Jump to content

Akridas Nano Reef


Akridas66

Recommended Posts

Δεν ηταν το κερδος, σιγα τα λεφτα, ισως αγνοια ηταν, την ειδα και εγω και τρελαθηκα, επρεπε να την βγαλω μια φωτο να ρωτησω εδω, εφοσον ηταν ανεμωνη και οχι κατι αλλο, γιατι εγω το ηξερα οτι με δαυτες δεν παιζεις...

Τεσπα, ας μεγαλωσει λιγο ακομα την χαριζω σε οποιον θελει, μου εχει κανει τρελη εντυπωση οτι δεν εχει αλλαξει θεση παντως, μολις την βρηκε εκει εμεινε, δεν ειναη δεδομενο αυτο, αλλα μου εκανε εντυπωση....

Link to comment
Share on other sites

Το χειροτερο πιστευω ειναι οτι στην πουλησαν και οτι εδωσες λεφτα για ενα πεστ της ταξης της aptaisia. Δεν μπορω να καταλαβω το σκεπτικο, αγνοια του πωλητη, κερδος? Κριμα.

Δυστυχως και αυτοι που τις συλλεγουν καποιες φορες ξεγελιουνται.Ετσι την εστειλαν στο μαγαζι,και ετσι το μαγαζι την πουλησε.Δεν υπαρχει περιπτωση να εγινε επιτηδες.Αλλωστε η ομοιοτητα ειναι μεγαλη

:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και αυτοι που τις συλλεγουν καποιες φορες ξεγελιουνται.Ετσι την εστειλαν στο μαγαζι,και ετσι το μαγαζι την πουλησε.Δεν υπαρχει περιπτωση να εγινε επιτηδες.Αλλωστε η ομοιοτητα ειναι μεγαλη

:)

+1000
Link to comment
Share on other sites

Τεσπα οτι εγινε εγινε, εγω θα την βγαλω για να ειμαι υσηχος και θα ψαξω για καποια που να κανει στα λιτρα μου....

Νικολα ευχαρισω για τις συμβουλες, θα κανω οτι μου ειπες ;)

Link to comment
Share on other sites

Φωτος φωτος....

Φραγκακια απο τον Λυκουργο και τον Κατ2

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Η καλαουστρεα(νομιζω ετσι λεγεται) δεν ξερω εαν την παλεψε, ολα τα αλλα πεταξαν αμεσως πολυποδες...

Και μερικες ακομη....

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Υγ: Λυκο τα sps που μου εδωσες πως λεγονται;;

Sent from the crossroad of starway to heaven and highway to hell....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ψηλεα μου και εσυ τα δικα σου :)

Ελπιζω να σε δω στο μπαζααρ ή στο παρτακι :)

Link to comment
Share on other sites

Ο Λυκουργος φταιει για ολα, εκεινος το εκανε....και χερωμαι για αυτο και να ειναι παντα καλα! :P:)

Ξερεις ονομασιες ρε Κωστα;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η calaustrea δεν την παλεψε δυστηχως, Λυκουργου συγνωμη ρε φιλε :(

Η μοντι απ την αλλη εχασε λιγη πετσα(1/3) μεσα σε ενα βραδυ, εντρομος μολις το ειδα εκανα τεστ και ολα ηταν οκ, μια μικρη καταναλωση στο ασβεστιο ειχα(απο 444 σε 421).... Τεστ kh-mg δεν εχω ακομα, μακαρι αυριο που θα παω για ψωνια να εχουν φερει.....

Αυριο θα βγει και η ανεμωνη.....

Τα υπολοιπα πανε πολυ καλα, τα star polyps εβγαλαν νεουν πολυποδες, οι ακρο πολυποδες τιγκα μολις αναψουν τα φωτα, το σαρκοφυτο σαν να μεγαλωσε λιγουλακιιιι, οι ρικορντεες ντουμπανο....το αλλο που εχω δεν θυμαμε πως λεγεται ακομα, ψηλοσε λιγακι, μην φανταστιστε :/

Απωλειες επισης σε ενα απ τα δυο σαλιγκαρια, ο καβουρας αλλαξε πουκαμισο και του εκανε επιθεση....

Τα υπολοιπα ψαρακια πανε μια χαρα!

Αυριο επισης αλλαζω βακτυριδια απο σερα(τα απλα, μην βαρατε καλε) σε seachem stability....

Αυτα....

Λυκουργο και παλι συγνωμη για το φραγκακι....

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!!

Απο οτι βλεπω η νεκρωση σταματισε.... Η caulastrea την ακουσε στην μεταφορα, γιατι εκατσε μεχρι αργα στην πιτα, το κοραλακι ειναι και δεν αντεξε...

Link to comment
Share on other sites

κριμα για τις απωλειες αδερφε αλλα ειναι και αυτα μερος του χομπι ,συνεχισε ετσι δυνατα και ολα θα γινουν,και εγω ελπιζω να τα πουμε μιας και δεν εχω βρεθει ποτε μεχρι τωρα σε καποια εκδηλωση του φορουμ για να γνωρισω και τα υπολοιπα φιλαρακια απο εδω :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

κριμα για τις απωλειες αδερφε αλλα ειναι και αυτα μερος του χομπι ,συνεχισε ετσι δυνατα και ολα θα γινουν,και εγω ελπιζω να τα πουμε μιας και δεν εχω βρεθει ποτε μεχρι τωρα σε καποια εκδηλωση του φορουμ για να γνωρισω και τα υπολοιπα φιλαρακια απο εδω :thumbsu:

Έλα στο μασκέ!!Ντύσου....τοίχος!!!χαχαχαχαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

κωστα μην ακους τον αγγελο τα παραλεει, αν ερχομουν θα ντυνομουν τοιχακι ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα :lolu:

Link to comment
Share on other sites

Καλα καλα..... Ελα στο μασκε να σε δουμε και αδ εισαι και μαντρουλα :)

Σημερα πηρα ενα φρεγκακι caulastrea, φωτο αυριο μετα την αλλαγη και το καθαισμα στα τζαμια, καθως και μετρησει του KH!

Μαγνησιο απο βδομαδα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι εισαι σε πολυυυυυυ καλύτερη κατάσταση από αυτό που ήμουν εγώ όταν ειχα πρώτο ξεκινήσει! Τα θυμάμαι και βουρκώνω! Ίσως κανω μια ανασκόπηση της πρώτης μου χρονιάς! Παρωδία!

Εσυ πηγαίνεις με αέρα στα πανιά σου!

Link to comment
Share on other sites

Η πρασινη παει σφραιρα παντως, η αλλη εχε πεταξει τερμα πολυποδες....

Καναμε και αλλαγουλα 15 λιτρακια, βαλαμε και καινουργια φρεσκα βακτυριδια, πηγα στα stanibity by seachem, ριξαμε και καυσιμο(fuel), καναμε και μετρησεις....

Ph: 8

Nh3/Nh4: 0.25

No2: 0.02

No3: 2

Po4: 0.25

Ca: 432

KH: 10

Sal: 1026

Temp: 26.2

Αυτη η αμμωνια δεν λεει να μηδενιστη με τπτ, οπως και τα νιτρωδη, ελεος δηλαδη, για να δουμε με τα καινουργια βακτυριδια τι θα γινει.... Μαγνησιο απο βδομαδα, παλι δεν ειχαν :/

Φωτο σε λιγο γιατι τωρα ξυπνανε....

Link to comment
Share on other sites

Λύκοοοοο θέλω ένα branch πράσινη ρε φίλε!Το έχουμε;Πες τι γουστάρεις να το φραγκάρω ατάκα κι επιτόπου!!:D

δεν θέλω να κοψεις κατι θες να σου φέρω στην επόμενη συνάντηση;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορέσεις ναι!Λογικά θα είναι το bazaar η επόμενη συνάντηση ε;Φέρε ένα ωραίο branch ρε συ γιατί είχα και μου έσπασε......<3

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...