Jump to content

Νεο ενυδρειο και... χρώματα!!!


Recommended Posts

Μα ο σκοπος του thread ειναι να βοηθηθει ο Αντωνης :thumbup:

Αφου δεν τον ενοχλουσε το spam ας το αφηνατε να ριχναμε λιγο γελιο :wacko:

Το παρακολουθω απο τις αρχη και περιμενω φωτογραφιες !!!!!

Πρεπει να ηταν δυσκολο βραδυ!!

Ελπιζω να μην κατεληξαν τα κουτακια τις μπυρας στο ενυδρειο για φωλιες :ninja:

Παιδια ήταν απιστευτο όλο.. Καλύτερα να το μεταφέραμε σε μια πιο χιουμοριστικη ενότητα παρά που το σφάξαμε..

Χάθηκε όλο το συνέσθημα.. το πάθος.. η ίντριγκα της ακατάλληλης πέτρας... απο 17 σελίδες έμειναν 11...

:rasp::helpsmilie:

Κάποτε είχαμε διακόψει τον Χρ. Κυριαζή ενώ τραγούδαγε στον αερα, στο mega αν θυμάμαι... Είχε ιδρώσει και επρεπε να τον πουδράρουνε... όταν σταματήσανε, και τον πλησιάζει η μακιγιέζ, λέει με πολύ πόνο μέσα του " Ρε παιδια μη με σταματάτε, φεύγει το συναίσθημα, χανεται η στιγμή, το πάθος μου"... έτσι.. απο τοτε, 15 χρόνια περίπου πριν, κατάλαβα τι πραγματικά σημαίνει συναίσθημα...

Αυτό που ζήσαμε όλοι μαζί στον αγώνα μου να στήσω το ενυδρείο. Και ήρθε ο FotisLT, να σώστει την κατάσταση.

Ευχαριστώ τον FotisLT για όλη τη βοήθεια, την αγάπη του για το hobby και το ξενύχτι που έφαγε μαζί μου!!!

Είσαι ΠΡΩΤΟΣ FotlLT (το GT αλλάζει πλέον γίνεται LT = Lytrotis) ....

Κλεινοντας το θεμα μου, και ελπιζω να μη σφακτεί μέχρι να διαβαστεί απο όλους τους αγαπημένους μου φίλους εδώ και συμπαραστάτες στον αγώνα μου, θέλω να σας ευχαριστήσω όλους (τίτλοι τέλους). Αρχικά τον αγαπημένο Johnm62, που ήταν ο πρώτος που βοήθησε τον αγώνα, τον FotisLT που υλοποίησε το project, τον Άρχοντα Κιχλιδάτο που με έπεισε οτι "Once you go Black you never go Back" (Afrikanes), καθώς και ΟΛΟΥΣ όσους ήταν δίπλα μου σε αυτή τη δύσκολη στιγμή της ζωής μου!!! (Κωστή, Στράτο, Δημήτρη, Μιχάλη και άλλους)

Επειδή νομίζω οτι σας κούρασα πολύ σας αφήνω να ξεκουραστείτε....

Και όταν ξεκουραστείτε πάμε να στήσουμε και ένα μικρό θαλάσσινο.... :):(:thumbup::thumbup:

Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΟΡΗΓΙΑ

fsiooouuu (sound effect) ... Freessshhh

:blink:

Έγινε επεξεργασία - antoniosthegr8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 377
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φωτογραφία Αντώνη να δούμε πως έγινε :)

Έχουμε πολύ δουλειά ακόμη, τώρα πρέπει να διαλέξουμε ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη φωτογραφιες του αποτελεσματος δεν θα δουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια το απογευμα / βραδυ θα ανεβάσω απο το σπίτι...

Ρε παιδες μου ειπε ο FotisLT (λυτρωτής) να βάλω κατι ασφάλειες στην αεραντλία για να μην επιστρέφει το νερό (θα είναι χαμηλότερα το μηχάνημα απο ότι το ενυδρειο, δηάδλη απο κάτω... Τι είνα αυτα??? τα εχει πετσιτι η ωκεανος? θα παω απογευμα...

Ψαρια? αστα

εριξα τη μποχα μεσα για να ξεκινησει να στρωνει..

Παιδες θα κανω παραγγελια απο κουμουλους.. μου ειπε ο Φωτης να αδειασω τα πλαστικάκια που εχει κατω το φλιλτρο μου (2075 eheim) 2 συρτάρια και να βάλω σιφορακ. Τι άλλο να παρω απο κουμουλο? τι θα μου χρειαστει? υπαρχει καμια λιστα???

ΣΑΣ ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Βαλβιδα ανεπιστωφη λεγετε και φυσιολογικα θα εχει (να του πεις οτι ειναι για σωληνακι αερα)

Για το φιλτρο συνενοησου με τον φωτη που εχει δει τι εχεις .

Μην ξεχασεις να ταιζεις καθε μερα για την διατηρηση της βιολογιας .

Έγινε επεξεργασία - johnm62
Link to comment
Share on other sites

Αντωνη δεν παιζεσαι,τετοιο χιουμορ και αυτοσαρκασμο ,δεν εχω ξανα ζησει,καθε απαντηση σου ειναι και ενα βιβλιο.Παντα ετσι να εισαι στην ζωη σου φιλε μου.

:):(:thumbup:

Περιμενω φωτογραφιες οπσδηποτε.

Κυριοι mods ,το aquazon,εχασε πολλα λεφτα με τα πνευματικα δικαιωματα απο αυτο το θεμα,γιατι αν το εκανε βιβλιο ,θα γινοταν μπεστ σελερ,

Ειναι αιτημα λαου του aquazon και του συντακτη να επανελθει στην προτερα κατασταση αυτο το θεμα. :thumbup:

Please :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Βαλβιδα ανεπιστωφη λεγετε και φυσιολογικα θα εχει (να του πεις οτι ειναι για σωληνακι αερα)

Για το φιλτρο συνενοησου με τον φωτη που εχει δει τι εχεις .

Μην ξεχασεις να ταιζεις καθε μερα για την διατηρηση της βιολογιας .

Τι τροφή να πάρω? παω σε λιγο

Link to comment
Share on other sites

Τι τροφή να πάρω? παω σε λιγο

Αν κατάλαβα καλά ρωτάς για τροφή που θα ρίχνεις κατά το στρώσιμο; Αφού δεν γνωρίζεις τι ψάρια θα φιλοξενήσεις, πάρε μια σπιρουλίνα που θα την χρησιμοποιήσεις σε κάθε περίπτωση.

:)

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη δεν παιζεσαι,τετοιο χιουμορ και αυτοσαρκασμο ,δεν εχω ξανα ζησει,καθε απαντηση σου ειναι και ενα βιβλιο.Παντα ετσι να εισαι στην ζωη σου φιλε μου.

:):(:thumbup:

Περιμενω φωτογραφιες οπσδηποτε.

Κυριοι mods ,το aquazon,εχασε πολλα λεφτα με τα πνευματικα δικαιωματα απο αυτο το θεμα,γιατι αν το εκανε βιβλιο ,θα γινοταν μπεστ σελερ,

Ειναι αιτημα λαου του aquazon και του συντακτη να επανελθει στην προτερα κατασταση αυτο το θεμα. :thumbup:

Please :thumbup:

ΣΗΚΩΣΤΕ BACKUP ΟΣΟ ΠΡΟΛΑΒΕΝΕΤΕ....

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά ρωτάς για τροφή που θα ρίχνεις κατά το στρώσιμο; Αφού δεν γνωρίζεις τι ψάρια θα φιλοξενήσεις, πάρε μια σπιρουλίνα που θα την χρησιμοποιήσεις σε κάθε περίπτωση.

:(

Ούτε αυτά με γνωρίζουνε ακόμα... :)

Σπιρουλίνα έχω σε χάπια που έπερνα.. κανει? :thumbup:

Τι εννοεις δε γνωριζω τι θα βαλω??? Αφρικανες

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ήταν απιστευτο όλο.. Καλύτερα να το μεταφέραμε σε μια πιο χιουμοριστικη ενότητα παρά που το σφάξαμε..

Χάθηκε όλο το συνέσθημα.. το πάθος.. η ίντριγκα της ακατάλληλης πέτρας... απο 17 σελίδες έμειναν 11...

:thumbup::thumbup:

Κάποτε είχαμε διακόψει τον Χρ. Κυριαζή ενώ τραγούδαγε στον αερα, στο mega αν θυμάμαι... Είχε ιδρώσει και επρεπε να τον πουδράρουνε... όταν σταματήσανε, και τον πλησιάζει η μακιγιέζ, λέει με πολύ πόνο μέσα του " Ρε παιδια μη με σταματάτε, φεύγει το συναίσθημα, χανεται η στιγμή, το πάθος μου"... έτσι.. απο τοτε, 15 χρόνια περίπου πριν, κατάλαβα τι πραγματικά σημαίνει συναίσθημα...

Αυτό που ζήσαμε όλοι μαζί στον αγώνα μου να στήσω το ενυδρείο. Και ήρθε ο FotisLT, να σώστει την κατάσταση.

:thumbup:

Αγαπητέ Αντώνη απευθύνομαι πρώτα σε εσένα μιάς και είναι δικό σου το θέμα και κατόπιν προς όλα τα μέλη που συμμετήχαν στο θέμα αυτό.

Δεν έγινε καμια παρατήρηση σε κανέναν προσωπικά.Ούτε ένόχλησε κανείς κανέναν.Το θέμα σου σίγουρα ηταν και είναι εξαιρετικό και όλοι πιστεύω πως μοιραστήκαμε(έστω και εν μέρη) την αγωνία σου, για το στήσιμο του ενυδρείου σου.

Να είσαι σίγουρος πως όλοι απολαύσαμε τον χαβαλέ στο συγκεριμένο θέμα (μηδενός εξαιρουμένου) :) και όλοι θα χαρούμε με το αποτέλεσμα εξίσου.

Πιστεψέ με το παθος δεν χάθηκε, το πάθος τώρα αρχίζει και θα το δείς στην πορεία μόνος σου.

Θα ήθελα λοιπόν να σε παρακαλέσω, τόσο εσένα όσο και όλα τα μέλη να σεβαστούν τους κανόνες αυτού του forum αλλα πιο πολύ να σεβαστούν τα νεότερα μέλη που στο μέλλον θα χρειαστούν μια πληροφορία και θα προσπαθήσουν να διαβάσουν το θέμα σου, το οποίο αν έρθει στην αρχική του μορφή, θα είναι αδύνατον να τους βοθήσει.

Ειλικρινά σου εύχομαι να ολοκληρώσεις το ενυδρείο σου και να το κάνεις πραγματικά όμορφο όπως επιθυμείς.

:(

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτά με γνωρίζουνε ακόμα... :)

Σπιρουλίνα έχω σε χάπια που έπερνα.. κανει? :thumbup:

Τι εννοεις δε γνωριζω τι θα βαλω??? Αφρικανες

Προφανώς Αφρικάνες αλλά ποιές ;;; malawi , Τανγκανίκα ή βικτώρια ; :(

Έγινε επεξεργασία - ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Αν υποψιαστω οτι θα περιμενω μεχρι τις 24+00 για να ανεβασεις φωτογραφιες θα πεθάαανω .

Φοτο εδω και τωρα :):(:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Παμε να σοβαρευτουμε λιγο...

Λοιπον..

Εχθες με τον άρχοντα FotisGT γεμίσαμε ολα οκ.. Εριξα βακτήρια όσο έπρεπε απο αυτό που βρομοκοπαει.. το λάθος ειναι οτι δε το ανακάτεψα....βαλαμε κ φιλτρο να δουλευει

σημερα αλλαξα τα πλαστικακια του φιλτρου κ εβαλα σι(μ)φοραξ (αφου ειναι πανακριβο).... 2 λτ πηρα 44 ευρά.

τα ποτισα με το gel που μου εδωσε ο αρχοντας του Ωκεανου... ποτισα τα παντα εκει μεσα... το αφησα 2 ωρες ετσι κ μετα στο ρευμα...

Μετα, μεσα στο φιλτρο εριξα κ μισο μπουκαλακι απο αυτο που ειχε μεσα στο συμφοραξ... (starter και αυτό)..

Ολα καλα μεχρι εδω??

Τώρα: Ταιζω?? τι κανω??

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ταισε 1/3 κοφτο κουταλι γλυκου .

Βααααλε φωτο να παω για υπνο .

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ταισε 1/3 κοφτο κουταλι γλυκου .

Βααααλε φωτο να παω για υπνο .

αρα 2 flakes???? μόνο? πηρα την τερρα τροφή

post-43010-1310769845_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - antoniosthegr8
Link to comment
Share on other sites

Αντωνη καλημερα ωραια δουλεια κανατε . Εγω θα εβαζα ακομα 4 πετρες για τον λογο οτι αυτες οι 3-4 πετρες στη μεση ειναι μεν ωραιες στο ματι αλλα δεν ειναι λειτουργικες .Κοιτα την προταση μου .post-19315-1310796782_thumb.jpg

Τωρα βεβαια εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λεω και περι ορεξεως κολοκυθοπιτα .

Οσο για τα σβησιματα ..... :):(

Link to comment
Share on other sites

To στήσιμο είναι μια χαρά για κάποια είδη από την λίμνη Μαλάουι. ΄Εγινε πολύ ωραίο. Αντώνη θύμισε μας τις διαστάσεις του ενυδρείου για να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε σιγά σιγά και τα ψάρια που θα βάλεις μέσα.

:)

Link to comment
Share on other sites

To στήσιμο είναι μια χαρά για κάποια είδη από την λίμνη Μαλάουι. ΄Εγινε πολύ ωραίο. Αντώνη θύμισε μας τις διαστάσεις του ενυδρείου για να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε σιγά σιγά και τα ψάρια που θα βάλεις μέσα.

:)

1,20 x 45 x 65 υψος...

για παμεεεε

*πειτε μου τι κανω ενδιαμεσα.. ταιζω?? εριξα λιγο εχθες...

Έγινε επεξεργασία - antoniosthegr8
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλα τα παιδιά που βοήθησαν τον Αντώνη :) .... να μην πετάξει το ενυδρείο από το παράθυρο :thumbup: (τσάμπα τόσες ώρες τάβλι... :thumbup: )

Αντώνη καλορίζικο είναι υπέροχο και με τη βοήθεια και τις συμβουλές των παιδιών θα γίνει ακόμα καλύτερο όταν μπουν και τα "αφρικανάκια" :(

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε Αντωνη ταιζεις καθε μερα λιγη ποσοτητα μια φορα την ημερα για να διατηρεις την βιολογια .

Υ,Γ. Σου εχω στηλει 2 P.M.κοιταξετα .

Link to comment
Share on other sites

και το νερο βρωμαει σα βοθρος...

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη το καθε μερα ειναι πολυ,ριχνε καθε 3 μερες 2-3 φυλαρακια μεσα. :)

Εσυ ποσο εριξες?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...