Jump to content

New Tsip Reef


Tsipouras

Recommended Posts

ακριβως πως θα ειναι η θεση του καθενος οχι ακομα...περιμενω το Μανωλη αλλα τα καναλια ναι ειναι 5 απο 14 λεντ. πρωτο και δευτερο καναλι θα εχουν απο 11 royal blue και 3 xpe2 blue, το τριτο καναλι θα εχει ολα τα λευκα (8 neutral και 4 warm white), το τεταρτο καναλι θα εχει ολα τα violet (4 true και 4 hyper) και το πεμπτο καναλι θα εχει 2 red, 4 deep red, 4 turquoise και 4 bridgelux royal blue!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη αν στην πορεία χρειαστούν και άλλα led ο κοντρόλερ μπορεί να πάρει πάνω του άλλους ldd drivers;

Link to comment
Share on other sites

ναι Σταματη αν χρειαστουν και αλλα λεντ μπορουν να μπουν πανω στον κοντρολλερ και αλλοι ldd drivers!παρολο που δεν χωρανε πανω στην πλακετα θα πρεπει να παρω αλλους ξεχωριστα και υπαρχει υποδοχει input και output!δες την φωτο!

http://www.makersled.com/products/makerscontroller/makerscontroller_mixed_2up_5up_pro_drivers/#main

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα εγω να δεις πως το περιμενω Νικολα!!αυριο θα γινει δουλιτσα!!τωρα να δω ποτε θα ερθει το τροφοδοτικο!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Βασιλη!!δεν σας κρυβω οτι ημουν λιγακι ανασκουμπομενος...λεω τρεις παραγγελιες ειναι κ οι 3 πανω απο 150 ευρω καποια θα μ την χτυπησουν...τελος καλο ολα καλα...αντε να το συνδεσουμε τωρα!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με την πολυτιμη βοηθεια του Μανωλη που τον υπερευχαριστω ξανα και απο εδω εφτασα σε αυτο που θα δειτε αμεσως σε φωτο...για το πως εφτασα μεχρι εδω και το τι θα γινει ακομα, μιας κ δεν εχω στα χερια μ το τροφοδοτικο ωστε να δω οτι δουλευουν ολα καλα, θα ανοιξω ενα θεμα για την κατασκευη φωτιστικο απο εναν ανιδεο με diy led light!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Γιαννη να σαι καλα φιλε,βεβαια ακομα θελει λιγη δουλιτσα.να μπουν τα φακουδακια(80 και 60 μοιρών).αλλα για να γινει αυτο θα περιμενω να το βαλω πρωτα στην πριζα να δω ποιο καναλι ειναι ποιο γιατι ετσι δεν βγαινει ακρη και δευτερον να δω οτι ολα δουλευουν!!το βασικοτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφη δουλεια αντε να ερθει.και το τροφοδοτικο,θα σου πρωτεινα να εβαζες 120.φακους η και καθολου για να ανοιγει το φασμα.

Link to comment
Share on other sites

Νικολα μου σ ευχαριστω ελπιζω οντως να ειναι ομορφο κ ας μην εχει τελειωσει ακομα...ειναι μεγαλο το μηκος τη ψυκτρας και υπαρχουν ολα τα ειδη των λεντ π εβαλα κατα μηκος της οποτε νομιζω οτι οι 80 και 60 θα με καλυψουν!!

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη τέλειο !!!!! Βάζεις τους φακούς και αν αργήσει το τροφοδοτικό θα προσπαθήσω να σου φέρω ένα DRIVER να τα δοκιμάσουμε γιατί το αποτέλεσμα της κατασκευής φαίνεται καλύτερο απ'όσο περίμενα.

Περιμένω νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μανωλη μου σ ευχαριστω αλλα αν δεν ερχοσουν πρωι πρωι ακομα σκετη ψυκτρα θα ηταν!!δεν ξερω αν φαινεται στη φωτο αλλα εχω πιασει και τα καλωδια με τα πλαστικα απο τις βιδες για να μην κρεμονται!!επισης μ φερανε ενα καλωδιο κ ενωσα και τους τρεις ανεμιστηρες τους δοκιμασα στο τροφοδοτικο του υπολογιστη κ δουλευαν και οι τρεις!!ηταν τελικα αναποδα οπως μ ειπες!!θα περιμενω...τους φακους δεν τους βαζω γιατι δεν ξερω ποιο λεντ ειναι ποιο τωρα!!

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι ξεκίνα από τα κανάλια και βάλε τους φακούς όπως έχουμε πει ( ανά χρώμα και ανά κανάλι ) αν κολήσεις κάπου πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Τρελενομαι με αυτή την εικόνα!!!!!

Η χαρά του DIY!!!!

Μπράβο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Φοβερη δουλεια και καλα οργανωμενα

Μπραβο στον Μανωλη που μπορεσε και σε βοηθησε

Αντε τωρα να ερθει το τροφοδοτικο να τελειωσεις :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a46c82335792507f727498e869c516d3.jpg

Αυτό δεν είναι φωτιστικό. Αυτό είναι ζωγραφιά !!!!

Άντε ακόμα να έρθει το τροφοδοτικό; Για δώσε το τηλέφωνο του Κινέζου να τον πάρω να του τα ψάλω ένα χεράκι. Φάγαμε όλο τον γαιδαρό και τώρα που περιμένουμε με αγονία την ουρά, αργεί….

Μανόλη γειά στα χέρια σου και σένα φίλε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...