Jump to content

New Tsip Reef


Tsipouras

Recommended Posts

Ναι θα έρθω οπωσδήποτε να το θαυμάσω από κοντά !!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε φίλε. Καταπληκτικό αποτέλεσμα με το φωτιστικό. Να είσαι πολύ προσεκτικός στην ένταση τώρα στην αρχή λόγω της μετάβασης σε Led. Επίσης παρακολουθα το θέμα να δεις τι θα κάνεις με φακούς στα κόκκινα, αν χρειαστεί να τους βγάλεις. Happy reefing.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Αντωνη!!παιδια η αληθεια ειναι οτι μου φαινεται πολυ ομορφο το αποτελεσμα.το θεμα ειναι πως δεν εχω 9ροσεξει κατι ακομα...οι αλγες ακομα κανουν τον κυκλο τους...

Link to comment
Share on other sites

Επιτελουςςςς

Πολυ καλο φαινεται

 

Για κανονισε να περασεις να παρεις μερικα φραγκακια ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δεν το ηθελα αλλα συνεβει...πειραζει??λετε οι καουλαστρεες να μην τα καταφερουν??

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην τα καταφερουν βρε?Απο τα ευκολα κοραλακια γενικοτερα

Απο τιμες πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα μεγαλωνουν και οι τιμες μου ειναι μια χαρα,λιγο ανεβασμα στο μαγνησιο θελω αλλα μου ρουφαει ακομα η κοραλινη...το θεμα μου ειναι οτι αναμεσα στα κεφαλια της καουλαστρεας εχουν κολησει glove polyps και αναπτυσονται...ολο το κομματι το εχω κατω στον αραγωνητη μη μου κολησει πανω στο βραχο και γεμισω...

Link to comment
Share on other sites

Α δεν τα παρατηρησα :death:

 

Κατα την ταπεινη μου αποψη...

Τα glove μπορουν αν γεμισουν το ενυδρειο αν βρουν τις καταλληλες συνθηκες και να εχεις προβλημα στην πορεια.

Εγω αν ημουν στη θεση σου θα εκοβα την caulastrea στα κεφαλια τα οποια ειναι καθαρα και θα τα κολλαγα σε αλλα βραχακια απαλλαγμενα απο τα glove :thumbsu:

Οι caulastrea ειναι ενα πολυ ευκολο κοραλι και με πολυ γρηγορους ρυθμους αναπτυξης οποτε πριν το καταλαβεις θα εχει γινει παλι μπαλιτσα.

Καλυτερα να μικρυνει για λιγο το μεγεθος της και να εχεις ησυχο το κεφαλι σου στο μελλον.

Οτι νομιζεις εσυ φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το σκεφτηκα δεν σου κρυβω ας ακουσω ομως και καμια αλλη γνωμη!!

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μπορει να κανει ζημια σε κοραλια σαφως γιατι κινειτε ταχυτατα οπως και αλλα ειδη βεβαιως.Εγω θα το αφηνα οπως εχει μακρια απο βραχο να δω πως παει εξαλου εαν δεν οπως ειπε και ο Μιχαλης κοβεις μεταφερεις και φτιαχνετε καινουργια μπαλιτσα.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζεται νεο σαμπ...ολα πανε καλα με καποια σημαδια κυανου π κανουν τον κυκλο τους και φευγουν. Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζεται νεο σαμπ...ολα πανε καλα με καποια σημαδια κυανου π κανουν τον κυκλο τους και φευγουν. f5c5d6484c8003bd2096c5b638ea65db.jpg126b6b3721c70dc8367570e65e4a7b3d.jpgd49dc1c7cc2f3f6cba039e998da429f7.jpg

 

Λιγη υπομονη και θα περασει και αυτος ο κυκλος φιλε μου...

Με το καλο το νεο sump....

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε δεν είναι τίποτα. Ας το να στεγνώσει πολύ καλά η σιλικόνη. 

Δεν μου έκανες ένα τηλέφωνο να έρθω για βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα μη σε ταλαιπωρω για δυο παλιοτζαμια...παντως τα κολησα ολα να πατανε στη βαση και οχι γυρω γυρω!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Ετοιμο το σαμπακι...ευκολη κατασκευη.δεν χρειαζεται ιδιαιτερη μελετη και τωρα ολα τελεια!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά !

Τελικά δεν είναι τίποτα το τρομακτικό να κολληθεί μια γυάλα, ε;

 Ήταν να μην κάνεις την αρχή, τώρα ποιος σε πιάνει. :jig:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...