Jump to content

Ετοιμο Το Φυτεμενο Μου!


betta98

Recommended Posts

Να ανησυχω για το κερατοφυλλο???

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρουλα σε βρισκω τοτε...θα φουντωσουν και τα φυτα σου και θα ομορφυνει με το νεο setup....καλη συνεχεια λοιπον αναμενουμε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους.Όμως δεν μου απαντησατε το κερατοφυλλο γιατι είναι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι σε χειροτερη κατασταση και δεν μπορω να καταλαβω γιατι....δεν μου αναπτυσεται καθολου και εχει μαδυσει εντελως.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχες νιτρικα οποτε δεν ειχε τροφη.Ειναι φυσικο.Εαν εχει κανενα υγιες-ζωντανο κομματι κρατα το[εστω και μικρουλι] και πετα το υπολοιπο τωρα πριν σου διαλυθει μεσα στο ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

Που σημαινει?

Link to comment
Share on other sites

Μονο ενα κομματι ειναι ετσι εχω και αλλα αλλα ειναι μικρα κομματακια 5-9 εκατοστων

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο!! δηλαδι κοψε το κερατοφυλο εκει που εχει κιτρινισι και ασε το (υγειες) κοματι! επιδη το βλεπω να ξερενεται ολο πιστευω οτι εγινε ετσι επηδι το ενυδριο ειναι στην αρχη του ακομα και δεν εχει τοσα νιτρικα για να τραφι.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ θα το βγαλω.εαν το βαλω σε εναν κουβα μπορει να διατηρηθει και αμα ζωντανεψει να το βαλω μεσα ξανα?

Έγινε επεξεργασία - betta98
Link to comment
Share on other sites

Το ξεραμενω βγαλα αν και δυσκολα ξαναζωντανευ δυσκολα το ζωντανο ασ το μεσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημρα εβαλα τον μονομαχο μεσα.Λιγα κυνηγητα πεφτουν με την μονομαχινα αλλα καταταλλα ολα καλα.Το απογευμα θα δειτε και μερικες φοτος. :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χοντρο το χαλικακι ρε γαμωτο και χαλαει το αποτελεσμα....ισως αν δεν θες να το αλλαξεις να βαλεις απο πανω λιγο πιο λεπτοκοκο χαλικακι....εγω ειχα χοντρο και το εβγαλα με αποχη σιγα σιγα χωρις να κανω μεγαλο σαματα και εβαλα λεπτο 0,6 χιλιοστα εως 1 χιλιοστο...

Αν βαλει λεπτο χαλικι πανω στο χοντρο θα ερθει τουμπα λογο κοκκομετριας,το ψιλο θα παει κατω απο το χοντρο.

Παιδια σημρα εβαλα τον μονομαχο μεσα.Λιγα κυνηγητα πεφτουν με την μονομαχινα αλλα καταταλλα ολα καλα.Το απογευμα θα δειτε και μερικες φοτος. :)

Εβαλες 2 ψαρια μαζεμενα χωρις να εχεις τελειωσει το στρωσιμο η καταλαβα λαθος?

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα τα ψαρια να σκοτωθουν..

Link to comment
Share on other sites

Οταν εριξα τα βακτηρια εριξα την μονομαχινα(ειναι οκ) και μετα απο δυο μερες,σημερα δηλαδη εβαλα τον μονομαχο.Ετσι μου ειπαν στο πετσοπ

Έγινε επεξεργασία - betta98
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω,εγω δεν θα το εκανα,για μενα βιαστικες να βαλεις τα ψαρια μεσα.Μετρησεις εχεις?

Ο μονομαχος με 1 μονομαχινα το βλεπω δυσκολο..αν ειχες χαρεμι κατι μπορει να γινοταν..

Link to comment
Share on other sites

Τεστ εχω παραγγηλει και θα ερθουν δευτερα ή τριτη.Εαν υπαρχει προβλημα με την μονομαχινα μπορω να την βαλω στο 7λιτρο ή να παρω κανα δυο μονομαχινες?

Link to comment
Share on other sites

Ρισκαρεις πολυ και χωρις λογο..

Εγω θα εβαζα ενα ψαρι μονο και οταν το ενυδρειο ηταν ετοιμο και στρωμενο καλα τοτε θα εβαζα και τα αλλα ψαρια.

Για να βαλεις μονομαχο με θηλυκες,θα πρεπει το ενυδρειο να εχει παρα πολλα φυτα και ψηλα φυτα για να υπαρχουν κρυψωνες.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε να βγαλω την μονομαχινα και να την βαλω στο 7αρι?

Link to comment
Share on other sites

Το 7αρι εκτός από ότι είναι πολύ μικρό , είναι στρωμένο ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι τρεχει απο τον νοεμβριο.Δεν ςχω αλλη επιλογη δωρο μου την εκαναν

Link to comment
Share on other sites

Τρεχει απο το Νοεμβριο χωρις ψαρι?Αν ναι πως ειναι στρωμενο?

Link to comment
Share on other sites

Την μονομαχινα την εβαλα στο 7αρι τελικα

Link to comment
Share on other sites

Τρεχει απο το Νοεμβριο χωρις ψαρι?Αν ναι πως ειναι στρωμενο?

Link to comment
Share on other sites

Στο 7αρι ειχα τον μονομαχο απο τον νοεμβριο.Τροπος στρωσιματος: εβαλα βακτηρια, μετα μου εδωσαν μπολι και το αφησα ενα μηνα και εβαλα τον μονομαχο.Τα τεστ μου τα εκαναν στο πετ σοπ και ηταν ολα καλα

Έγινε επεξεργασία - betta98
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...