Jump to content

Νεο ενυδρειο και... χρώματα!!!


Recommended Posts

Ειπαμε Αντωνη ταιζεις καθε μερα λιγη ποσοτητα μια φορα την ημερα για να διατηρεις την βιολογια .

Υ,Γ. Σου εχω στηλει 2 P.M.κοιταξετα .

Section mode : Αγαπητοί φίλοι θα ήθελα να πω οτι είναι καλό όποιες οδηγίες δίνονται ,να γράφονται δημοσίως για να τις βλέπουν και οι νεώτεροι φίλοι.Τα θέματα γράφονται γιατί έχουν εκπαιδευτικό χαρακτήρα και για τους επόμενους.

Εδώ λαμβάνουν μέρος όποιοι Αφρικάνοι θέλουν ας σεβαστούμε τον κόπο τους και ας τα γράφουμε όλα φανερά.

Ευχαριστώ :)

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντώνη αποφάσισες ποιά ψάρια θα φιλοξενησεις ; ,γιατί εδώ βλέπω οτι άρχισες μια προσπάθεια στρωσιμάτος αλλά ψάρια ,ποιά θα έιναι ;

:):(

Link to comment
Share on other sites

Πάμε παρακάτω... σήμερα μόλις γυρίσω σπιτι γεμίζω... Αν δε μου αρεσει με νερο μεσα όπως θα βγεί, αδειάζω και αλλάζω θέση στις πέτρες...

Λοιπον.. περνω λάστιχο και γεμίζω.. ταυτόχρονα ρίζνω και αντιχλώριο, σωστα?

Μετά, πήρα φίλτρο eheim 2075. Βγάζω απο τα σακουλλακια τα υλικα, τα βάσω στα καλαθάκια, και το γεμιζω νερό τον κουβά. μέσα ρίχνω τα βακτηρίδια όπως λενε οι οδηγίες (microlibe)... Κάτι έχει ενα κουμπί σαν τρόμπα.. τι κανει αυτοο???

Παρεπιπτώντος τι ειναι αυτα ρε παιδια? πολύ ωραια!

και αυτα τελεια :

Το εχει γραψει τι του αρεσει .

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Αντώνη αν έχεις καταλήξει σε malawi έχω την εντύπωση οτι τα labido βρέθηκαν ,φτάνει να έλθεις την επόμενη Τετάρτη στη συνάντηση στο AZM.

:)

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Αντώνη αν έχεις καταλήξει σε malawi έχω την εντύπωση οτι τα labido βρέθηκαν ,φτάνει να έλθεις την επόμενη Τετάρτη στη συνάντηση στο AZM.

:)

Θα ερθω στη συνάντηση. Τι εννοείς βρέθηκαν???

Δε ξερω τι να παρω εχω μπερδευτει (κλασσικα) :(

Στη συναντηση θα προσπαθησω να ερθω θελω παρα πολυ να σας γνωρίσω όλους...

Link to comment
Share on other sites

Section mode : Αγαπητοί φίλοι θα ήθελα να πω οτι είναι καλό όποιες οδηγίες δίνονται ,να γράφονται δημοσίως για να τις βλέπουν και οι νεώτεροι φίλοι.Τα θέματα γράφονται γιατί έχουν εκπαιδευτικό χαρακτήρα και για τους επόμενους.

Εδώ λαμβάνουν μέρος όποιοι Αφρικάνοι θέλουν ας σεβαστούμε τον κόπο τους και ας τα γράφουμε όλα φανερά.

Ευχαριστώ :)

Νομιζω οτι γραφει καθαρα πια ειναι η οδηγια μου σε αυτο που ρωταει ο Αντωνης . Τα P.M.ειναι ασχετα με τις οδηγιες αλλα επειδη ειχαν περασει μερες χωρις να απαντησει καταλαβα οτι δεν τα εχει δει γι'αυτο του τα υπενθυμισα .

Link to comment
Share on other sites

Θα ερθω στη συνάντηση. Τι εννοείς βρέθηκαν???

Δε ξερω τι να παρω εχω μπερδευτει (κλασσικα) :)

Στη συναντηση θα προσπαθησω να ερθω θελω παρα πολυ να σας γνωρίσω όλους...

Αυτο ακριβως που λεει. :(

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Αντώνη αν και λίγο καθυστερημένα.....το ενυδρείο σου έγινε πολύ καλό απο πλευράς στησίματος :thumbup:

Αυτο που εννοει ο Κ.Σωκράτης είναι οτι στο Aquazone meeting point υπάρχουν έξι μωρά labido που την Τετάρτη σε περιμένουν :)

Πρέπει όπωσδήποτε να έρθεις λοιπόν τόσο εσύ όσο και όσοι συμμετήχαν στο συγκεκριμένο θέμα.

:(:thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Αντώνη αν και λίγο καθυστερημένα.....το ενυδρείο σου έγινε πολύ καλό απο πλευράς στησίματος :helpsmilie:

Αυτο που εννοει ο Κ.Σωκράτης είναι οτι στο Aquazone meeting point υπάρχουν έξι μωρά labido που την Τετάρτη σε περιμένουν :)

Πρέπει όπωσδήποτε να έρθεις λοιπόν τόσο εσύ όσο και όσοι συμμετήχαν στο συγκεκριμένο θέμα.

:(:thumbup::thumbup:

ok αρα το meeting θα είναι προς τιμή μου!! :thumbup::ninja::rasp: οκ θα προσπαθήσω να έρθω, θέλω πολύ να τα πουμε απο κοντα!!!

6 μωρά??? Αν ειναι αδερφια ξαναζευγαρώνουν?? (συγνώμη χαζή ερώτηση αλλά όντως θέλω να μάθω)

Link to comment
Share on other sites

ok αρα το meeting θα είναι προς τιμή μου!! :(:thumbup::thumbup: οκ θα προσπαθήσω να έρθω, θέλω πολύ να τα πουμε απο κοντα!!!

6 μωρά??? Αν ειναι αδερφια ξαναζευγαρώνουν?? (συγνώμη χαζή ερώτηση αλλά όντως θέλω να μάθω)

Ελα και θα δείς :)http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=50020

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη χάρηκα που σε γνώρισα!Βέβαια στη δουλειά πήγα κομμάτια αλλά χαλάλι... :)

Ελπίζω να χαρείς το ενυδρείο και να τα πούμε πάλι από κοντά.

Πιστεύω οτι πετύχαμε ότι καλύτερο μπορούσαμε,την επόμενη φορά που θα διαλέξεις πέτρες πάντως μην πας μόνος σου... :(

Link to comment
Share on other sites

Αντώνιε μια παράκληση θέλω να κάνω , αν θα έλθεις την Τετάρτη θα ήθελα από την Δευτέρα Βραδυ να το ξερουμε, υπάρχει λόγος οσον αφορά το στρώσιμο του ενυδρείου.Δεν θα μπω τώρα σε λεπτομέρειες ,περιμένω την Δευτέρα να μας πεις.

:)

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη χάρηκα που σε γνώρισα!Βέβαια στη δουλειά πήγα κομμάτια αλλά χαλάλι... :)

Ελπίζω να χαρείς το ενυδρείο και να τα πούμε πάλι από κοντά.

Πιστεύω οτι πετύχαμε ότι καλύτερο μπορούσαμε,την επόμενη φορά που θα διαλέξεις πέτρες πάντως μην πας μόνος σου... :(

να τις αλλάξουμε???? εβαλα αλλη μια επανω επανω να κρυβει το φιλτρο....

εντω μεταξυ νομιζω το φιλτρο ειναι πατατα.. εριξα τροφη απο χθες κ ακομα αιωρειται μεσα.... αλλες εχουν κατσει στα βραχια απο προχθες...

Link to comment
Share on other sites

Αντώνιε μια παράκληση θέλω να κάνω , αν θα έλθεις την Τετάρτη θα ήθελα από την Δευτέρα Βραδυ να το ξερουμε, υπάρχει λόγος οσον αφορά το στρώσιμο του ενυδρείου.Δεν θα μπω τώρα σε λεπτομέρειες ,περιμένω την Δευτέρα να μας πεις.

:)

ΟΚ Αφεντικό!! 99% εκτώς απροοπτου που μπορει να προκυψει την Τεταρτη.. παντως 99% θα ερθω.!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε Αντωνη τι νομιζες θα εβγενε η βιολογια να φαι την τροφη οχι βεβαια αστα ολα πανε καλα .

Link to comment
Share on other sites

Ρε Αντωνη τι νομιζες θα εβγενε η βιολογια να φαι την τροφη οχι βεβαια αστα ολα πανε καλα .

οχι νομιζα οτι η τροφη επρεπε να παει στο φιλτρο κ να κανει εκει παιχνιδι.. τωρα απλα σαπιζειι στο πλαι διπλα στις πετρες...

Link to comment
Share on other sites

να τις αλλάξουμε???? εβαλα αλλη μια επανω επανω να κρυβει το φιλτρο....

εντω μεταξυ νομιζω το φιλτρο ειναι πατατα.. εριξα τροφη απο χθες κ ακομα αιωρειται μεσα.... αλλες εχουν κατσει στα βραχια απο προχθες...

Μην πειραζεις τις πετρες ,θα αρχισουμε παλι απο την αρχη,και θα φαμε κατσαδα απο τα αφεντικα :(

οχι νομιζα οτι η τροφη επρεπε να παει στο φιλτρο κ να κανει εκει παιχνιδι.. τωρα απλα σαπιζειι στο πλαι διπλα στις πετρες...

Αυτο θελουμε για να αρχισει ο κυκλος αζωτου,αλλα μην βαζεις πολυ τροφη,2-3 φυλαρακια ανα 2-3 μερες :)

Link to comment
Share on other sites

Αν τα φιλτρα τραβουσαν ολες τις ακαθαρσιες και υπολειμματα,δεν θα χρειαζοταν ποτε να κανουμε σκουπα.Τωρα που το σκεφτομαι καλα θα ηταν :)

Link to comment
Share on other sites

Άντε, το σήριαλ του στησίματος τελείωσε :)

Με το καλό και τα ψάρια!

Φώτη φτιάξε ομάδα άμεσης επέμβασης ΑΖ για αγχωμένους :(

Ωραίο στησιματάκι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αντώνιε μια παράκληση θέλω να κάνω , αν θα έλθεις την Τετάρτη θα ήθελα από την Δευτέρα Βραδυ να το ξερουμε, υπάρχει λόγος οσον αφορά το στρώσιμο του ενυδρείου.Δεν θα μπω τώρα σε λεπτομέρειες ,περιμένω την Δευτέρα να μας πεις.

:)

Αντώνη σήμερα είναι Τρίτη οι labido σε περιμένουν ,απλά πες μας στο σίγουρο οτι θα έλθεις για δούμε λίγο το λεγόμενο στρώσιμο :(:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αν τα φιλτρα τραβουσαν ολες τις ακαθαρσιες και υπολειμματα,δεν θα χρειαζοταν ποτε να κανουμε σκουπα.Τωρα που το σκεφτομαι καλα θα ηταν :)

τι σκούπα???

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη σήμερα είναι Τρίτη οι labido σε περιμένουν ,απλά πες μας στο σίγουρο οτι θα έλθεις για δούμε λίγο το λεγόμενο στρώσιμο :):(

ναι θα ερθω πιθανοτατα

πως θα δουμε το στρωσιμο??? τι να δω?? παω να μετρησω

Link to comment
Share on other sites

ναι θα ερθω πιθανοτατα

πως θα δουμε το στρωσιμο??? τι να δω?? παω να μετρησω

Ελα εσυ,και εχουμε κουβεντα να κανουμε :)

Link to comment
Share on other sites

cl 0,8

no2 0

no3 15

Gh 5

kh 7

ph 7.5

Link to comment
Share on other sites

Τι σκεύασμα έχεις από βακτηρίδια ; και ποιά η θερμοκρασία του ενυδρείου σου ; :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...