Jump to content

Νεο ενυδρειο και... χρώματα!!!


Recommended Posts

Καλα πας βαλε αλλη μια στωση απο εξω απο αυτες για να παρει υψος ο λοφος .

Τις ασπρες αστες για το τελος για ντεκορ αν θα θες .

Παιδια οι πέτρες που έχω μέσα τώρα ειναι 110 κιλά. Αν τις βάλω όλες έιναι ακριβώς 168 κιλά, όσα αγόρασα σήμερα...

Είμαστε ΣΙΓΟΥΡΟΙ οτι η βάση του κινεζικου τα αντεχει???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι υψος εχει το ενυδρειο ; γιατι αυτες φαινοντε για 50-60 κιλα (συμφωνα με το υψος )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι πέτρες που έχω μέσα τώρα ειναι 110 κιλά. Αν τις βάλω όλες έιναι ακριβώς 168 κιλά, όσα αγόρασα σήμερα...

Είμαστε ΣΙΓΟΥΡΟΙ οτι η βάση του κινεζικου τα αντεχει???

σχεδον 200 κιλα..φοβάμαι εγω.

Link to comment
Share on other sites

σχεδον 200 κιλα..φοβάμαι εγω.

70αρι ειναι το υψος...

οσες αγορασα σημερα (δεν ειναι ολες μεσα) ειναι 170 κιλα...

για να γινουν οπως λεμε πρεπει να μπουν ολες...

μηπως κανει μπαμ???

να φτιαξω καμια κατασκευουλα background με πολυορεθανη οπως εχει κανει ενας φιλος εδω???

Φανταστικη δουλεια...

κ να μη βαλω τοσες κοτρονες μεσα.. να περνανε τα ψαρια απο τα σπηλαια της πολυοραθανης κ κανα δυο αληθινα

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο πολυουρεθανη δεν ξερω ; παω πασο .

:thumbup::):thumbup::(:thumbup:

Εχει πολυ υψος το ενυδρειο για αυτο φαινοντε λιγες .

Έγινε επεξεργασία - johnm62
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι μαρτυριο....

εχω γεμισει το ενυδρειο με ολες τις πετρες, εχω κατα υδρωσει...

τα βγαζω ολα δεν παει

θα το πεταξω απο το παραθυρο

Κωστη που εισαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι περνα περιμενωωωωωω με την πετρα στο χερι :(:thumbup::thumbup::thumbup::ninja:

(α ρε ξεφυγαμε) :)

Link to comment
Share on other sites

Κωστα πηγενε για βοηθεια οταν μπορεσεις στο ζηταμε :thumbup::thumbup::ninja:

ολοι μαζι γιατι μας βλεπω :):(:thumbup:

Βαλε φοτο με ολες τις πετρες .

Έγινε επεξεργασία - johnm62
Link to comment
Share on other sites

Οι πέτρες πάνε για φούντο. ΔΕ ΣΤΕΚΟΝΤΑΙ.....

Μιλησα με τον Φώτη... μου ειπε να αφησω 4 cm κενά για να κανουν σπηλιές... ΠΩΣ ρε παιδια πως???

Εχω φαει μια βδομαδα να ανακατευω πετρες...

Εχω παθει ψυχωση...

Παω στον ΕΡΜΗ στο κορωπι να παρω πετρες... 5 φορές πήγα... Η πρώτη επιστροφή λιανικής ήταν η δικιά μου! Δεν ειχε ξανακανει ποτε!

Μετά παω στον ΕΡΜΙΣ με τον αγαπητό κύριο Γιάννη να πάρω πέτρες (βριλλήσια), δεν εχει...

Μετά περνάω απο γλυφάδα και βλέπω Μεσιτικό Ερμής.... Βλέπω παντού ΕΡΜΗ! Στο σαλονι πέτρες Ερμής, στην κουζίνα πέτρες Ερμης, στο αυτοκίνητο χώμα απο τις πέτρες Ερμής, στον καμπινέ Ερμής, στην μπανιέρα χώμα απο Ερμής

Και τέλος η αποθέωση....

post-43010-1310593878_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αύριο 22:00 σε θέλω με 5 μπύρες στο ψυγείο,στη σωστή θερμοκρασία.Χάπια δε θα έχω πάρει μην τα μπερδέψω...

Ή θα φτιάξουμε ενυδρείο ή θα παίξουμε πεντόβολα με τόσες πέτρες.... Όσοι πιστοί προσέλθετε,φέρτε μαντήλια να κλάψουμε όλοι παρέα και από ένα ποτήρι νερό.Αύριο το ενυδρείο θα στηθεί. :)

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη καλημερα .

Αν ειναι πολλες οι πετρες μην στεναχωριεσε κοιτα τον αλλο που κρεμισε την μαντρα για να φτιαξει ενυδρειο τι εφτιαξε :post-19315-1310625716_thumb.jpg

Ασχετα με την πλακα τωρα με την βοηθεια των παιδιων του φορουμ ολα θα τελοιοσουν με εξαιρετικο αποτελεσμα .Θα το βλεπεις και θα το χαιρεσαι .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή στο σπάρισμα στο συγκεκριμένο θέμα γιατί μπαίνοντας κάποιος να διαβάσει χάνεται ,προσοχή λοιπόν επι της ουσίας η κουβέντα

:)

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ανοιξα το φιλτρο, εχω παρει το εχαιμ 2075

Νομιζω οτι ειναι σπασμενο κατι μεσα.. μπορειτε να δειτε? ειναι απο κατω ο μηχανισμος. δειχνει οτι εχει ενα πλαστικακι που ειναι σπασμενο.. εχει κανεις το ιδιο να μου πει?

Ευχαριστω!

Λεω για το σημειο αριστερα στο κεντρο που κανει το ασπρο.. φαινεται λιγο στη φωτο.. οπως κανει το οβαλ, στην περιμετρο του. φαινεται λευκο αλλα ειναι σαν κατι να εχει σπασει..

πλζ χελπππ!

post-43010-1310657084_thumb.jpg

post-43010-1310657096_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - antoniosthegr8
Link to comment
Share on other sites

για βαλε και μια φωτογραφία στο σημείο που κουμπώνει η κεφαλή. Θελω να δω αυτό που έχει σπασει ποια ήταν η χρήση του

Link to comment
Share on other sites

Πετατο Αντωνη πετατο (σηκω αχρηστε να το πιασεις 4 μερες ταβλι πεζεις κουνισου το πεταει) :)

Αντωνη κοιτα εκει που κουμπωνει αυτο που μας δειχνεις εχει καποια τρυπουλα που παει αυτο που φαινετε οτι εχει σπασει ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σπάσει τίποτα.Ξεθύμασμα από το καλούπι είναι.Δες στο 0:43

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σπάσει τίποτα.Ξεθύμασμα από το καλούπι είναι.Δες στο 0:43

Ρε φιλε ειλικρινα εχω μια μεγαλη απορία... ΠΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΕΙΣΑΙ ΠΟΣΟ!

Θα ρθεις αποψε για πετροπολεμο??? Μπορεις!? Να βοιηθησεις να το βαλουμε μπρος... ελα κανε το ψυχικο κερναω πιτσα και μπυρα μετα! Τι λες?

*οχι εχει σπασει λοιπον.. στο γραφικο που εστειλες εχει κατι σα μυτουλα... εμενα ειναι πλακε σπασμενο...σωστα???

Έγινε επεξεργασία - antoniosthegr8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή στο σπάρισμα στο συγκεκριμένο θέμα γιατί μπαίνοντας κάποιος να διαβάσει χάνεται ,προσοχή λοιπόν επι της ουσίας η κουβέντα

:)

Βαση του παραπάνω και λόγο ότι το θέμα είχε εξαντληθεί αρκετά τις τελευταίες ημέρες, καθαρίστηκε ωστε να βγάζει κάποιο νόημα και να είναι ευανάγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

Στο θεματικο της Αφρικης ποτε δεν εχει ξαναγινει να παρατηρηθουν τοσα σπαμ σε καποιο θεμα.Σε αυτο το θεμα υπηρξε μεγαλη ανοχη,λογω της βιασυνης και του χιουμορ του ιδιου του φιλου μας.

Καποια στιγμη επρεπε να καθαριστει το θεμα,και πιστευω καλως καθαριστηκε ωστε να κρατηθει η ουσια της προσπαθειας του στησιματος του ενυδρειου.

Δεν τιθεται θεμα εξουσιας,πιστεψε με.

:)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι όπως είπε και πιο πάνω ο Στράτος δεν είναι θεμα εξουσίας προς θεού, είναι θέμα όμως σειράς και στοιχειωδών κανόνων.Τα πολλά σπαμ καταστρέφουν τα θέματα και θα καθαριστουν όσα οι συντονιστές τα θεωρούν οτι είναι για καθάρισμα.

Για όσους δεν ξέρουν ή δεν θυμούνται τους υπενθυμίζω την παλία ανακοίνωση που βρίσκεται σε ισχύ

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=45057&hl=

Link to comment
Share on other sites

Στο θεματικο της Αφρικης ποτε δεν εχει ξαναγινει να παρατηρηθουν τοσα σπαμ σε καποιο θεμα.Σε αυτο το θεμα υπηρξε μεγαλη ανοχη,λογω της βιασυνης και του χιουμορ του ιδιου του φιλου μας.

Καποια στιγμη επρεπε να καθαριστει το θεμα,και πιστευω καλως καθαριστηκε ωστε να κρατηθει η ουσια της προσπαθειας του στησιματος του ενυδρειου.

Δεν τιθεται θεμα εξουσιας,πιστεψε με.

:)

Η απαντηση ειναι αυτη και θα καθαριστουν όσα οι συντονιστές τα θεωρούν οτι είναι για καθάρισμα

Και βρησκετε κατω απο την δικη σου απαντηση και οχι απο εμενα

Τα πιστευω μας στο συγκεκριμενο θεμα ειναι διαφορετικα και εδω : http://www.aquazone.gr/forums/index.php?act=boardrules δεν γραφει τιποτα για ευγενη και χιουμοριστηκα spam

Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση ειναι αυτη και θα καθαριστουν όσα οι συντονιστές τα θεωρούν οτι είναι για καθάρισμα

Και βρησκετε κατω απο την δικη σου απαντηση και οχι απο εμενα

Τα πιστευω μας στο συγκεκριμενο θεμα ειναι διαφορετικα και εδω : http://www.aquazone.gr/forums/index.php?act=boardrules δεν γραφει τιποτα για ευγενη και χιουμοριστηκα spam

Εγω ειπα την αποψη μου.(Ισως κακως την ειπα)!!!

Απο εκει και περα,επειδη δεν θελεις μαλλον να καταλαβεις,εγω σταματω εδω,και ας αναλαβουν οι αρμοδιοι συντονιστες να σε πεισουν για το ηθος της συγκεκριμενης κατηγοριας.

:)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Γιάννη δεν υπάρχει λόγος να το τραβάμε στα άκρα. Το θέμα καθαρίστηκε και όχι μόνο από δημοσιεύσεις μελών, αλλά και συντονιστών. Τον λόγο τον εξήγησε ο Στράτος παραπάνω που δεν είναι τυχαίος σε αυτή την κατηγορία.

Όσο για κανονισμούς κλπ υπάρχει ξεκάθαρα το εξής:

ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Διαγραφή «Θεματικής Ενότητας» ή Δημοσίευσης

Διαγραφή Θεματικής Ενότητας ή Δημοσίευσης γίνεται μόνον από τους διαχειριστές ή τους συντονιστές της κατηγορίας.

Για να πραγματοποιηθεί διαγραφή πρέπει να συντελεί έστω ένας από τους κάτωθι λόγους :

• Να είναι εκτός θέματος

Ας βοηθήσουμε όλοι μας τον Αντώνη στην προσπάθεια που κάνει να φτιάξει το ενυδρείο του.

:)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι όπως είπε και πιο πάνω ο Στράτος δεν είναι θεμα εξουσίας προς θεού, είναι θέμα όμως σειράς και στοιχειωδών κανόνων.Τα πολλά σπαμ καταστρέφουν τα θέματα και θα καθαριστουν όσα οι συντονιστές τα θεωρούν οτι είναι για καθάρισμα.

Για όσους δεν ξέρουν ή δεν θυμούνται τους υπενθυμίζω την παλία ανακοίνωση που βρίσκεται σε ισχύ

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=45057&hl=

Φαίνεται οτι δεν διαβάστηκε η ανακοίνωση η οποία είναι σαφής.Τα σπαρίσματα είναι σπαμαρίσματα και υπάρχει και σχετική αν θέλετε ανοχή από την στιγμή όμως οπου δεν υπάρχει μέτρο πρέπει να γίνουν τα δέοντα.

Δνε θα γράψω τίποτα άλλο απλά ποστ που θεωρούνται άσχετα θα σβηστούν.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε με αγωνία τις φωτογραφίες με το αποτέλεσμα του στησίματος... τόση αγωνία τόσο άγχος άντε να δούμε και το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Μα ο σκοπος του thread ειναι να βοηθηθει ο Αντωνης :)

Αφου δεν τον ενοχλουσε το spam ας το αφηνατε να ριχναμε λιγο γελιο :thumbup:

Το παρακολουθω απο τις αρχη και περιμενω φωτογραφιες !!!!!

Πρεπει να ηταν δυσκολο βραδυ!!

Ελπιζω να μην κατεληξαν τα κουτακια τις μπυρας στο ενυδρειο για φωλιες :(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...