Jump to content

120 Lt Wanna Be Reef


giannisss

Recommended Posts

ευχαριστω jimmal & παναγιωτη !! απλα δεν καταλαβαινα οτι επρεπε να δω απο την συριγα με βαση το τι εχει μεινει το αποτελεσμα .... ευχαριστω πολυ !!!

Link to comment
Share on other sites

σωστα στα λενε τα παιδια γιαννη :bigemo_harabe_net-64:

Η ροζ μυτη,γι'αυτο μπαινει,για να ισοσταθμισει το κενο που βλεπεις.

ειναι λογικο να μην γεμιζει υγρο μεχρι πανω ;)

edit

καντο και πες μας και τι Kh εχεις

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη τωρα ειδα τι μου ειπες ... εγω γεμισα πρωτα την συριγα μεχρι να βλεπω το υγρο στο 1ml (οχι το μαυρο τελος της συριγκας απλα 1ml να βλεπω οτι εχει υγρο ) μετα εβαλα την μυτη .... ελπιζω να εκανα κατι λαθος γιατι εβγαλα KH 10 ειναι καλο ?? :/ δεν πρεπει να εχω 7-8 ??

Link to comment
Share on other sites

Εξατρταται απο το συστημα γιαννη μου.

Δεν ειναι κακο αλλα καλο θα ηταν να εισαι στο 8-9.Ειναι αρκετα τα ενυδρεια που δουλευουν στο 10,ειδικα παλαιοτερα.

Το ροζ καπακι να το βαζεις πριν βαλεις τη συριγγα μεσα στο μπουκαλακι με το υγρο.

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη αφού δεν έχει μέσα κοράλια, λογικά είναι η τιμη που του δίνει το αλάτι του, σωστά;

Όταν θα έχει κατανάλωση και θα ρίχνει προσθετα τότε θα πρεπει να κραταει 8-9.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί στην Αμερική,ακόμα και σε ολιγοθρεπτικα συστήματα,κρατάνε το ΚΗ 9-9,5.

Εσύ για τώρα είσαι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

παδια ευχαριστω για τις συμβουλες ... Μιχαλη μου με την συριγκα πανω και το υγρο ισα που ακουμπαγε το 1ml KH 9 !! :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστος δημητρη(jimmal) μου :bigemo_harabe_net-64:

Με αυτο που ειπα παραπανω συμφωνησα με την αποψη σου,λεγωντας οτι πολλα ενυδρεια παιζουν στο 10! ;)

Απλα εξαρταται και απο το ενυδρειο γιατι πχ σε ενα ulns(ultra low nutrient system) πρεπει να παιζεις χαμηλα στο kh(7-).

Έγινε επεξεργασία - mad23
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση γιατι μπορει να ρωτησα χαζομαρα alk και KH ειναι το ιδιο εε??

Ωωω ναι :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σημερα τα πολυποδακια και το starpolup δεν εχουν ανοιξει να ανησυχω ? τι μπορει να φταει ?? μπορει να φταει οτι επεσε κολα ( ενυδρειακη η aquascape ) στο νερο ?? .... τι να κοιταξω γιατι εχω αγχωθει !

Link to comment
Share on other sites

ναι κολλησα κατι κοραλια ... και την ωρα που εβαζα την κολλα με το κοραλι μεσα στο νερο εβγαλε ουσια η κολλα ... εκτος και αν δεν πειραζει ... το προβλημα μαλλον ειναι η θερμοκρασια (30 βαθμοι ) βαζω παγακια βαζω χιλια δυο ... θα παω αυριο να παρω ανεμιστηρακι ... http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/anavathmisi-ypologisti/psyktres/Turbo-X-CPU-Cooler-Q-001L-Q-001L.htm

Link to comment
Share on other sites

Mε λιγότερα λεφτά παίρνεις 2,3 τέτοια και κάνεις δουλειά:

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.809151

Αλλά χωρίς κοντρόλλερ θα είσαι στο κουτουρού!

Link to comment
Share on other sites

stc-1000 από e-bay 10-15 ευρω

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αλλα δεν ξερω να ψωνιζω απο e-bay και ψαχνω μπας και βρω τιποτα απο ελλαδα ( και δυστηχως ακριβοτερα ) ...

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αλλα δεν ξερω να ψωνιζω απο e-bay και ψαχνω μπας και βρω τιποτα απο ελλαδα ( και δυστηχως ακριβοτερα ) ...

Μπορώνα σου δώσω λογαριασμό να μου βάλεις τα λεφτά και να το πάρω εγώ για σένα!Αν θες,ΠΜ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος που αποφεύγεις το ebay?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λόγος που αποφεύγεις το ebay?

Δεν το αποφεύγει,απλά δεν το έχει κάνει ποτέ και δεν ξέρει πόσο εύκολο είναι!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...