Jump to content

Akridas Nano Reef


Akridas66

Recommended Posts

Ευχαριστω....

η πρασινη αλγη δινει σιγα σιγα την θεση της στην κοραλινη, τα φραγκακια εχουν συνηθειση τα λεντακια και γενικα ολο το συστημα φενεται να ισοροπα σιγα σιγα....

θα αρχισω και αλλαγες με Α/Ο μολις ερθει και οπως λετε, φεταααααααααα!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κολλα αλλα φοβαμαι :Ρ

Απ την αλλη πιανουν κοραλινη και αυτα σιγα σιγα και λογικα δεν θα φενονται, συνηθεια ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Εχει κολλα αλλα φοβαμαι :Ρ

Απ την αλλη πιανουν κοραλινη και αυτα σιγα σιγα και λογικα δεν θα φενονται, συνηθεια ειναι....

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται :P

Link to comment
Share on other sites

Ασε γιατι βαραω κατι αυπνιες αυτες τις μερες αλλο πραμα, καθομαι μπροστα στα ενυδρεια μεχρι να κλεισουν τα φωτα....απ τα χρυσοψαρα στο φυτεμενο και μετα στο ρηφακι....

Αστα !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω μπλου μπααααα !!!!!

Καλα οκ, πριν καμια 10ρια μερες, τον βρηκα σε καλη τιμουλα και ειναι μικρουλης ακομα....

Οταν μεγαλωσει θα χαριστη σε οποιον μπορει να τον φιλοξενησει....σε κανα χρονο.... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπλου μπααααα !!!!!

Καλα οκ, πριν καμια 10ρια μερες, τον βρηκα σε καλη τιμουλα και ειναι μικρουλης ακομα....

Οταν μεγαλωσει θα χαριστη σε οποιον μπορει να τον φιλοξενησει....σε κανα χρονο.... :)

χαχαχαχαχαχα

Ποιος ξερει μεχρι να μεγαλωσει και να χρειστει

μεγαλητερο ενυδρειο

μπορει να εχεις φτιαξει πολυ πιο μεγαλο ενυδρειο :D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά κάνεις μικρέ!

Εγώ τους ρίχνω καμιά δεκαριά omega one pellets για τα ψάρια....τα τσακίζουν για χαβαλέ! :D

Άγγελε εσύ μην ρίξεις τίποτε ακόμα είναι νωρίς ακόμα!Μόλις αρχίσεις και στοκάρεις (κοράλλια ε,όχι τρύπες) για τα καλά,τότε ίσως να χρειαστεί και καμιά τροφή!

Και εγω αυτην την τροφη ριχνω :)

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι paul αλλα δυσκολο, με το ζορι κραταω αυτο και τα υπολοιπα.... Ειδηκα τωρα που ειμαι ανεργος....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι ειναι, πως λεγονται;;

Δημοσιευμένη  εικόνα

Και κατι που δειχνουμε σπανια κατα την γνωμη μου, το ντουλαπι!! Ο κακος χαμος!!!

Δημοσιευμένη  εικόνα

Sent from the crossroad of starway to heaven and highway to hell....

Link to comment
Share on other sites

Ααα εχεις σαμπ εσυ, δεν παιζω :(

Ειναι επικυνδηνα αυτα Κωστα;; Εχουν βγει μονα τους στον βραχο, τα εχω παρακολουθησει απ την πρωτη μερα που εχτιζαν σιγα σιγα σκελετο μεχρι τωρα που ανοιγουν στο φως.... Αυτα και 3 fether dusters, το ενα μαλιστα ειναι κουλο, η ομπρελα ειναι σαν διπλη....

Link to comment
Share on other sites

Καλα πρεπει να δεις το ντουλαπι μου (δεν εχω sub)

πως ηταν τις πρωτες μερες

και πως ειναι τωρα

Η μερα με την νυχτα

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη πριν το μπαζααρ θα ανοιξω το main ντουλαπι για να ξεκαθαρισω τι θελω και τι οχι, πριν τα βγαλω ολα εξω ομως θα βγαλω μια φωτο για το αρχειο!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε τι επικίνδυνα....ζωανθάκια είναι! Απλά μπορούν να πνίξουν οτιδήποτε στον διάβα τους αν αρχίσουν να αναπτύσσονται!

ΥΓ.Πρέπει να έχω και δέκα πολύμπριζα από πίσω από το έπιπλο......μιλάμε για μακαρονάδα όχι αστεία!

Έγινε επεξεργασία - kostaskappa
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τα φτιαξω μια μερα, αλλα ο Διας δεν μας ειπε ακομα τις παιζει με τα υλικα που προτηνε, ταινια velcro ή θερμοκολλα αν θυμαμε καλα ειχε προτηνει....

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι αδερφακι ομορφιες :thumbsu: εγω ταινια ειχα velcro για τα πολυμπριζα αλλα με το καιρο ξεκολανε με το βαρος ετσι περασα και μια θερμοκολλα και ειναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Θα παω να παρω αυτιο μασουρια γιατι δεν εχω, πηγα να το κανω τωρα γιατι βαριεμε αλλα δεν εχω.... Και οτι γινει....

Χρηστο εχεις θεμα με το ρηφ σου ρε φιλε;; Να του ριξουμε καμια ματια....

Link to comment
Share on other sites

οχι αδερφε απλα ακομα ειναι αδειο, σημερα κλεινει τρεις μηνες ζωης και εκτος απο μια εφιλια και ενα ζευγαρι κλοουν δεν εχει κατι αλλο,μολις γεμισει και ειναι υποφερτο στο ματι θα κανω παρουσιαση αν δεν μου την δωσει και γυρισω τελικα το μεγαλο σε reef που το σκεφτομαι σοβαρα μιας και εχω βαρεθει να συντηρω και τα 3 ταυτοχρονα ασε που ρευμα κατω απο 500-600 το τετραμηνο δεν βλεπω :cigar: :cigar: :cigar:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...