Jump to content

Νέο θαλασσινό ενυδρείο


yiannossavva

Recommended Posts

:):D:D:P φιλε το εργαλειο ειναι τρελο πρωχορα με μεγαλη προσοχη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 416
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τους άσπρους βράχους δεξιά και τους άσπρους μαλιαρούς αριστερά που τους βρήκες?

Link to comment
Share on other sites

Οσο μεγάλη ήταν η υπομονή σου στη κατασκευή του ενυδρείου τόσο μεγαλύτερη ήταν η ανυπομονησία σου στο να βάλεις ψάρια και ανεμώνες???

Θαυμάσια τα ψάρια σου!!!

Το μόνο, που μπορώ να ευχηθώ από δω και μπρος, είναι....καλή τύχη.

Να δώσει κι ο Θεός....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον σας.

Έχετε δίκαιο ότι βιάστηκα λίγο

Ο λόγος είναι ότι παρήγγειλα τα ψάρια και έπρεπε να τα παραλάβω.

Προσέχω πολύ το φαί.

Μετρήσεις θα κάνω σήμερα.

Το σκιμερ μαζεύει αρκετή βρομιά και το νερό είναι κρύσταλλο.

Σκάφτομε να βάλω όζον

Πια είναι η γνώμη σας

Γιάννος Σάββα

Link to comment
Share on other sites

Σκάφτομε να βάλω όζον

Πια είναι η γνώμη σας

Γιάννος Σάββα

Νομίζω, ότι δεν είναι απαραίτητο το όζον στο στάδιο ωρίμανσης, που βρίσκεται το σύστημά σου.

Αργότερα, ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννο καλορίζικα τα ψαράκια αλλά βιάστηκες. Τα περισσότερα από τα ψάρια που έβαλες όπως τα trigger τα boxfish και filefish χρειάζονται αρκετή ποσότητα κατεψυγμένης τροφής κάτι που είναι απαγορευτικό σε αυτό το στάδιο του ενυδρείου σου.

Θέλω να με ακούσεις σοβαρά για κάποια ψάρια που επέλεξες και είναι ωρολογιακή βόμβα για το ενυδρείο σου. :D

Πρώτη δυστυχώς λάθος επιλογή Balistapus undulatus η Orange-lined Triggerfish.Από το γένος των trigger αυτό το ψάρι μαζί με το queen trigger είναι τα πιο επιθετικά η μάλλον φονικές μηχανές. Μόλις ξεψαρώσει εντελώς με το νέο ενυδρείο θα αρχίσει να κλαδεύει ψάρια. Έχει επίσης την κακιά συνήθεια με το στόμα του να μετακινεί κομμάτια βράχου πολλαπλάσια του μεγέθους του και να τα πετάει όπου βρει με τους κινδύνους που εγκυμονούν από αυτό.

Άκρος φιλική επιλογή να το απομακρύνεις το συντομότερο όσο όμορφο και να φαίνεται που είναι αν θες ηρεμία στο ενυδρείο που τόσο κουράστηκες να το στήσεις.

Διάβασε για αυτό το ψάρι εδώ

http://species.fishindex.com/species_1680b...riggerfish.html

http://www.manband-archive.com/triggers/catalogue/index.html

Η δεύτερη λάθος επιλογή είναι το Cephalopholis miniata σαν grouper όταν φτάσει το κατάλληλο μέγεθος θα καταπίνει ότι μπορεί και δυστυχώς ο γιατρός σου μάλλον θα είναι από τα πρώτα θύματα.

Σκέψου αυτά που σου έγραψα με διάθεση άκρος φιλική. :)

Υ.Γ Όμορφες photo. :D

Link to comment
Share on other sites

Γιάννο καλορίζικα τα ψαράκια αλλά βιάστηκες. Τα περισσότερα από τα ψάρια που έβαλες όπως τα trigger τα boxfish και filefish χρειάζονται αρκετή ποσότητα κατεψυγμένης τροφής κάτι που είναι απαγορευτικό σε αυτό το στάδιο του ενυδρείου σου.

Θέλω να με ακούσεις σοβαρά για κάποια ψάρια που επέλεξες και είναι ωρολογιακή βόμβα για το ενυδρείο σου. :D

Πρώτη δυστυχώς λάθος επιλογή Balistapus undulatus η Orange-lined Triggerfish.Από το γένος των trigger αυτό το ψάρι μαζί με το queen trigger είναι τα πιο επιθετικά η μάλλον φονικές μηχανές. Μόλις ξεψαρώσει εντελώς με το νέο ενυδρείο θα αρχίσει να κλαδεύει ψάρια. Έχει επίσης την κακιά συνήθεια με το στόμα του να μετακινεί κομμάτια βράχου πολλαπλάσια του μεγέθους του και να τα πετάει όπου βρει με τους κινδύνους που εγκυμονούν από αυτό.

Άκρος φιλική επιλογή να το απομακρύνεις το συντομότερο όσο όμορφο και να φαίνεται που είναι αν θες ηρεμία στο ενυδρείο που τόσο κουράστηκες να το στήσεις.

Διάβασε για αυτό το ψάρι εδώ

http://species.fishindex.com/species_1680b...riggerfish.html

http://www.manband-archive.com/triggers/catalogue/index.html

Η δεύτερη λάθος επιλογή είναι το Cephalopholis miniata σαν grouper όταν φτάσει το κατάλληλο μέγεθος θα καταπίνει ότι μπορεί και δυστυχώς ο γιατρός σου μάλλον θα είναι από τα πρώτα θύματα.

Σκέψου αυτά που σου έγραψα με διάθεση άκρος φιλική. :)

Υ.Γ Όμορφες photo. :D

tan efxaristo poli gia ton xrono sou

to triger tha ton vgalo

oso gia ton orfo tha to riskaro na ton afiso na do tin antidrasi toy gia liges meres

einai to omorfotero psari pou exo sto tank mou

Efxaristo poli

Link to comment
Share on other sites

tan efxaristo poli gia ton xrono sou

to triger tha ton vgalo

:D:)

oso gia ton orfo tha to riskaro na ton afiso na do tin antidrasi toy gia liges meres

einai to omorfotero psari pou exo sto tank mou

Πραγματικά είναι πανέμορφο ζωντανό.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννο καλα κανεις και ακους τον TAN...δεν νομιζω να υπαρχει αλλος χομπιστας στην Ελλαδα με της γνωσεις του στα Agressive ψαρια... Εχει δοκιμασει απο πρωτο χερι τα παντα :)

Ο Ροφος (η ορφος) σιγουρα ειναι υπεροχος...αλλα πειναει πολυ :D

Link to comment
Share on other sites

Γιαννο καλα κανεις και ακους τον TAN...δεν νομιζω να υπαρχει αλλος χομπιστας στην Ελλαδα με της γνωσεις του στα Agressive ψαρια... Εχει δοκιμασει με το πρώτο χερι τα παντα :)

ευτυχώς του έχει μείνει το δεύτερο .. :D:D:P

Link to comment
Share on other sites

Συμπατριώτη μου, δυστυχώς θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους και θα σου πω και εγώ ότι βιάστηκες να βάλεις τόσα ψάρια σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα. Στο fish only μου μετά από 6 μήνες λειτουργίας έχω 3 ψαράκια και θα προσθέσω ξανά τον Ιανουάριο. ΥΠΟΜΟΝΗ είμαι σίγουρος ότι διαθέτεις καθώς όλο αυτό το υπέροχο στήσιμο δεν θα υλοποιούνταν χωρίς πολύ πολύ υπομονή!!! Τέλος, επειδή έχω δουλέψει ροφούς σε συνθήκες εκτροφής, να σου πω πως είναι ένα πανέμορφο και ήσυχο ψάρι που λατρεύει την ησυχία και θέλει να έχει το δικό του σκιερό μέρος για να νιώσει ασφαλής. Τώρα, όσο αφορά το τάϊσμα του, να ξέρεις πως αν πεινάσει δεν θα δυσκολευτεί να φάει οτιδήποτε χωράει στο στόμα του!!! Γι αυτό προσοχή…

Θέλω να ακούω μόνο ωραία λόγια για αυτό το υπόδειγμα στησίματος!!!

Καλή συνέχεια, είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους :D:D:P

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείχνετε.

Το νέα μου είναι ότι το σκιμερ βγάζει πολλή βρομιά

Η αποχέτευση έχει έλεος μπροστά στο τη βγάζει το σκιμερ.

Είναι απίστευτο το ότι όλη αυτή η βρομιά βρίσκετε μέσα στο τανκ και αυτό το μαγικό εργαλείο την αφαιρεί.

Τα ψάρια μου χαίρουν άκρας υγείας και τα βλέπω ευτυχισμένα.

Το μόνο πρόβλημα ήταν το λιονταρή.

Δεν έτρωγε για αρκετές ημέρες και τα πτερύγια του άρχισαν να τρώγονται.

Δοκίμασα να το ταΐσω χωρίς επιτυχία.

Πείρα την απόφαση και πήγα στην θάλασσα (80 χιλιόμετρα από το σπίτι μου) και έπιασα γαρίδες ζωντανές.

Αυτό ήταν !!!!!! έφαγε σαν τρελό.

Έπιασα αρκετές και της έβαλα στο παλιό μου τανκ και έτσι έχω άφθονο φαγητό για το λιοντάρι και για τον ροφό.

Θέλω την γνώμη σας για όζον

Πιο θεωρείτε καλύτερο στην Ελλάδα το aqua-medic η το Red-sea? ;)^_^:thumbup:

Καλή χρονιά σε όλους :)

Γιάννος Σάββα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να το ταΐσω χωρίς επιτυχία.

Πείρα την απόφαση και πήγα στην θάλασσα (80 χιλιόμετρα από το σπίτι μου) και έπιασα γαρίδες ζωντανές.

Αυτό ήταν !!!!!! έφαγε σαν τρελό.

Έπιασα αρκετές και της έβαλα στο παλιό μου τανκ και έτσι έχω άφθονο φαγητό για το λιοντάρι και για τον ροφό.

;)^_^ Εισαι απιστευτος !!!!!!!!!!!! :):D:D:P

Καλη χρονια!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους :D:D:P

Επισης!! ;)

Το νέα μου είναι ότι το σκιμερ βγάζει πολλή βρομιά

Η αποχέτευση έχει έλεος μπροστά στο τη βγάζει το σκιμερ.

Είναι απίστευτο το ότι όλη αυτή η βρομιά βρίσκετε μέσα στο τανκ και αυτό το μαγικό εργαλείο την αφαιρεί.

Και ακομα δεν ειδες τιποτα...Κατσε να το φορτωσεις καλα και μετα οταν θα πηγαινεις να το αδειαζεις....θα αδειαζει το σπιτι απο τη μποχα!! :rasp:^_^ Οντως ισως το καλυτερο εργαλειο στο θαλασσινο.

Τα ψάρια μου χαίρουν άκρας υγείας και τα βλέπω ευτυχισμένα.

Το μόνο πρόβλημα ήταν το λιονταρή.

Δεν έτρωγε για αρκετές ημέρες και τα πτερύγια του άρχισαν να τρώγονται.

Δοκίμασα να το ταΐσω χωρίς επιτυχία.

Πείρα την απόφαση και πήγα στην θάλασσα (80 χιλιόμετρα από το σπίτι μου) και έπιασα γαρίδες ζωντανές.

Αυτό ήταν !!!!!! έφαγε σαν τρελό.

Έπιασα αρκετές και της έβαλα στο παλιό μου τανκ και έτσι έχω άφθονο φαγητό για το λιοντάρι και για τον ροφό.

Τι εκανε το παλικαρι μωρε????? :rasp::) Χαρα στο κουραγιο σου με τετοιο κρυο!! :rasp:

Θέλω την γνώμη σας για όζον

Πιο θεωρείτε καλύτερο στην Ελλάδα το aqua-medic η το Red-sea?

Γιαννο εισαι νωρις ακομα για οζον. Ασε να στρωσει το ενυδρειο σου. Οποιο και να παρεις καλο ειναι. Θεωρητικα το aquamedic ειναι καλυτερο αλλα για εμενα και τα δυο ειναι μια χαρα οζονιστηρες. Σκυλια και αξιοπιστα μηχανηματα. Για το ενυδρειο σου δνε θες παραπανω απο 50mg αλλα και στα 100mg να πας σε περιπτωση που εκει που τον εχεις θα υπαρχει υγρασια μια χαρα θα εισαι. Παραπανω απο αυτες τις τιμες δεν θα κανεις καλο ποια αλλα πολυ κακο...

Ενοιμερωσε αμς με τις τιμες του ενυδρειου σου σε αμμωνια και νιτρωδη εαν μπορεις. Καλη συνεχεια! :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - Discos
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το 200mg.

Θα ελέγχετε από το redox

Εάν δω ότι η αλλαγή γίνετε πολύ γρήγορα θα μειώσω την ένταση του οζοντήρα στο μισό

Γιάννος Σάββα

Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το 200mg.

Θα ελέγχετε από το redox

Εάν δω ότι η αλλαγή γίνετε πολύ γρήγορα θα μειώσω την ένταση του οζοντήρα στο μισό

Γιάννος Σάββα

Γιαννο γνωριζεις πως λειτουργει το οζον στο ενυδρειο μας? Γνωριζεις για παραδειγμα πως το σκιμμερ που εχεις, η εταιρια σου το προτεινει για maximum 50mg? Καποιο λογο δεν θα εχει? Δεν κανουμε κινησεις βιαστικες και επιπολαιες, ειδικα οταν προκειται για το οζον. Εχουν τιναχτει ενυδρεια και ψαρια ετσι απο βιασυνη και υπερβολικη δοσολογια επειδη ο κοσμος νομιζει πως οσο περισοτερο οζον, τοσο το καλυτερο... :D Οταν μιλαμε για ενα απο τα πλον ισχυρα οξειδοτικα του πλανητη δεν κανουμε αστεια και λαθη, κοστιζουν. :)

Διαβασε λιγο αυτο το αρθρο και θα σου εξηγησει παρα πολλες αποροιες.

"ΟΖΟΝ"

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=2965

Link to comment
Share on other sites

Μας φτιάχνετε πρώτα με το άρθρο, εδώ οι καλές πυρηνικές βόμβες πάρτε κόσμε και όταν πάμε να πάρουμε μας λέτε προσέχτε τη ραδιενέργεια, κοιτάχτε τι έκανε στη Χειροσίμα, κάτσε κάτω παλιο Ιράν και άλλα τέτοια :):D:D

Link to comment
Share on other sites

Μας φτιάχνετε πρώτα με το άρθρο, εδώ οι καλές πυρηνικές βόμβες πάρτε κόσμε και όταν πάμε να πάρουμε μας λέτε προσέχτε τη ραδιενέργεια, κοιτάχτε τι έκανε στη Χειροσίμα, κάτσε κάτω παλιο Ιράν και άλλα τέτοια :D:D:P

Απλα σας εφιστουμε την προσοχη ;) . Τα ενυδρεια σας ειναι ακομα πολυ καινουργια για οζον.. Ωραιο, καλο αλλα οπως καθε τι πολυ δυνατο θελει και την αναλογη προσοχη και δοσολογια. Ειναι οπως ο χαλκος. Καλος απο 0,1 εως 0,3 αλλα καποια ψαρια δεν δεχονται ουτε αυτο, ενω καποια αλλα μπορει να δεχτουν ανετα και παραπανω. Εαν δεν γνωριζεις ακριβως που και πως, δεν ενεχεται να εχεις προβλημα? Αλλα εαν εφαρμοστει σωστα τοτε θα κανει αυτο που θελουμε μια χαρα. Ε, καπως ετσι ειναι και με το οζον. Με την απαραιτητη προσοχη, θα κανεις μια χαρα δουλεια. Εαν δεν το σεβαστεις, θα εχεις προβληματα.

Κακοι...βορειοκορεατες!! ^_^:thumbup: Δικα μας ειναι τα πυρηνικα! Ε, εσυ. Μην αγγιζεις το ουρανιο, αστο κατω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Μας φτιάχνετε πρώτα με το άρθρο, εδώ οι καλές πυρηνικές βόμβες πάρτε κόσμε και όταν πάμε να πάρουμε μας λέτε προσέχτε τη ραδιενέργεια, κοιτάχτε τι έκανε στη Χειροσίμα, κάτσε κάτω παλιο Ιράν και άλλα τέτοια ^_^:thumbup::rasp:

:):D:D:P;)

έτσι είναι ..

..παρενέργειες έχουν και τα φάρμακα .. για αυτό τα παίρνουμε προσεκτικά και μόνο όταν πρέπει …

.. αν μπορούμε να κάνουμε δουλειά με ασπιρίνη γιατί να πάρουμε βαριά αντιβιοτικά?

:rasp:

Link to comment
Share on other sites

sos

(NH3/NH4)=0.5mg/l

NO2=kokkino

NO3=20ml/l

Ti na kano helppppppppppp

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έκανα μία γεναία αλαγή νερού για να δωσω μια ανάσα στο σύστημα και στα ψαράκια. Μετά απο εκεί θέλει πολύ προσοχη στο τάισμα και ίσως κανένα βακτηρίδιο για να βοηθήσεις την βιολογία σου που όπως είναι φανερό είναι ελειπής. Σιγά σιγά όλα θα στρώσουν

Link to comment
Share on other sites

sos

(NH3/NH4)=0.5mg/l

NO2=kokkino

NO3=20ml/l

Ti na kano helppppppppppp

Tα 20ppm νιτρικων δειχνουν οτι ο κυκλος σου αν μη τι αλλο εχει ξεκινησει. Βεβαια μου κανει εντυπωση πως εχεις φτασει κιολας στα 20 μεσα σε 7-10 ημερες. Πρεπει να ταιζεις παρα πολυ για να φτασεις τοσο ψηλα, τοσο συντομα.

Η αμμωνια σου ειναι αρκετη αλλα ανεκτη ακομα(οχι και τοσο βεβαια), σε συνδιασμο με τα νιτρικα ειναι σημαδι οτι η βιολογια σου αρχισε να δουλευει. Τα νιτρωδη σου(ΝΟ2) δειχνουν επισης οτι εχεις δρομο ακομα.... :D

Πρεπει επειγοντος να βαλεις ετοιμο στρωμενο βιολογικο υλικο. Μου ειπες στο τηλεφωνο οτι εχεις ακρη. Αυτο θα σε σωσει αν οντως υπαρχει. Βρες οσο το δυνατο περισοτερο στρωμενο βιολογικο υλικο. Αν ειναι δυνατον μην ταισεις τιποτα τις επομενες ημερες. Εαν πεινασουν λιγο δεν θα πεθανουν. Εαν παραμεινουν αυτες οι τιμες ομως θα πεθανουν σιγουρα. Μην αλλαξεις τιποτα στο ολο set-up σου για να μπορεσει να στρωσει οσο ποιο γρηγορα γινεται και ενοιμερωσε μας για το θεμα του βιολογικου σου.

Οι αλλαγες νερου σε τοσα λιτρα και με αστρωτο ενυδρειο δεν νομιζω πως θα εχουν καποιο νοημα αφου οι ποσοτητες νερου που θ απρεπει να αλλαξεις ειναι τεραστιες. Για εμενα αμεση προτερεοτητα εχει το στρωμενο βιολογικο υλικο και το σταματημα του ταισματος. Κουραγιο και υπομονη. :)

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις τη δυνατότητα να ανταλλάξεις με το άλλο ενυδρείο λίγο παλιό νερό με νερό α/ο και αυτό θα βοηθούσε ΙΜΟ

Link to comment
Share on other sites

Tα 20ppm νιτρικων δειχνουν οτι ο κυκλος σου αν μη τι αλλο εχει ξεκινησει. Βεβαια μου κανει εντυπωση πως εχεις φτασει κιολας στα 20 μεσα σε 7-10 ημερες. Πρεπει να ταιζεις παρα πολυ για να φτασεις τοσο ψηλα, τοσο συντομα.

Η αμμωνια σου ειναι αρκετη αλλα ανεκτη ακομα(οχι και τοσο βεβαια), σε συνδιασμο με τα νιτρικα ειναι σημαδι οτι η βιολογια σου αρχισε να δουλευει. Τα νιτρωδη σου(ΝΟ2) δειχνουν επισης οτι εχεις δρομο ακομα.... :D

Πρεπει επειγοντος να βαλεις ετοιμο στρωμενο βιολογικο υλικο. Μου ειπες στο τηλεφωνο οτι εχεις ακρη. Αυτο θα σε σωσει αν οντως υπαρχει. Βρες οσο το δυνατο περισοτερο στρωμενο βιολογικο υλικο. Αν ειναι δυνατον μην ταισεις τιποτα τις επομενες ημερες. Εαν πεινασουν λιγο δεν θα πεθανουν. Εαν παραμεινουν αυτες οι τιμες ομως θα πεθανουν σιγουρα. Μην αλλαξεις τιποτα στο ολο set-up σου για να μπορεσει να στρωσει οσο ποιο γρηγορα γινεται και ενοιμερωσε μας για το θεμα του βιολογικου σου.

Οι αλλαγες νερου σε τοσα λιτρα και με αστρωτο ενυδρειο δεν νομιζω πως θα εχουν καποιο νοημα αφου οι ποσοτητες νερου που θ απρεπει να αλλαξεις ειναι τεραστιες. Για εμενα αμεση προτερεοτητα εχει το στρωμενο βιολογικο υλικο και το σταματημα του ταισματος. Κουραγιο και υπομονη. :D

Θέλω να ευχαριστήσω τον φύλο μου Χαράλαμπο Τηλεμάχου ο οποίος μου έδωσε 5 λίτρα στρωμένο βιολογικό siporax το οποίο αφαίρεσε από το δικό του (reef) και όλους εσάς με το ενδιαφέρον και την βοήθεια σας :)

Έβαλα ακόμα 5 λίτρα καινούριο. Τώρα έχω 8 λίτρα στρωμένο και 15 άστρωτο.

Συνολικά έχω 23 λίτρα sera siporax.

Παρέλαβα και το όζον και θα περιμένω μέχρι να στρώση για να το βάλω.

Θα βάλω όμως το redox.

Δεν ξέρω αν λέει κατή σε αυτή την φάση

Γιάννος Σάββα

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρόνια σε όλους

Πρώτα θέλω να συγχαρώ τους Ν. Ψάλτη και Μ. Βούλγαρη για το άρθρο που έγραψαν για το όζον. Μπράβο παΐδια !!!!

Μετά από το πολύ ψηλό ΝΟ2 που είχα στο τανκ μου πρόσθεσα έτοιμο βιολογικό υλικό, 20 κιλά ζωντανό βράχο και σύνδεσα το όζον και το ρύθμισα στο 50.

Μετά από 2 ημέρες η αναλύσεις έχουν ως ακολούθως.

NH3/NH4 = 0 mg/l

NO2 = 0,9 mg/l

PH = 8,5

KH = 1-2 mg/l

NO3 = 5mg/l

Ca = 320

Το πρόβλημα που έχω τώρα είναι η καφέ άλγη πάνω στον βράχο και στην άμμο.

Ο φωτισμός μου είναι πολύ δυνατός που ίσως επηρέασε

Έχω 8 X 54 w T5 = (2) actinic blue + (6) 10,000k marine white.

Ανάβουν περίπου 8 ώρες την ημέρα.

Σας στέλνω φωτογραφίες για να δείτε το πρόβλημα και θέλω την βοήθεια σας πως μπορώ να ξεπεράσω αυτό το πρόβλημα.

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τον Μάριο Βούλγαρη μου είπε ότι είναι δύσκολο να έχω fish-only και βράχο καθαρό λόγο του πολλού φορτώματος σε ψάρια με αποτέλεσμα το πολλή τάϊσμα. Μου είπε ακόμη ότι ο συνδυασμός του ΚΗ και του δυνατού φωτισμού είναι ότι το χειρότερο για την καφέ άλγη. Μου είπε να στείλω μερικές φωτογραφίες για να μπορέσουν και άλλοι να δουν το πρόβλημα και να κάνουν εισηγήσεις πως μπορεί να αντιμετωπιστεί.

Σας ευχαριστώ

Γιάννος Σάββα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...