Jump to content

Καλντερα Σαντορίνης


kixlidatos

Recommended Posts

Χαρά στο κουράγιο σου φίλε!!! :)

Αναμένουμε πανοραμικές με το αποτέλεσμα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 406
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασιλη καταρχας μπραβο.... σου ευχομαι να το χαιρεσαι ακομα περισσοτερο! :bowdown::bowdown::buttrock:

Θελω να σε ευχαριστησω και μεσα απο το φορουμ για την προσφορα σου :):) .... και βεβαια να σου θυμησω οτι περιμένουμε φωτογραφίες απο το νεο setup του ενυδρειου με τα ψαρια μεσα!! :buttrock::buttrock::D

καλη συνεχεια...

Έγινε επεξεργασία - Africanos
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη ελπιζω να το χαρεις ακομα περισσοτερο!Νομιζω αξιζε η "ταλαπωρία".

Περιμένουμε και φωτογραφίες με ολο το ενυδρειο και τα ψαρια!!

Καλημερα Πριγκιπα(συγνωμη που δεν ξερω το ονομα σου,Θα το μαθω ομως)Πραγματι αξιζε η ολη ταλαιπωρια.Καταρχας αλλαξαν συμπεριφορα,ψαρια που σπανια κατεβαιναν κατω τωρα ειναι σχεδον παντα κατω και βοσκουν.

2ον εγινε πολυ ποιο ομορφο και φυσιολογικο το ενυδρειο,εδεσαν και χρωματικα οι πετρες.3ον επειδη σκουραινε το ολο ενυδρειο,απο την επομενη μερα εγινε κρυσταλο το νερο,τετοια διαυγεια νερου δεν ειχα ποτε.

Το μονο αναμενομενο αρνητικο ειναι οτι οι Συνοδοντιδες δεν πλησιαζουν την αμμο,Τα ειχα βαλει στην αρχη σε 60αρι ενυδρειο αλλα μετα ειδα οτι το ενυδρειο ηταν μικρο και τα ξαναεβαλα στο μεγαλο,μαλλον εκανα λαθος.

Χαρά στο κουράγιο σου φίλε!!! :bowdown:

Ξεχαστηκα και νομισα οτι ειμαι 20 χρονων :D

Αναμένουμε πανοραμικές με το αποτέλεσμα!!! :bowdown:

Βασιλη καταρχας μπραβο.... σου ευχομαι να το χαιρεσαι ακομα περισσοτερο! :buttrock::buttrock::buttrock:

Θελω να σε ευχαριστησω και μεσα απο το φορουμ για την προσφορα σου :):) .... και βεβαια να σου θυμησω οτι περιμένουμε φωτογραφίες απο το νεο setup του ενυδρειου με τα ψαρια μεσα!! :D:hysterical::hysterical:

καλη συνεχεια...

Σευχαριστω Διονυση,εγινε κουκλι το ενυδρειο.Να σου ζησουν τα ζουρζουβιλια(ετσι τα ελεγε η γυναικα μου)

Link to comment
Share on other sites

Απλά , ένα πολύ μεγάλο Μπράβο!!! Σου αξίζουν τα καλύτερα, σε σένα και στα τυχερά σου ψάρια!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω τον φίλο Κιχλιδάτο, που μου έδωσε την ευκαιρία, να μοιραστώ μαζί του αυτή την όμορφη εμπειρία. Για μένα ήταν ένα πολύ καλό μάθημα!Δούλεψε από το πρωί μέχρι το βράδυ, με πολύ οργάνωση και μελετημένες κινήσεις! Η βοήθεια της καλής του, ήταν σημαντικότατη! Μπράβο σας!

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω τον φίλο Κιχλιδάτο, που μου έδωσε την ευκαιρία, να μοιραστώ μαζί του αυτή την όμορφη εμπειρία. Για μένα ήταν ένα πολύ καλό μάθημα!Δούλεψε από το πρωί μέχρι το βράδυ, με πολύ οργάνωση και μελετημένες κινήσεις! Η βοήθεια της καλής του, ήταν σημαντικότατη! Μπράβο σας!

Ασε τα ψοφια ,αν δεν ησουν εσυ μεχρι τωρα θα το εφτιαχνα :):bowdown:

σευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολές...Ανυπομονω να το δω με το νερό κρύσταλο!

Link to comment
Share on other sites

Αδελφια Αφρικανοι,επιτελους σας παρουσιαζω το σχεδον ολοκληρομενο ενυδρειο μου (εχει μεινει μονο η ανασυνθεση των ψαριων).

Μετα απο πολυ κοπο ,κουραση και ψαξιμο,βρηκα την αμμο που μου αρεσει κατω απο τα ποδια μου και τζαμπα. :blush:

Την εβαλα μεσα και σας την δειχνω.

Βεβαια δεν απεφυγα την κουτσουκελα,αν και σας ρωτησα δεν μου απαντησατε και την εκανα.

Ειχα φτιαξει ενα 60αρι πριν ενα μηνα, με την αμμο αυτη και για να δω πως θα ειναι στο ματι μου και για να βαλω μεσα τους συνοδοντιδες,γιατι καπου ειχα διαβασει οτι τα μουστακια τους ειναι πολυ ευαισθητα.Τους εβαλα μεσα ,αλλα μετα απο δυο μερες τους λυπηθηκα γιατι ηταν και οι τρεις μαζεμενοι σε μια γωνια και ετρωγαν ελαχιστα.Τελικα τους ξαναεβαλα μεσα και τωρα τα δυο μαναρια μου εχουν ασπρη μουσουδα,μαλλον μολυνθηκαν απο τον αστρωτο βυθο.Αν ξερετε τι πρεπει να κανω πεστε μου παρακαλω :D

Ευχαριστω ολη την Αφρικανικη ομαδα,γιατι με αυτους τους ανθρωπους εφτιαξα ενα ενυδρειο, και να μου αρεσει και τα ψαρακιαμου να ειναι χαρουμενα

Ειδικα τον Κυριο Καρυδα,τον Κυριο Γεωργιου,τον Prince τον Dimitrio τον Δια,ας με συγχωρεσουν καποιοι που ξεχασα να αναφερω.

Επισης να ευχαριστισω τον φιλο μου Ηλια (ILIASVLS που εδω μεσα τον γνωρισα)γιατι η βοηθεια του ηταν πολυ συμαντικη για την αλλαγη που εκανα.

:thumbup::hysterical:

Και τωρα :blink: σας το παρουσιαζω :hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραίο έγινε το ενυδρείο! να το χαίρεσαι! :thumbup:

την άμμο την μάζεψες από παραλία?

Σευχαριστω για τα καλα σου λογια.

Ναι αλλα μην περιμενεις να σου πω απο που.Αμα ερθεις στα μερη μου εχω καμια 60αρια κιλα κοσκινισμενη ετοιμη να σου δωσω. :D

Link to comment
Share on other sites

Είδες η άμμος ,άλλαξε όλη η εικόνα προς το καλύτερο βέβαια, του ενυδρείου.

:D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Κιχλιδατε! Είναι πραγματικά υπέροχο! Είμαι τυχερός που μπορώ να το θαυμάζω και από κοντά!

Link to comment
Share on other sites

Ισως το πιο ομορφο malawi ενυδρειο που εχω δει... Σ Υ Γ Χ Α Ρ Η Τ Η Ρ Ι Α

Η αμμος ειναι καταπληκτική . . .

Link to comment
Share on other sites

Ισως το πιο ομορφο malawi ενυδρειο που εχω δει... Σ Υ Γ Χ Α Ρ Η Τ Η Ρ Ι Α

Η αμμος ειναι καταπληκτική . . .

Να εισαι καλα Διονυση,ημουν μεταξυ αραγωνιτη και αυτης,αλλα οταν ειδα απο κοντα τον αραγωνιτη,δεν μου αρεσαι και πολυ.Με αυτην εχω ενα προβλημα γιατι μου εριξε το ΡΗ στο 7,8,αλλα θα βρω τροπο να το ανεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη μια ερωτηση γιατι εχω ερωτευτει!!! :D:thumbup::hysterical: το μαυρο ψαρι με την πορτοκαλι ουρα τι ειναι???

οσο για το ph βαλε κοραλι τριμενο στο φιλτρο ή buffer.. στη θεση σου θα προτιμουσα κοραλι...

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη μια ερωτηση γιατι εχω ερωτευτει!!! :D:thumbup::hysterical: το μαυρο ψαρι με την πορτοκαλι ουρα τι ειναι???

οσο για το ph βαλε κοραλι τριμενο στο φιλτρο ή buffer.. στη θεση σου θα προτιμουσα κοραλι...

Αν καταλαβα σωστα ειναι το Borley θηλυκο,το αρσενικο του ειναι με μπλε κεφαλι,ειναι ποιο πανω σε φοτο

Link to comment
Share on other sites

Ναι γι αυτο μιλουσα... το βρήκα στο νετ .... copadichromus borley

πολυ ομορφο και στα 2 φυλα ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι γι αυτο μιλουσα... το βρήκα στο νετ .... copadichromus borley

πολυ ομορφο και στα 2 φυλα ...

Ειναι πολυ ομορφα ψαρια,και το καλο εναι οτι κολυμπουν πολυ στην επιφανεια,δεν ειναι στης σπηλιες και γεμιζουν το ενυδρειο.Τωρα ξεκινισαν τιν χορο και που ξερεις αν εχω μικρα μπορει να βγαλω μια αγγελια :D

Link to comment
Share on other sites

Πολλη καλο !!!

Να το χαιρεσαι και εσυ και τα ψαρακια σου :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...