Jump to content

Akridas Nano Reef


Akridas66

Recommended Posts

Μπραβο αγγελε :thumbsu:

Ωραια πραγματα αλλα κακες φωτο :hysterical:

Ομορφος ο αστεριας!

Καλη συνεχεια με το φωτιστικο.

Μπραβο και στον κωστα(doper) για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

να χαιρεσε τα ζωντανα σου αδερφε :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες!!

Σημερα εκανα και προσθηκη κοπιποδων για ενυσχηση της ζωης και για να ξεκηνισουν να αναπαραγωνται ωστε να μπορεσω να βαλω καποια στιγμη την λατρεια μου....

Ευχαριστω τον Κυριο Ζαχαροπουλο που μου εφερε τα κοπιποδα στην Λουτσα(δεν μπορουσα να παω εγω) με μια γελοια χρεωση μπορω να πω!!!

Μακαρι να ερθουν και τα φωτα μου μες στην βδομασα να αρχισω να στοκαρω και σε κοραλια...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα δεν τελειωσε ακομα, πρεπει να μπουν τα λεντ, τα ανεμιστηρακια και αναλογα πως θα παει θα κανω και μια κατασκευη ακομα με 3βατα λεντ για να πιασω τα υπολοιπα χρωματα (κοκκινο-πρασινο και ακτινηκο)...

Και θελω να φτιαξω εναν πινακα να τακτοποιησω λιγο το ντουλαπακι μου....

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι!!! Παρε μια φωτο για παρτυ σου!!

Δημοσιευμένη  εικόνα

:-)

Sent from the crossroad of starway to heaven and highway to hell....

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα φιλε ειναι αγαπημενος,ειδικα το μπλε του τα σπαει,μεγαλος καθαριστης .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Κωστη!!! Τον κοιταω σαν χαζος που μετακινητε....

Νικολα οντως πρεπει να κανε τρελη δουλεια...

Sal 1025

Nh3/Nh4: 0.2

No2: 0.05

No3: 2

Po4: 0.5

Temp 26.1

Αλλα ειναι μετρησεις απο τις 26 του μηνα, αυριο θα κανω νεες και μετα αλλαγουλα... Ph πηρα εχθες αλλα ελειπα ολοι μερα απ το σπιτι οποτε και αυτο αυριο, τα υπολοιπα(KH, Mg, Ca) απο βδομαδα που θα εχεις φερει το μαγαζι που ψωνιζω...

Link to comment
Share on other sites

Σουπερ ο αστεριας :D Αμμωνια πρεπει να ειναι μηδεν κανονικα? Ανεμιστηρακια ειναι για να ψυχουν τα LED? Ωραια κατασκευη ;)

Έγινε επεξεργασία - Jim190e
Link to comment
Share on other sites

Εχεις νιτριτ και αμμωνια σταματα να βαζεις μεσα και κανε μια γεναια αλλαγη νερου αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο εχει αλλαγη, ξεμεινα απο αλατι και δεν προλαβαινα να παρω...εχω και βαρη χερι στο φαγητο, αστα να πανε...αυριο μολις σηκωθω κανω μετρησεις αλλαγη και ενημερωνω!!

Link to comment
Share on other sites

Ελαφρυνε το χερι το δευτερο προβλημα ενος χομπιστα,στα ενυδρεια δεν παχαινουμε τα ψαρια απλα τα συντηρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω βρε, απλα εμαθα με τα μεγαλα χρυσοψαρα τοσο καιρο και προσπαθω να το κοψω....:-) ειναι τα φυλλα "Νααα" με το συμπαθειο, αντε να υπολογισεις...

Link to comment
Share on other sites

Το ματι σου θα γινει και μετρητης πλεον

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα καπετανιο!!!(επιτρεπεις λιγο χιουμορ ετσι; )

Κανα update απ τονδικο σου θα δουμε, βαλε κανα κεραυνο να φτιαχτουμε!!(ειχα εξασιαστη οταν το ειδα)

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Ελαφρυνε το χερι το δευτερο προβλημα ενος χομπιστα,στα ενυδρεια δεν παχαινουμε τα ψαρια απλα τα συντηρουμε.

Εκτός κι αν έχουμε τις κατάλληλες μεθόδους φίλτρανσης νερού και μας επιτρέπουν να τα κάνουμε παχύσαρκα!εγώ τουλάχιστον ότι και να πετάξω μέσα δεν θα ανεβάσω νιτρικά....εκτός κι αν αρχίσω να ρίχνω τίποτε κοψίδια!!:P

Link to comment
Share on other sites

Καλα για την ωρα πετα τους ψαροτροφη και ασε τα κοψιδια για τις μπυρες μας :-Ρ

Αμα βρω καποιον να με βοηθειση με εναν πινακα που θελω να φτιαξω σκευτομαι να προχωρισω και εγω σε ενα ΑΤΣ σε σαμπακι...

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Ats + μακροάλγη = η λύση σε όλα τα προβλήματα μας και κυριολεκτικά η χαρά του ταΐσματος!Δεν έχεις ιδέα πόσο τροφή ρίχνω καθημερινά!!!Όταν με το καλό έρθεις να το δεις κι από κοντά θα καταλάβεις!;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...