Jump to content

Diy 90 Λίτρων


iliasandro

Recommended Posts

250 φυσ.ειναι τρελλος αριθμος!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 343
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το πείραμα με τον κυκλοφορητη παει προς αποτυχία. Ναι μεν εφτασα τι διοξείδιο στο 20 ppm αλλά οι αρλεκινοι έχουν εξαφανιστεί απο την μπροστινή ζώνη και απλα στέκονται πίσω ανάμεσα στα φίλτρα

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναπτυχθεί τα φυτά

ειδικά η Cuba

Πολύ ωραίο

Τις πετρες γιατί.τις έβγαλες?

Link to comment
Share on other sites

Μου έσκασε χθες το βράδυ ένα dgh 12 το οποίο μετα απο τριανταρα αλλαγή α/ο πήγε σήμερα το μεσημέρι στο 13!!! Τις έβγαλα λοιπον και τη Δεύτερα θα τις πάω πίσω και θα πάρω dragonstones. Έχετε ακούσει αν αυτές επηρεάζουν τις σκληρότητες;

Έγινε επεξεργασία - iliasandro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το επιρεαζουν,παντως ειναι τρομερες πετρες!Διαλεξε κανενα ωραιο κομματι! :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι ιδιες με τις δικες μου (ετσιθ τις βλεπω) που πηρα απο χωματοτεχνικη αλλα εμενα στα γκριζα σημεια αφριζουν και παρολο που τις δοκιμασε μπροστα μου πριν τις παρω δεν το ειχα προσεξει.Ριχνω το πχ με τυρφη στο 6,8 και την επομενη το τεστ της απι που μετραει μεχρι 7,6 δειχνει ταβανι.Μολις το καταλαβα τις εβγαλα και εκανα προσεκτικα το τεστ με υδροχλωρικο και φυσικα βγηκαν αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα κ εγω πιο παλιά!

Link to comment
Share on other sites

Αν ξεφυτεψω την Cuba για να στησω και έπειτα την ξαναφυτεψω κινδυνεύω να την χάσω;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν μου κολλάει. Μήπως η δεξια πέτρα είναι πολύ μεγάλη σε σχέση με τις κεντρικές; Μήπως να εσπαγα την μπροστινή και τα κομματια να τα έβαζα υπο γωνια; Μήπως να το αφήσω όπως είναι;:unsure:

94f975680fbf3600092f05825862866b.jpg

Έγινε επεξεργασία - iliasandro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Κουράγιο Καλά το πάς. Αυτή η μπροστινή μακρόστενη που είναι ξάπλα μου φαίνεται ξέμπαρκη.

Δές μήπως τη βάλεις όρθια πίσω να κρύψει τον θερμαντήρα μαζί με καναδυό μικρότερες για να μήν φαίνεται σαν κολώνα πάλι ξέμπαρκη.

Για δοκίμασε επίσης να ενώσεις τις δύο μεγάλες και να κάνεις ένα κεντρικό βουνό στη μέση με μερικές μικρότερες γύρω γύρω κολλητά ή δύο ξεχωριστά βουνά αριστερά δεξιά αλλά θα χρειαστείς περισσότερες πέτρες.

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα τη μπροστινή λίγο ώστε κουρευοντας αργότερα την Κούμπα να χωριζονται δυο διαφορετικά επίπεδα...

@Spartan ωραίες οι ιδέες σου αλλά πρεπει να ξεστησω εντελώς και θέλω να αποφυγω το ξεφυτεμα (όσο μπορω). Δεξια θα μπει κάποιο άλλο φυτο και θα κρυφτεί κάπως ο θερμοστάτης. Επίσης μάλλον θα φύγει και το φυτο αριστερά, αν και είναι από τα αγαπημένα μου.

8b7b97e49c55ae27beba21eebd84f92b.jpg

Έγινε επεξεργασία - iliasandro
Link to comment
Share on other sites

Αυτες με το κοκκινο δεν μου καθονται καλά στο μάτι...

Σαν πέτρα μου αρεσε περισσοτερο η προηγούμενη.

Θελει ακομη παιχνιδι με τις πέτρες...

post-47325-0-32080600-1415653901_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου ταιριαζει στο ματι το χρωμα τους σε σχεση με την αμμο..

Link to comment
Share on other sites

Αυτες με το κοκκινο δεν μου καθονται καλά στο μάτι...

Σαν πέτρα μου αρεσε περισσοτερο η προηγούμενη.

 

Θελει ακομη παιχνιδι με τις πέτρες...

Ομορφη η προηγούμενη πέτρα αλλά ασβεστολιθική δυστυχώς... Αν αφήσω τις δυο κεντρικές όπως είναι, τις αλλες πως τις βάζω; καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου ταιριαζει στο ματι το χρωμα τους σε σχεση με την αμμο..

Μακάρι να ηταν μονο αυτό :(. Σε 2-3 εβδομαδες δε θα φαίνεται το χαλίκι...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσαν αυτες οι πετρες..

πως λεγονται?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσαν αυτες οι πετρες..

πως λεγονται?

Dragon stones
Link to comment
Share on other sites

Και μια πιο καθαρη:

77d1ed83de8faa040fa370c07494739b.jpg

Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο αυτό το στήσιμο με τις dragon παρα εκείνο με τις mini landscape. Ίσως και να άξιζε η ταλαιπωρία... Αν τις είχα πάρει εξ αρχής θα είχα δυνατότητα πολλές δοκιμές και ίσως ακόμα καλύτερο στήσιμο.

Υ.Γ. Στην δεξια πίσω γωνια έβαλα micranthemoides. Vivipara δεν βρίσκω πουθενά. Αν το πάρει το μάτι σας πουθενά ενημερωστε.

Έγινε επεξεργασία - iliasandro
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ωραιο :)

και εμενα αυτες οι πετρες μου αρεσουν

πιο πολυ

Πισω αριστερα τι θα βαλεις?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...