Jump to content

Nano Reef 54l


kostas disc

Recommended Posts

  • 1 month later...

καλησπέρα μετά απο καιρό παλι εδώ για μια ερωτησουλα!!!!απόκτησα ενα mandarin fish το οποιο παντα μου αρεσε αλλα γνωρίζοντας οτι θελει αρκετα κοππιποδα και τετοιους οργανισμους γενικα να ρωτησω αν και υπαρχουν στο ενυδρειο μου αρκετα κοππιποδα αν μπορουν να συντηρήσουν ενα τετοιο ψαρι και αν μπορει να δεχτει αλλη τροφη εκτος απο αυτη.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ προκαταβολικα :closedeyes::thumbup::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μετά απο καιρό παλι εδώ για μια ερωτησουλα!!!!απόκτησα ενα mandarin fish το οποιο παντα μου αρεσε αλλα γνωρίζοντας οτι θελει αρκετα κοππιποδα και τετοιους οργανισμους γενικα να ρωτησω αν και υπαρχουν στο ενυδρειο μου αρκετα κοππιποδα αν μπορουν να συντηρήσουν ενα τετοιο ψαρι και αν μπορει να δεχτει αλλη τροφη εκτος απο αυτη.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ προκαταβολικα :closedeyes::thumbup::hysterical::hysterical:

Εγω ειχα μανταρινο για ενα χρονο κ τον ταιζα κατεψηγμενα αρτεμια κ ετρωγε κ κοπιποδα απο τον βραχο.Το παν ειναι ναπεφτει φαι εκει που ειναι κ να ειναι κλειστη η κυκλοφορια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μετά απο καιρό παλι εδώ για μια ερωτησουλα!!!!απόκτησα ενα mandarin fish το οποιο παντα μου αρεσε αλλα γνωρίζοντας οτι θελει αρκετα κοππιποδα και τετοιους οργανισμους γενικα να ρωτησω αν και υπαρχουν στο ενυδρειο μου αρκετα κοππιποδα αν μπορουν να συντηρήσουν ενα τετοιο ψαρι και αν μπορει να δεχτει αλλη τροφη εκτος απο αυτη.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ προκαταβολικα :thumbup::hysterical::hysterical::hysterical:

Κωστή καλησπέρα ,

Αν έχεις πολλά κοπιποδα μια χαρά θα είναι το μανταρινάκι σου , αρκεί να μην έχεις κανένα ανταγωνιστή στο φαγητό π,χ six line άλλες τροφές που μπορεί να δεχτεί είναι αρτεμια και Cyclops. :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Κωστή καλησπέρα ,

Αν έχεις πολλά κοπιποδα μια χαρά θα είναι το μανταρινάκι σου , αρκεί να μην έχεις κανένα ανταγωνιστή στο φαγητό π,χ six line άλλες τροφές που μπορεί να δεχτεί είναι αρτεμια και Cyclops. :closedeyes:

Εχω ακουσει κι εγω οτι μπορει να δεχτουν τροφη,δεν το εχω δει ομως.Γι'αυτο επιφυλασομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

2 μηνες εχουνε περασει και ο μανταρινος super!!!ταιζω με shrimp ocean nutrition φυσικα και ολα καλα!!σας παρουσιαζω και μια οχι και τοσο καλη φωτο απο αποψη αναλυσης με την προσθηκη 1 xenia και 2 κιλα βραχο επιπλεων!!!

post-1660-1241901938_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:bowdown: Συγχαρητήρια κ από μένα για το όμορφο ενυδρείο σου.

Το κοράλλι που είναι μέσα ο ένας clown τι είδος ειναι, είναι σαρκόφυτο ή ανεμώνη? Ανήκει στα reef safe?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

;) Συγχαρητήρια κ από μένα για το όμορφο ενυδρείο σου.

Το κοράλλι που είναι μέσα ο ένας clown τι είδος ειναι, είναι σαρκόφυτο ή ανεμώνη? Ανήκει στα reef safe?

Ευχαριστώ.

Toadstool Leather Coral μαλακο κοραλι ειναι και το ψαρακι ειναι percula.ευχαριστω για τα καλα σου λογια :thumbup::D

Link to comment
Share on other sites

οταν γιορτάζεις εχει και τα καλα του!!!!!!στην μέση το δωρακι απο την συζυγο!!!Montipora aequituberculata ;):thumbup::D

post-1660-1242922877_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

οταν γιορτάζεις εχει και τα καλα του!!!!!!στην μέση το δωρακι απο την συζυγο!!!Montipora aequituberculata :thumbup::D:D

χρονια πολλα και καλοριζικη η νεα σου μοντι κωστα...... ;)

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλοριζικη η νεα σου μοντι κωστα...... :thumbup:

ευχαριστω φιλε να εισαι καλα ;) θα τα πουμε συντομα :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

πριν απο λίγες μέρες έγινε ένας "πόλεμος"στο ενυδρείο αφού έπεφταν τα παντα :thumbup::thumbup: τελικά έγινε υποχρεωτικά ξαναστησιμο και αφού ειχα και μια βλάβη στην αντλία του skimmer όλα ξαναπαίρνουν τον δρόμο τους......

υ.γ σταθη ευχαριστώ για το κουράγιο που μου έδωσες ήμουν έτοιμος να σταματήσω... :thumbup:

post-1660-1245094271_thumb.jpg

post-1660-1245094342_thumb.jpg

post-1660-1245094372_thumb.jpg

post-1660-1245094407_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν απο λίγες μέρες έγινε ένας "πόλεμος"στο ενυδρείο αφού έπεφταν τα παντα :thumbup::thumbup: τελικά έγινε υποχρεωτικά ξαναστησιμο και αφού ειχα και μια βλάβη στην αντλία του skimmer όλα ξαναπαίρνουν τον δρόμο τους......

υ.γ σταθη ευχαριστώ για το κουράγιο που μου έδωσες ήμουν έτοιμος να σταματήσω... :bowdown:

Εύγε !!!!

Από ότι καταλαβαίνω .... σου ήρθε το adsl !!!!

Απλα μας αρέσουν ... επειδή μας ταλαιπωρούν ...!!!

Ποτε δεν κατάλαβα γιατί λένε οτι τα ενυδρεία σε χαλαρώνουν !!!!

Να ρωτήσουν εμένα !!! :bowdown:

Εγώ συνέχεια ,όταν κοιτάω το ενυδρείο ... σκέπτομαι να το σκαλίσω !!! :thumbup:

Μα για αυτό κάναμε θαλασσινά ενυδρεία ... για να έχουμε φουρτούνες ... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!να ρωτησω......εχω ενα Bubble Coral, White

(Plerogyra sinuosa) και ταιζω μια φορα την εβδομαδα με tropic marin pro-coral zooton + pro-coral reef snow ειναι ενταξει η θελει και τιποτα αλλο????ενα brain που εχω ταιζω και με κατεψυγμενη αρτεμια..μηπως θελει και αυτο???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!να ρωτησω......εχω ενα Bubble Coral, White

(Plerogyra sinuosa) και ταιζω μια φορα την εβδομαδα με tropic marin pro-coral zooton + pro-coral reef snow ειναι ενταξει η θελει και τιποτα αλλο????ενα brain που εχω ταιζω και με κατεψυγμενη αρτεμια..μηπως θελει και αυτο???

καποιος να συμβουλευτώ???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!να ρωτησω......εχω ενα Bubble Coral, White

(Plerogyra sinuosa) και ταιζω μια φορα την εβδομαδα με tropic marin pro-coral zooton + pro-coral reef snow ειναι ενταξει η θελει και τιποτα αλλο????ενα brain που εχω ταιζω και με κατεψυγμενη αρτεμια..μηπως θελει και αυτο???

θα την φάει :thumbup:

δεν θα πει όχι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

κλείνεις τους κυκλοφορητές και με μια σύριγγα ( χωρίς την βελόνα ) ταίζεις.....

Link to comment
Share on other sites

κλείνεις τους κυκλοφορητές και με μια σύριγγα ( χωρίς την βελόνα ) ταίζεις.....

ευχαριστω θα προσπαθησω σημερα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και κατι ακομα...μου βγηκε μια κοκκινηλα σαν κυανοβακτηριο μοιαζει αλλα δεν ξερω μπορειτε να μου πειτε τι ειναι???οι τιμες ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα και ξαφνικα εμφανιστηκε αυτο!!!!!!!το μονο καλο ειναι οτι επνηξε εως τελους την bryobsis που με ταλαιπωρουσε!!!!!αναμενω με λαχταρα :thumbup:

post-1660-1245270262_thumb.jpg

post-1660-1245270314_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

κλείνεις τους κυκλοφορητές και με μια σύριγγα ( χωρίς την βελόνα ) ταίζεις.....

ευχαριστω θα προσπαθησω σημερα!!!!!!!!

εγω παλι κωστη την ταιζο με ανοιχτους τους κυκλοφοριτες,στους υφαλους δεν νομιζο να σταματανε τα ρευματα οταν τρεφοντε τα κοραλια, (και μιλαμε για τρελη ροη 3500λιτρα σε 100 λιτρα ενυδρειο) και την ταιζω με μικρα κομματακια γαριδας αναμεσα στις φουσκες της

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...