Jump to content

Nano Reef 125lt(rio)


jumaru82

Recommended Posts

....

post-4702-1215012391_thumb.jpgpost-4702-1215012420_thumb.jpg

εχει επισης προστεθει ενα garden eel το οποιο ειναι υπεροχο αλλα ειναι λιγο δυσκολο να το φωτογραφισω ελπιζω να τα καταφερω τις επομενες μερες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 403
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nαι ειναι ομορφο.Ποιο ειναι?αυτο με τις βουλες spotted?Ειναι δυσκολος χαρακτηρας?τι τρωι?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ωραιο το ενυδρειο σου.

Την εφηλλια θα την εβγαζα απο το υποστρωμα και θα την εβαζα καπου στον βραχο με μετρια προς χαμηλη ροη νερου.

Να σου ζησουν...

Έγινε επεξεργασία - filrou
Link to comment
Share on other sites

Η εφηλλια θα ειναι εκει μονο για μια μερα ειναι μιας φιλης και περιμενω να περασει να τη παρει!

Venom αν ρωτας για το ψαρι λεγεται χελμον και ειναι πολυ δυσκολο δεν θα το επερνα αλλα μου το εκαναν δωρο!!Δεν τρωι τιποτα αλλο παρα μονο απο το βραχο απταισιες και κατεψιγμενη τροφη με το καιρο!!Μεχρι ωρας παει καλα φτου φτου μην το ματιασω!!!

Οσο για το garden ειναι αυτο post-4702-1215024843_thumb.jpg δεν ειναι το δικο μου :thumbup::):(;)

Έγινε επεξεργασία - jumaru82
Link to comment
Share on other sites

Η εφηλλια θα ειναι εκει μονο για μια μερα ειναι μιας φιλης και περιμενω να περασει να τη παρει!

Venom αν ρωτας για το ψαρι λεγεται χελμον και ειναι πολυ δυσκολο δεν θα το επερνα αλλα μου το εκαναν δωρο!!Δεν τρωι τιποτα αλλο παρα μονο απο το βραχο απταισιες και κατεψιγμενη τροφη με το καιρο!!Μεχρι ωρας παει καλα φτου φτου μην το ματιασω!!!

Οσο για το garden ειναι αυτο post-4702-1215024843_thumb.jpg δεν ειναι το δικο μου :thumbup::):(;)

Ναι,για το ψαρι ρωτησα... :bigemo_harabe_net-180:

Link to comment
Share on other sites

Venom αν ρωτας για το ψαρι λεγεται χελμον και ειναι πολυ δυσκολο δεν θα το επερνα αλλα μου το εκαναν δωρο!! Στο γραφω βρε πιο πανω! :blink::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!!!Βρηκα με τι τρελενετε το χελμον μου!!Με τις γαριδες που ριχνω στη ανεμωνη μου!!Υπαρχει προβλημα εκτος απο τα ΝΟ3 να ριχνω μιση στην ανεμωνη και μιση να τρωει το χελμον και τα αλλα που ξιλοτσιμπανε??Thx και σορυ για τις χαζες αποριες μου!

Link to comment
Share on other sites

δηλ πάλι την ίδια ποσότητα θα ρίχνεις … απλά θα τη μοιράζονται περισσότερα στόματα ?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ!!!Βρηκα με τι τρελενετε το χελμον μου!!Με τις γαριδες που ριχνω στη ανεμωνη μου!!Υπαρχει προβλημα εκτος απο τα ΝΟ3 να ριχνω μιση στην ανεμωνη και μιση να τρωει το χελμον και τα αλλα που ξιλοτσιμπανε??Thx και σορυ για τις χαζες αποριες μου!

Δεν μου λες Γιάννη, ποιος θα είναι ο χορτασμένος και ποιος ο πεινασμένος στο τέλος ?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::thumbup::thumbdown: ολοι οι καλοι θα τρωνε...Τασο ταιζω μιση γαριδα καθε τρεις μερες την ανεμωνη γιατι ειναι baby ακομα, απλα καθε δυο τρεις μερες θα ριχνω και μια εξτρα και για το χελμον αρα περισσοτερες γαριδες.Προς το παρον παντως τα ΝΟ3 δεν μου ξεφευγουν παρολο το ταισμα που κατω και τη κατεψηγμενη!Εχω μαξ 30 στις δυο εβδομαδες που κανω πλεον 40λτ αλλαγη! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα οτι τα ΝΟ3 πρέπει να τα ρίξεις...

Link to comment
Share on other sites

Jum,βαλε καμμια φωτο με το χελμον.Οταν τρωει μονο το βλεπεις?ειναι ντροπαλος ε?

Link to comment
Share on other sites

Οχι το βλεπω αρκετα ηταν ντροπαλο στην αρχη αλλα τωρα ειναι μια χαρα ολο εξω και βολταρη!!Απιθανο ψαρι το εχω ερωτευτη και αν στην αρχη ημουν πολυ ανχομενος με τη πορεια του νομιζω οτι παει μια χαρα!!!Φτου φτου!!!Ουπς και φωτο ξεχασα...

post-4702-1215344820_thumb.jpgpost-4702-1215344842_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - jumaru82
Link to comment
Share on other sites

Οχι το βλεπω αρκετα ηταν ντροπαλο στην αρχη αλλα τωρα ειναι μια χαρα ολο εξω και βολταρη!!Απιθανο ψαρι το εχω ερωτευτη και αν στην αρχη ημουν πολυ ανχομενος με τη πορεια του νομιζω οτι παει μια χαρα!!!Φτου φτου!!!Ουπς και φωτο ξεχασα...

post-4702-1215344820_thumb.jpgpost-4702-1215344842_thumb.jpg

εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν το πιστευετε αλλα το χελμον εχει εξελιχτει σε απιστευτο ψαρακι τρωει κυριολεκτικα απο το χερι μου!!!Τρωει απιστευτα πολυ και την πεφτει και στα αλλα οταν του περνουν την τροφη του!Τι να πω εχω τρελαθει με το ψαρι!Ειναι το πιο ζωηρο ειναι συνεχεια εξω και εχει κανει και τα αλλα να βγαινουν μαζι του επιτελους βλεπω τα ψαρια μου στο ενυδρειο!!!Εχω κατενθουσιαστει τελικα ευτυχως που μου το εκαναν εστω και χωρις να ξερουν δωρο γιατι διαφορετικα δεν υπυρχε περιπτωση να το αγοραζα μονος μου με ολα αυτα που γραφονται και ακουγονται και δυστηχως δεν θα ειχα την χαρα που εχω τωρα βλεποντας το να αντιδρα ετσι φτου του φτου του!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να τον χαίρεσαι!!! :blink: Αντε με ολα αυτά να ξεφοβηθούμε και οι υπόλοιποι...Μπράβο για το κοινωνικότατο ψαρακι σου!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι chelmon .. ψαξ’το καλύτερα .. μάλλον κρύβεται μέσα του εξωγήινο πλάσμα που θέλει να εισβάλει στο ενυδρείο σου :thumbup: .. από το Σείριο ίσος ..έχε το νου σου .. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Salt σοβαρα μιλας παιζει.... :blink::thumbup::thumbup: παντως το ξερω οτι ειναι δυσκολο να το πιστεψει οποισδηποτε γι'αυτο και ετοιμαζω επιχειρηση viδeo την ωρα που τρωει απο την χειρα μου :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Η εφηλλια θα ειναι εκει μονο για μια μερα ειναι μιας φιλης και περιμενω να περασει να τη παρει!

Venom αν ρωτας για το ψαρι λεγεται χελμον και ειναι πολυ δυσκολο δεν θα το επερνα αλλα μου το εκαναν δωρο!!Δεν τρωι τιποτα αλλο παρα μονο απο το βραχο απταισιες και κατεψιγμενη τροφη με το καιρο!!Μεχρι ωρας παει καλα φτου φτου μην το ματιασω!!!

Οσο για το garden ειναι αυτο post-4702-1215024843_thumb.jpg δεν ειναι το δικο μου :thumbup::blink::thumbdown::thumbup:

Το Garden δεν θελει πολυ βαθυ υποστρωμα ? Μπορουμε να εχουμε ενα με 10-12 cm μονο?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γεγονος το video του alien chelmon :thumbup::thumbdown: ειναι uploaded και περιμενοι τα commet σας!!! :thumbdown::blink::thumbdown::thumbup: !!!

Να προσθεσω οτι η βιντεοσκοπηση εγινε μπροστα σε 3 ατομα!!Το ψαρι δεν καταλαβαινει τιποτα!!!Α!!!Και να ζητησω προκαταβολικα συγγνωμη για τον ηχο!@!! :thumbup::thaman::thaman: :bigemo_harabe_net-179:

link :

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...