Jump to content

submarine1981

Recommended Posts

ναι .... εξαρτάται πως το βλέπει κανείς ... :-)

δεν τα δίνεις επειδή δεν τα έχεις ή επειδή θεωρείς ότι δεν αξίζει να αγοράσει κάποιος

ένα γκάτζετ τελευταίας τεχνολογίας, χωρίς πολλά μαραφέτια, καλώδια, διακόπτες κλπ ......

και ότι είναι πεταμένα λεφτά ??

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα λεφτά είναι.

Link to comment
Share on other sites

οκ σεβαστό .... :-)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μου αρεσε πολυ αλλά επειδή την θέλω κυρίως για το καλοκαίρι (για τον χειμωνα συμπληρωνω εγω δεν με πειράζει....αλωστε ειμαι σπιτι συνεχεια και δεν μου ειναι κοπος) γιαυτο και μονο τον λόγο σκεφτόμουν είτε μεταχειρησμενη, είτε κατι οικονομικό όπως την water waves.

Παντος καλα εκανες και την ανεφερες STESS. :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πήρα απο την water waves. Απλα επειδή είναι σε diy πρέπει να κάνω εγώ τις συνδέσεις (καλόδια, αντλιες μετασχηματιστης κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω και γω Disc - Postman οτι ειναι καλη αγορα. Με άτομα που την έχουν χρησιμοποιήσει μου έχουν πει καλά λόγια.

Τώρα όσο για την συνδεσμολογία....γενικά δεν πιάνουν τα χέρια μου.....αλλα σε αυτο τον βαθμό (κολητήρι , καλώδια) πιστεύω οτι θα τα καταφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μόλις είδα ότι η αναπλήρωση που πήρα από fish street είναι στο αεροδρόμιο.Όποτε μόλις την στήσω θα σας κάνω παρουσίαση να σας πω τι παίζει και μ' αυτή

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω και γω Disc - Postman οτι ειναι καλη αγορα. Με άτομα που την έχουν χρησιμοποιήσει μου έχουν πει καλά λόγια.

Τώρα όσο για την συνδεσμολογία....γενικά δεν πιάνουν τα χέρια μου.....αλλα σε αυτο τον βαθμό (κολητήρι , καλώδια) πιστεύω οτι θα τα καταφέρω.

Ευγένιε, οταν τα καταφέρεις και τη στήσεις, κανε μας μια παρουσίαση αν θέλεις.

Κι εγω αυτη σκεφτομαι να παρω αλλα μου φαίνεται πολυ βαβούρα να συναρμολογηθεί και ενα επιλεον θεμα ειναι και πως στηρίζουμε τα φλοτερ στο τζάμι...

Link to comment
Share on other sites

ετσι το στηριξα εγω... σε ενα καναλι για καλωδια... πανευκολο και πολυ βολικο...

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα την φωτο. post-43692-1404152738,303_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη το μονο που δεν κατεφερα ειναι να βάλω το delay με τον πυκνωτη. Εχω βάλει 2 φλοτερ για ασφάλεια. Αλλα οταν εβαλα τον πυκνωτη αντι να καθηστερησει η εντολη, καθηστερουσε την αντλια να κοψει. Δηλαδη επερνε μπρος η αντλια αμεσως, και οταν ανεβαζα τα φλοτερ αργούσε να σταματήσει. (Το αντίθετο απο αυτό που θέλουμε).

Για παρουσιαση ποιο πολυ θα σε μπερδέψω θοδωρη πάρα να βοηθήσω. Αυτό το manual τα λέει όλα http://waterwaves.gr/images/Manuals/Water_Switch.pdf

Σκέψου και καρφί να με βάλεις να καρφώσω στον τοίχο θα το καρφώσω στραβό!! :P Η αναπλήρωση ειναι πανεύκολη στην κατασκευή της. Μόλις την τελέιωσα και δουλέυει μια χαρα. Θα ανεβάσω και φώτος.

Πώς αλιώς μπορεί κάποιος να στερεώσει τα φλοτερ? υπάρχει καμία άλλη πατέντα?

Link to comment
Share on other sites

Πώς αλιώς μπορεί κάποιος να στερεώσει τα φλοτερ? υπάρχει καμία άλλη πατέντα?

_

| |

|

|

|----Φ----

Το παραπάνω σχήμα, εκτός από γελοίο...είναι χρήσιμο (αν κι εφόσον καταλάβεις τι συμβολίζει!!!) :lolu:

Βρήκα ένα ανοξείδωτο μέταλλο, λύγισα το πάνω μερος του ώστε να μπορεί να γατζώνεται στο τζάμι και εκεί που ειναι το Φ βίδωσα το πάνω μέρος του φλοτερ (αυτόματη αναπλήρωση από την waterwaves).

Φαντασία να έχεις κι όλα γίνονται

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Puma.

άλλες γνώμες?

ειδες την δικια μου φωτο πιο πριν?

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη την ειδα αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως το έχεις στερεώσει. Απο πού κρατάει κόντρα απο την πίσω πλεύρα?

Link to comment
Share on other sites

ειναι καναλι πλαστικο για καλωδια....παταει πανω στο τζαμι και απο τις δυο πλευρες...το εχω κοψει ετσι ωστε θυληκωνει πανω στο τζαμι και ειναι σταθεροτατο

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω μήπως μου κάνει. Αλλα και παλί πως θηλυκωνει? Τόσο στενό είναι που μπαίνει εφαρμοστά?

Link to comment
Share on other sites

εχω κοψει το καναλι στο παχος του τζαμιου.... οπως ειναι στο σχεδιο του puma περιπου

Link to comment
Share on other sites

εχω εσωτερικο σαμπ πλατης και το εχω εκει...

Link to comment
Share on other sites

Και γω τετοιο σαμπ εχω και ειναι πολυ στενα τα πραγματα εκει. Θα κοιταξω σε κανενα πρακτικερ μηπως βρω αυτο το καναλι . Εψαξα λιγο στο Google και εβγαλε πολλα.

Link to comment
Share on other sites

σε οποιοδηποτε ηλεκτρολογειο εχει... 1 ευρω νομιζω τα 2 μετρα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...