Jump to content

Akridas Nano Reef


Akridas66

Recommended Posts

στο ευχομαι αδερφακι να πανε ολα καλα μακαρι!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα μπει μολις βρεθει αντλια επιστροφης, μονο αυτο εμεινε....εχθες αγορα ολα τα αλλα συμπρακαλα...με το καλο Αγγελεμ

Οχι τιποτα αλλο, μεχρι τελους του μηνα ισως πιασω δουλεια, τιποτα δεν ειναι συγουρο μεχρι να πεσει η τζιφρα, αλλα ειναι ενα αποκουμπι :)

Link to comment
Share on other sites

Να γινω εγω ο κακος; :P

Μπορεις να κανεις κατι με τα tireups;

Link to comment
Share on other sites

Να γινω εγω ο κακος; :P

Μπορεις να κανεις κατι με τα tireups;

Πες τα!!! Ρε συ, δεν σου είπα να έρθεις να πάρεις την eheim;;;;; Αύριο το βράδυ θα κάνω παρτάκι γενεθλίων (πάτησα τα 31 ο αρχαίος). Έλα αν θες να κεράσω scotch και eheim!! :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μου ειπες στην συναντησει και ειπα κατι σου ετυχε!

Αμα ερθω θα κερασεις και φραγκακι :P

Link to comment
Share on other sites

Να τα χαίρεσαι σου εύχομαι να σου γίνουν τούμπανα! Χρόνια πολλά Κώστα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Μανο, μακαρι να επανελθεις γρηγορα!

Κωστα χρονια πολλα, στειλε πμ να τα πουμε εαν ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

ομορφιες!μπραβο ρε αγορινα! η καταλαφυλια ολα τα λεφτα.ψηνομαι να βαλω κ εγω μια.φτου φτου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!!

Ειναι τουμπανο, την αλλαξα θεση με πιο κυγη ροη και ανοιξε κι αλλο....

Την προτηνω σε οποιον εχει χωρο, γιατι εμενα ισα ισα που αγγιξε ενα μανηταρακι και αυτο εκλεισε αμεσως....

Link to comment
Share on other sites

τελικα τι εκανες με την υπερχειλιση???θα κανεις diy??

Link to comment
Share on other sites

Ναι Χρηστο, τις φοβαμαι τις αλλες αρκετα και ηταν ολοκληρη ιστορια για την αλλη που λεγαμε, θα παω με αυτην τωρα και βλεπω στην πορεια, σαν υδραυλικος τα παω καλητερα με τα pvc :)

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα αμα το εχεις αγγελε ολα θα πανε οκ,το σαμπ πως το εχεις στο μυαλο σου απο χωρισματα κτλ ???στο επιπλο του lido θα το εχεις??ειναι μανουρα αν δεν εχεις πολυ χωρο εγω με δυσκολια βαζω χερι δεν χωραει τιποτα... :thumbsd:

Link to comment
Share on other sites

Χωρις χωρισματα θα ειναι, ενα ενυδρειακι 30 λιτρων εχω που χωραει ισα ισα, θα βαλω το σκιμμερ-θερμοστατη-ανθρακα/αντιφως και οτι χωρεσει απο βραχο...

Αστα τσιμα τσιμα θα ειμαι και εγω, αλλα τα συν λιτρα απο το σαμπακι και απο την απομακρυνση του φιλτροκουτιου το αξιζουν....

Θα εχω και μπολικο χωρο για εναν κυκλοφοριτη ακομα μετα...

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

ετσι το σκεφτηκα και εγω, δεν ηθελα το σκιμμερ στο main και το θερμαντηρα αλλα αυτα ειναι τα λιγοτερα,πλεον ουτε φιλμ δεν εχω στην επιφανεια ,καλυτερη οξυγονωση του νερου εχω ,βαλε και τα λιτρα που αυξηθηκαν ,αξιζει με 1000... :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα απ τον Κωστα Καππα, μου εδωσε μια αντλια επστροφης εναν κυκλοφοριτακο και 2-3 φραγκακια!

Θελω να τον ευχαριστησω μεσα απ την καρδια μου, ειναι πολυ χομπυστας και το αγαπα αυτο που κανει!!!

Κωστα ευχαριστω και να εισαι πολυχρονος και δυνατος!! Να σε χαιρετε η γυναικαρα σου που δεν μιλησαμε πολυ γιατι πιασαμε τα ψαρια!!!

Αρχησα ηδη εργασιες στο ντουλαπι, σηκωμα το ραφακι, τοποθετησα την γυαλα για να την βλεπω και σιγα σιγα ξεκηναω :)

Φωτο απ το τωρα

Δημοσιευμένη  εικόνα

Και παλι ευχαρισω τον Κωστα και ολοι την παρεα, κανετε την διαφορα μαγκες!!

Sent from the crossroad of starway to heaven and highway to hell....

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φιλαράκι μην το ξαναπείς! Αφού κάθετε ρε συ, γιατί να μην πιάσει δουλειά εκεί που πρέπει;;;; Με το καλό η αναβάθμιση Άγγελε και ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαι.... Απλά σφύρα! :)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Κώστα :)

Άγγελε αφού ήρθες βρε

γιατί δεν έστειλες

για ερχόσουν να έπαιρνες την caulastrea (9 κεφάλια)

Βάλε φώτο να δούμε και τα νέα αποκτήματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα οτι εμενες τοσο κοντα του, θα ξανακατεβω καποια στιγμη, χτες κατσαμε λιγο....

Φωτο οταν αναψουν τα φωτα :)

Link to comment
Share on other sites

Φωτος απ τα "παιδια" του Κωστα Καππα!

Την μοντι την κολλησα γιατι δεν αντεξα, την μιλεπορα την εβαλα δοκιμαστηκα λιγο πιο ψηλα γιατι απο χτες ειναι τεντα ανοιχτη, την σερια την εχω ακομα κατω παρολου που ειναι τεντα και αυτη, με παραξενευσε λιγο που καποια σημεια της ειναι κλειστα και επιης δεν ξερω που να την βαλω να φαινετε ομορφη.....

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Με το που ανεβηκε η κυκλοφορια εχθες τα κοραλακια τεντωσαν κι αλλο και μεσα σε μια ωριτσα βγηκαν διατομα, σημερα την κανουν σιγα σιγα οπως ηρθαν....

Sent from the crossroad of starway to heaven and highway to hell....

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια, να τα χαιρεσαι τα ζωντανα σου. Το skimmer σου δεν εχει χωρο να βαλεις τον ανθρακα και τον αντιφωσφορο? Γιατι ειχες κρατησησει το φιτροκουτι?

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφα ολα μεγειες :thumbsu: :thumbsu: :thumbsu: και ενα μεγαλο μπραβο στον κωστη :bow: :bow: :bow:

Link to comment
Share on other sites

Στο mce300 δεν εχει media box, το φιλτροκουτι θα φυγει μολις ξεκινησει το σαμπ, ηδη συρναμολογησα την υπερχειληση, αυριο παω για σωληνα για την αντλια επιστροφης...

Για την ωρα στο φιλτροκουτι ειναι μεσα ο θερμοστατης, ανθρακας/αντιφως, και ενυδρειακο βαμβακι για τα ψιλα αυτα θα μετακομισουν στο σαμπ και το φιλτροκουτι θα φυγει και θα κατεβει και το σκιμμετ κατω, ο βραχος θα παει πισω και μπροστα ολο και κατι θα φτιαξω :)

Βεβαια εχω ενα θεμα, το ραφακι δεν θελω να το βγαλω για να μην κρεμονται τα καλωδια και για ασφαλεια εαν γκρεμιστουν τα πολυμπριζα, το οποιο ομως με περιορηζει στην αφαιρεση του κυπελου για αδειασμα/καθαρισμα, θα πρεπει να το γερνω μπροστα και μου πιανει αρκετο χωρο επισης, εαν δω οτι δεν βγαινει αρκη αλλαζω σκιμμερ και παω στο tunze 9002 ή 9004 που ειναι μικροτερα κατα πολυ!

Ευχαριστω Χρησταρα, ο Κωστης ειναι the best!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...