Jump to content

ψαροσυνθεση σε 120λιτρα


Recommended Posts

Ειναι πολλα τα ήδη να βρεις ποια ταιριάζουν με τις συνθηκες των neon και εσυ πρεπει να τις φτιάξεις.. και να τις κρατας σταθερες...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα κρατησεις το καλοκαιρι 25-26 βαθμους για τα panda? είναι λιγο δύσκολο και νομιζω τα sterbai ειναι πιο κατάλληλα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όμορφα ψαράκια τα sterbai. Εγώ πάντως, μιας και έχω τα ίδια περίπου λίτρα, διάλεξα τα πιο μικρά cory που μπορεσα να βρω:

Τα πηρα σε αρκετά μικρό μέγεθος,  και κατα τύχη μπήκε και ενα c. elegans χωρίς να το ξέρω ούτε εγώ ούτε ο πωλητής.  Αν ήξερα ότι υπήρχαν και άλλα c elegans, και μπορούσα να τα ξεχωρίσω στη γυάλα του μαγαζιού από τα trillineatus, θα τα προτιμούσα λόγω μεγέθους. Όσα μικρότερο τελικό μεγεθος τοσο μεγαλύτερο και πιο φυσιολογικό κοπάδι cory μπορουμε να εχουμε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

Το ενυδρειο ειναι 120λιτρα 80χ40χ40

IMG_20170611_191940.jpg

μια ερωτηση σιγουρα το ενυδρειο εχει τετοισ διαστασεις μ φαινονται μικροτερεσ εμενα και δν το κοβω για 120 λιτρα εκτοσ εαν δεν εχει βγει καλη η φωτογραφια για τα εσωτερικα φιλτρα μπορω να πω πως πιανουν χωρο σκεψου για ενα εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος Ba1a22 έγραψε:

μια ερωτηση σιγουρα το ενυδρειο εχει τετοισ διαστασεις μ φαινονται μικροτερεσ εμενα και δν το κοβω για 120 λιτρα εκτοσ εαν δεν εχει βγει καλη η φωτογραφια για τα εσωτερικα φιλτρα μπορω να πω πως πιανουν χωρο σκεψου για ενα εξωτερικο.

Η φωτο ειναι πολυ κοντινη... 

 

πριν 42 λεπτά, το μέλος theodor72 έγραψε:

Είναι όμορφα ψαράκια τα sterbai. Εγώ πάντως, μιας και έχω τα ίδια περίπου λίτρα, διάλεξα τα πιο μικρά cory που μπορεσα να βρω:

Τα πηρα σε αρκετά μικρό μέγεθος,  και κατα τύχη μπήκε και ενα c. elegans χωρίς να το ξέρω ούτε εγώ ούτε ο πωλητής.  Αν ήξερα ότι υπήρχαν και άλλα c elegans, και μπορούσα να τα ξεχωρίσω στη γυάλα του μαγαζιού από τα trillineatus, θα τα προτιμούσα λόγω μεγέθους. Όσα μικρότερο τελικό μεγεθος τοσο μεγαλύτερο και πιο φυσιολογικό κοπάδι cory μπορουμε να εχουμε.

θα τα κοιταξω μαρεσουν πολυ!!!!! ξερεις που μπορω να τα βρω ?

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος theodor72 έγραψε:

Είναι όμορφα ψαράκια τα sterbai. Εγώ πάντως, μιας και έχω τα ίδια περίπου λίτρα, διάλεξα τα πιο μικρά cory που μπορεσα να βρω:

Τα πηρα σε αρκετά μικρό μέγεθος,  και κατα τύχη μπήκε και ενα c. elegans χωρίς να το ξέρω ούτε εγώ ούτε ο πωλητής.  Αν ήξερα ότι υπήρχαν και άλλα c elegans, και μπορούσα να τα ξεχωρίσω στη γυάλα του μαγαζιού από τα trillineatus, θα τα προτιμούσα λόγω μεγέθους. Όσα μικρότερο τελικό μεγεθος τοσο μεγαλύτερο και πιο φυσιολογικό κοπάδι cory μπορουμε να εχουμε.

Νομιζω βρεικα elegans να τα προτιμισω?

Link to comment
Share on other sites

Ολα θελουν μεχρι 26°C, νομιζω τα sterbai ειναι πιο κατάλληλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα Sterbai δεν θα στα πρότεινα, από προσωπική εμπειρία. Είναι μεγάλα για το σύστημα σου. Τα elegans έχουν πολύ πιο ιδανικό μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θα έπρεπε να το κανει καν.... αλλα δεν τον πειθώ με με τιποτα.... εμεινα απο επιχειρήματα....

 

Αυτο το ψαρακι πως σου φαίνεται??

 

 

Έγινε επεξεργασία - Irakles
Link to comment
Share on other sites

Pseudomugil Furcatus

iriatherina werneri

 

Ακομα δυο πολυ ενδιαφέρον ψαρια που ειδα οτι στα πρότειναν....

Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδεια δεν μπορω να κρατισω τα νεον τοσο χαλια? εγω νομιζω καλα ειναι... εμενα μου τα προτειναν παιδεια με εμπειρια στο χομπι μονο εσυ εισαι αρνητικος

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Irakles έγραψε:

Εμπειρία???

ωρεα και αν το παμε ετσι ποτε θα βαλω? ποτε...... 

θα δοκιμασω την προκληση και με αρκετη φροντιδα πηστευω θα τα καταφερω!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια! σε λιγο καιρο που θα φιαξω aquascape και θα τελειοσω με ολα θα κανω παρουσιαση! :bigemo_harabe_net-117:

 

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...