Jump to content

Ξύλινη Λίμνη Στο Μπαλκόνι


Recommended Posts

Δεν απαντησες στο 3o αίτημα του samilias21!!!! Λίγες φωτογραφίες ακομα!!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Σε προλαβα!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχαχα πράγματι με προλαβες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

...Να και 3 νυχτερινές, αφού σας αρέσει τόσο πολύ (και πως να μην σας αρέσει, αφού είναι υπερπαραγωγή...είπαμε :sarcasm::sarcasm::sarcasm: )

post-23292-0-96861500-1365274382_thumb.jpgpost-23292-0-97670600-1365274388_thumb.jpgpost-23292-0-07327000-1365274395_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπραβο πανεμορφο :bigemo_harabe_net-64: :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο !!!! ευγε ευγε!!!

Link to comment
Share on other sites

Λέω εγώ τώρα μπορεί η μια πλευρά να γίνει με τζαμι ώστε να τα βλέπεις από το πλάι?

Διότι για να τα δεις στο μπαλκόνι πρέπει να πας να κάτσεις όρθιος από πάνω!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λέω εγώ τώρα μπορεί η μια πλευρά να γίνει με τζαμι ώστε να τα βλέπεις από το πλάι?

Διότι για να τα δεις στο μπαλκόνι πρέπει να πας να κάτσεις όρθιος από πάνω!

Νομίζω ότι αυτό που λες ίσως να είναι μια πολύ πολύ καλή ιδέα..... :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

μωρέ ότι μπορεί, μπορεί...αλλά θέλει αρκετή δουλειά, ίσως στο μέλλον κάτι να κάνουμε (λεφτά να έχουμε και υγεία πάνω απ' όλα)

κοιτάχτε ο γιαπωνέζος τί έχει κάνει στο μπαλκόνι

Link to comment
Share on other sites

μωρέ ότι μπορεί, μπορεί...αλλά θέλει αρκετή δουλειά, ίσως στο μέλλον κάτι να κάνουμε (λεφτά να έχουμε και υγεία πάνω απ' όλα)

κοιτάχτε ο γιαπωνέζος τί έχει κάνει στο μπαλκόνι

Αυτό να μου πεις όλα γίνονται... αλλά κάτι μου λέει ότι σύντομα θα το κάνεις και εσύ αυτό με το τζάμι...σου μπήκαν ιδέες νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

μωρέ ότι μπορεί, μπορεί...αλλά θέλει αρκετή δουλειά, ίσως στο μέλλον κάτι να κάνουμε (λεφτά να έχουμε και υγεία πάνω απ' όλα)

κοιτάχτε ο γιαπωνέζος τί έχει κάνει στο μπαλκόνι

Αν έχεις την διάθεση να το φτιάξεις είναι κάτι το πολύ όμορφο και είμαι σίγουρος πως θα σε αναμηφσει με το παραπάνω!

Προσωπικά είναι στα μελλοντικά μου σχέδια!

Άντε, μια απόφαση είναι, ξεκίνα!

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλή δουλειά .μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αυτό που λες ίσως να είναι μια πολύ πολύ καλή ιδέα..... :bigemo_harabe_net-66:

ξερεις πως το σκεφτηκα

φτιαχνεις το κουτι με πατο πλατη και πλαινα και μπροστα βαζεις τζαμι και το κολας με σιλικονι

νομιζω θα πετυχη

τι λες?

Link to comment
Share on other sites

μωρέ ότι μπορεί, μπορεί...αλλά θέλει αρκετή δουλειά, ίσως στο μέλλον κάτι να κάνουμε (λεφτά να έχουμε και υγεία πάνω απ' όλα)

κοιτάχτε ο γιαπωνέζος τί έχει κάνει στο μπαλκόνι

ακριβως αυτο σκεφτομουνα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν λέω πολύ ωραίος ο Γιαπωνέζος ...... :bigemo_harabe_net-122:

Αλλά δεν ήθελε και 2 φυτά για να δέσει?????

Έγινε επεξεργασία - xmode
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την διάθεση να το φτιάξεις είναι κάτι το πολύ όμορφο και είμαι σίγουρος πως θα σε αναμηφσει με το παραπάνω!

Προσωπικά είναι στα μελλοντικά μου σχέδια!

Άντε, μια απόφαση είναι, ξεκίνα!

τώρα έχουμε άλλες εργασίες...μόλις άλλαξα setup στο μικρό το 100άρι μέσα και περιμένω να στρώσει να βάλω νέα ψάρια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ενα μικρο update με περισσοτερα φυλλα νουφαρου και νεο "κηπο" απο κακτακια. Ωραιο; ποτε θα βγαλει ανθος το νουφαρο; και ισχυει οτι κραταει μονο 2-3 ημερες;post-23292-0-77846500-1367149431_thumb.jpgpost-23292-0-84218600-1367149442_thumb.jpgpost-23292-0-62707700-1367149458_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αληθεια τι ξυλο εχει χρησιμοποιηθει για τη λιμνη??Επισης αν βαλω ενα στρωμα mdf και ενα μασιφ ξυλο εξωτερικα,βερνικομενο και κανονικα με ελαστομερες απο μεσα παιζει προβλημα??

Link to comment
Share on other sites

φίλε ακριβώς έτσι το έχω κάνει. Ένα mdf μέσα. Το έξω είναι απλά διακοσμητικές τάβλες που το κάνουν και λίγο πιο παχύ.

Link to comment
Share on other sites

Αγορινα πραγματικα να 'σαι καλα που μου απαντησες.Επαθα(μου εκαναν) ζημια στο ενυδρειο που ειχα μεταφερει τα χρυσοψαρακια μου και τωρα στριμοχνωνται εδω και 6 μερες σε ενα ενυδρειο εφεδρο 10λιτρων,μιας και η αδερφη της κοπελιας μου(θα το τσακισω) πεδικλωθηκε στο ισιωμα και εριξε μια κορνιζα στο ενυδρειο(της κοπελας μου,καθοταν πιανοντας σκονη σε μια μερια του σπιτιου της και ανελαβα και το εφτιαξα για προσωρινο καταφυγιο για τα χρυσοψαρα μου)ραγιζοντας και προκαλοντας διαρροη στο πλαινο μερος του ενυδρειου και φορτωσα απευθειας τα ψαρακια μου και εψαχνα τροπο να το τακτοποιησω με μικρο κοστος γιατι πραγματικα εχουν περασει οι καιροι που μου περισσευαν.

Link to comment
Share on other sites

πρόσεξε μην πάθεις αυτό που έπαθα εγώ. Το γέμιζα 1 μήνα και είχε συνέχεια διαρροές. Είχα πάθει μεγάλη πλάκα, δεν μπορούσα να βρω με τίποτα από που έχανε. Έριξα 5 στρώματα ελαστομερές και τίποτα. Συνέχεια έχανε. Τελικά ήταν κάτι κουφό. Επειδή είναι στο μπαλκόνι του είχα βάλει κάτω 3 ποδαράκια για να είναι πιο πάνω από το πάτωμα. Και από το βάρος, το κάτω μέρος έκανε "λακούβα" και άνοιγε. Έτσι το γέμισα από κάτω με καδρόνια για να μην κάνει καμπύλη και τώρα μια χαρά. Αν μπορείς δηλαδή βάλτο στο πάτωμα χωρίς πόδια κλπ. Το ελαστομερές ρίξε 2-3 χέρια με 2-3 ημέρες διαφορά. Να στεγνώνει το ένα χέρι και μετά το επόμενο. Και στον πάτο βάλε 2 φύλλα mdf για σιγουριά

Link to comment
Share on other sites

Τι τυπου ελαστομερες πρεπει να χρησιμοποιησω και κατι ακομα αν κ εγινα λιγακι κουραστικος,μια αντλια συντριβανιου η οποια θα στελνει το νερο στο diy φιλτρο κ απο εκει καπως "μαγικα"(εχω σκεφτει κατι πολυ καλο) πισω στην λιμνη θα εχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Τελειο, πανεμορφο, υπεροχο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...