Τι δοσολογία τι προτείνεις? Να βάζω στο νερό κάθε βδομάδα λίγο ή καλύτερα στο φαγητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα στο φαγητο νομιζω! Μια φορα την εβδομαδα, τοσες οσες να μουσκεψει το φαγητο!

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα στο φαγητο νομιζω! Μια φορα την εβδομαδα, τοσες οσες να μουσκεψει το φαγητο!

Συν ένα από εμένα !

Γενικά καλές είναι οι βιταμίνες αλλά θα έλεγα να μην το παρακάνουμε με καθημερινή χρήση.

Υ.Γ. Το τελευταίο πληροφοριακά :)

Link to comment
Share on other sites

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Συν ένα από εμένα !

Γενικά καλές είναι οι βιταμίνες αλλά θα έλεγα να μην το παρακάνουμε με καθημερινή χρήση.

Υ.Γ. Το τελευταίο πληροφοριακά :)

Πολυ σωστο! Μπορει να εχει τα αντιθετα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites

To στραβωμένο μικυ το έδωσα σε έναν φίλο μου με ενυδρείο καραντίνα, του έδωσα και το άσπρο, και πήρα ένα άλλον μικυ και ένα κιτρινόμαυρο. Να κάποιες photo

post-49235-0-46463400-1393176579_thumb.jpgpost-49235-0-20494900-1393176586_thumb.jpgpost-49235-0-93943800-1393176591_thumb.jpgpost-49235-0-18211000-1393176599_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - carvefish21
Link to comment
Share on other sites

Ομορφα αλλα τι θα απογινει το στραβωμενο;

Θα το κρατήσει μόνο του στο ενυδρείο καραντίνα που έχει. 20λιτρο από jumbo, με χαλικάκι, 2 φυτά, φίλτρο/θερμοστάτη κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Βιταμινες για να στρωσει!

Έχει απότι ξέρω, έβαζε και στο μεγάλο ενυδρείο του. Μακάρι να ζήσει πάντως το ψαράκι, το λυπάμαι.... :(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...