Jump to content

Παλαιό Ενυδρείο


ΗΛΙΑΣ ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ

Recommended Posts

Χαίρομαι Ηλία που όλα πάνε καλά.

Εύχομαι σύντομα να το καμαρώνεις, όπως το επιθυμείς.

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 836
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άντε ωραία ρε Ηλία!!!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά!!!

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Ηλια πραγματικα μπραβο...η επιμονη σου σε εκανε να ξεπερασεις τοσα και τοσα προβληματα και απ οτι φαινεται βρισκεσαι σε πολυ καλο δρομο!!

Καλη συνεχεια!!

Μακαρι να μπορεσεις να ερθεις στο 2ημερο Σεμιναριο με τον Dr. Shimek το Σαββατοκυριακο! Θα ειναι μια πολυ καλη εμπειρια !

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα οτι θα έχει και μετάφραση δήλωσα παρουσία!!! γιατί καταλαβαίνεις, άλλο να διαβάζεις με το πάσο σου ένα κείμενο και να βγάζεις κάποιο συμπέρασμα , και άλλο η ζωντανή ομιλία!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα οτι θα έχει και μετάφραση δήλωσα παρουσία!!! γιατί καταλαβαίνεις, άλλο να διαβάζεις με το πάσο σου ένα κείμενο και να βγάζεις κάποιο συμπέρασμα , και άλλο η ζωντανή ομιλία!!!

:thumbup::bowdown: Εκτος απο την ομιλία θα υπαρξει και χρονος για ερωτησεις και συζητηση !

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να είμαι και την δεύτερη μέρα στο σεμινάριο, βέβαια όπως περίμενα δεν πήρα πολλά, λόγω του ότι ακούσαμε ήταν για REEF ενυδρεία, όμως παρ'ολα αυτά πήρα μερικά πραγματάκια που με απασχολούσαν, πρώτα η θερμοκρασία και μετά το φιλτράρισμα του ενυδρείου, ας ελπίσουμε οτι θα μας βοηθήσουν στην συνέχεια του χόμπυ μας!!!

Κατά τα άλλα πέρασα πολύ καλά, και είδα φίλους που είχα καιρό να δώ, ελπίζω να τα πούμε με όλους σε κάποια συνάντηση του AQUAZONE!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχθές μπήκε και ένας Ναυαρχούκος (μικρός) στο ενυδρείο μου, άντε να δούμε πώς θα πάμε αυτή τη φορά!!!

Έγινε επεξεργασία - ΗΛΙΑΣ ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε...αν και αυτη την φορα ειμαι πιο αισοδοξος απο ποτε... :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μικρός....

Αν θέλω το πιστεύω.

Άντε να σου ζήσει, ο νέος.

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό!!!

Με τόσους Ναύαρχους που έχουν περάσει από το ενυδρείο σου εγώ θα το ονόμαζα ΓΕΝ !!! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό!!!

Με τόσους Ναύαρχους που έχουν περάσει από το ενυδρείο σου εγώ θα το ονόμαζα ΓΕΝ !!! :buttrock:

Και να δεις το περίεργο, όλοι παίρνουν δυσμενή μετάθεση ρε γαμώτο!!! Χά! Χά!

Όσο για το μέγεθος είναι περίπου 7 πόντους!!

Έγινε επεξεργασία - ΗΛΙΑΣ ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι, όλα πάνε καλά στο σύστημα μέχρι στιγμής, όμως δεν έχω λάμπα UV (δεν βρίσκω ανταλακτική) και είμαι 4 μήνες χωρίς UV δεν ξέρω εάν θα έχω επιπτώσεις, προσπαθώ να βάλω μια Ελληνική λάμπα με πατέντα!!!

Και πολύ θα ήθελα να έβγαζα αυτό το damsel που κυνηγάει το παφεράκι μου!!

Έγινε επεξεργασία - ΗΛΙΑΣ ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ηλια ευχαριστα τα νεα που μας λες.Μην ασχολυθεις με την uv δεν ειναι απαρετιτη και σε ενα συστημα σαν το δικο σου στην φαση που ειναι για εμενα μονο ασταθεια μπορει να φερει... :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Θανάση και εγώ έτσι λέω, εξάλλου παρήγγειλα μια η οποία θα έρθει σε 2 μήνες, οπότε μέσα είμαι. Τα ψάρια μου τρώνε όλα (πλην του πάφερ) ότι τους ρίξω, ο σκοτωμός όμως γίνεται όταν κρατάω με το χέρι ένα κομμάτι κατεψυγμένο για πάφερ μιλάμε αυτό το πάφερ δεν φαντάζεσαι τι δυνατά σαγόνια έχει, μου δαγκώνει συνέχεια το χέρι.

Οι μετρήσεις είναι κάτι παραπάνω απο καλές, εκτός PH που είναι μόνιμα στο 8.

Link to comment
Share on other sites

To 8 σε νέο ενυδρείο fish only είναι καλό νούμερο γιατί σε περίπτωση που ξεφύγει κάποια στιγμή η αμμωνία για κάποιο λόγο, όσο χαμηλότερο είναι το PH τόσο λιγότερο τοξικό είναι το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλές γιορτές και χρόνια πολλά σ’εσένα και στα ψαράκια σου. :D

ΥΓ. Εντάξει είναι τώρα, πάνε καλά ?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στρώσαμε, δεν είχα απώλειες εδώ και 2 μήνες!!! Ελπίζω να συνεχιστή η τύχη μου!!! και πάλι εύχομαι σε όλους Χρόνια Πολλά Υγεία και Ευτυχία!!! θα τα πούμε σύντομα!

Έγινε επεξεργασία - ΗΛΙΑΣ ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ
Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά Ηλία ;)

.. εύχομαι στο νέο έτος να αποκτήσεις ένα πεντάτονο ενυδρείο να βάλεις τα ψάρια των ονείρων σου .. :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό θα είναι ενυδρείο!!! είσαι στο μυαλό μου, αλλά θα πρέπει να έχω και βοηθό γιατί δεν με ακούει πιά!!(η μέση!).

Έγινε επεξεργασία - ΗΛΙΑΣ ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...